Pisike hambapasta-hambahari

Seoses lennureeglite karmistumisega vaja natuke reisikoti sisu ümber vaadata.
Oskab keegi soovitada, kust saab osta pisikestes tuubides hambapastat ja nö. poolekskäivaid hambaharju.
Osad lennufirmad jagavad pisikesi tuube, aga selle peale ei saa kunagi kindel olla. Suuremates marketites on ka pisemaid tuube, aga need on laste pastad ja suht vastiku maitsega.

Poolekskäiva hambaharja all mõtlen sellist, mis käib nagu nuga keskelt kokku ja hari läheb oma nö. pessa.

Kunagi ostsin selliseid Citymarketist, aga paraku seda poodi enam pole ja mujal pole kuskil silma hakanud.

Vaata mr. Beani... väikse hambapastatuubi saad, kui ylemäärase välja pigistad ja hambaharjalt vars tagant:)

Trisa teeb häid kokkukäivaid ja ise kuskilt Tallinna suuremast hüpermarketist ostsin. Kus on Trisa hambaharju müügil, sealt ehk leiad.

Mis väikesesse tuubi puutub, siis ise olen lühema reisimise jaoks kogunud mõned tavalised (75ml?) tuubid, kus mingi 20% ehk alles -- head väikesed ja kerged. Ehk siis kui kodus hakkab tuub tühjaks saama, panen reisimise jaoks kõrvale. ;)

Muidu väikeseid tuube on väga harva näha. Oli mingi Colgate komplekt koos lihtsa hambaharjaga, kuid seda pole ammu näinud.

Jutt käib siis linna poolt Paldiski mnt.-d mööda sõites vahetult enne Merimetsa haiglat asuvas madalas valges majas (seal asub ka nüüd näit. Reisimeditsiini kabinet) olevast apteegist. Riiulis ühes komplektis kokkumurtav hambahari + samasse varre sisse paigutatud väike hambapasta-tuub.

Nägin igasugu väikest ja käepärast reisipakendit mõnda aega tagasi Viru bussikoopa kaupluses 18 nr bussi ooteplatsi kõrval. Kuna ma väga tihti seal all ei käi, siis pole ma muidugi kindel, et see kauplus veel alles on.

Sellise nimega kosmeetikatoodete kauplus müüb nii harju kui pastasid. Kindlasti Ülemiste keskuse poes on neid pidevalt, aga arvata võib et Viru keskuse omas samuti. Kaubamärki ei mäleta, aga kui poe ilusti läbi käid, küll leiad. Või küsi müüjatelt.

75-grammist hambapastat on müügil Tallinna Lennujaamas peale passikontrolli.

Hambapasta leidsin ,aga,šampooni ei leia 100 ml.

Sagedase lendajana olen õppinud poes märkama kasulikke pakendeid ja juba enne "100ml seadust" kasutasin palju minipakendis asju ruumi ja kaalu kokkuhoidmiseks lihtsalt mugavuse pärast - vähem tassida. Nüüd aga poleks ainult käsipagasiga lendamine muidu üldse võimalik. Vaatasin oma varud üle: olemas 75ml šampoonid ja palsamid, 50ml näoveed ja meigieemaldajad, 45ml dušigeelid, šampoonid, vedelseebid. Lisaks kreemid-geelid 10-50ml. Hambapasta leidmine on seni kõige lihtsam olnud, muu on rohkem õnneküsimus. Muidugi võtan alati tänulikult vastu kõik pakutavad reklaampakendid ja testrid. Ja kuna naistel pole ju kõikvõimalikke mökse kunagi liiga palju, siis olen vahel käiku võtnud ka korduvkasutatava pakendamise: näiteks tühjakssaanud udupeene kreemi 15ml topsik sobib suurepäraselt selleks, et sinna ümber villida ainult 300ml saada olevat lemmikkreemi.
Varem kasutasin ka sageli rebaseonu pakutud "viimase veerandi" varianti, kuid piirangute tulles selgus, et enamasti olid mu peaaegu tühjad varupudelid-tuubid nagu kiusu pärast 125ml ja enam käsipagasiks ei kõlvanud.
Poodidest: Tallinnas Watsons ja Rosalind, Riias ja Vilniuses Drogas. Neist leiab alati midagi. Kuid mõned head leiud on olnud ka näiteks selveri laadapäevadelt.

Tekkis veel üks küsimus... eile oli ETV Välisilmast saade Kuubast ja seal näitas ühte USA turisti, kes näitas, mis tal kõik kaasa oli tassitud ja ühe asjana jäi mulle silma, et ta näitas mingit pakki, mille kohta ütles, et sellega saab hambaid pesta siis, kui vett ei ole.
Mitte et mul selliseid juhuseid palju ette tuleks, aga kasvõi huvi pärast tahaks teada, mis imeasi see selline on. Kas mingi hunnik keemiat, mis peale pesu suus kõik elusa ära tapab :)

Eeee... selline küsimus, et miks teil on vaja hambapastat ja harja üldse lennukisse kaasa võtta? Pagasisse võite ju panna kasvõi 10 tuubi. Jätan nüüd kindlasti siin rapase inimese mulje, kuid mina pesen hambaid vaid 2 korda päevas - hommikul ja õhtul.

Sellest, miks hambaharja käsipagasis hoida, saad väga hästi aru siis, kui pagas oodatud ajal ei saabu. Minu viimase aja kogemustel on taolise variandi tõenäosus ümberistumisega lendudel karmid 50%.

Sõpruse pst. magistrali keskuse apteegis müüakse hetkel keskelt kokkukäivat hambaharja, mille sisse mahub veel imeväike hambapastatuub ja hambaniit.

Kolleegi ei lastud Tallinnas 100ml pastatuubiga lennukisse, kuigi oli pool ära kasutatud. Nii et see poolenisti tühjendamise soovitus siin ei ole eriti hea alati:).

Käsipagasis oleva hambaharja suurusele pole nüüd küll mingeid mõõtmeid-norme kehtestatud. Hambapastasi müüakse aga ka 75 ml tuubides ja kuna need on alla 100 ml, siis võib läbipaistvas kilekotis kaasa võtta. Ja alati jääb ka võimalus, et ostad kas kohapealt või siis peale turvakontrolli lennujaama poest. Ja veel - kõige karmim turvakontroll on Tallinna lennujaamas, nii et kui siit läbi saada, siis on kõik OK.

Mul isiklikult on väiksemõõdulisi asju sellepärast vaja, et ma lihtsalt ei anna lennukipagasisse midagi ära, võtan seljakoti üles kaasa.
Šampoonid ja kõik muu kannatab osta peale kohalejõudmist kohapeal, kuid hambaid tahaks tihedamini pesta.

miks sa arvad, et tallinna omas on kõige karmim turvakontroll?

minult küsiti tallinnas kohe: Kas teil on vedelikke? Kui jah, siis pange palun kõik siia kasti. Ei mingeid vedelikke...

Jordan Go! Pisike karbike kokkupandava hambaharja, hambaorgi ja pisikese pastatuubiga.

Vaata, HullPets, vahel v6ib lennugraafik koosneda nt. sellistest osadest: 17 h puhast lennuaega + 8 h vahemaandumisi (isiklik kogemus). Siis oleks küll tore vahepeal hambaid jm. pesta...

mina leidsin Viru keskusest Ülikooli apteegist väikese karbi hambaharja-hambapastaga. Matkakotti oli teda lihtne pakkida, aga kohati ebameeldiv kasutada. Mitte just kuigi mugav. Aga kes lühemaks perioodiks kasutada soovib, siis kindlasti soovitaks ruumi kokkuhoiu nimel endale see muretseda!
Ken