Playa del Carmen

Minek Mehhikosse siis jaanuaris...
Kuna autot ei üüri, siis tahaks soovitusi et kuhu tasub minna ja saab bussiga. Nii et ôhtuks oma hotelli tagasi jôuab.
Tänud!
.
.
.
Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

Chichen on koht, kus on stabiilselt samasugune trügimine kui Stockmannis hullude päevade ajal. Kui saad minna avamise ajaks kohale või siis nt 3 tundi ennem sulgemist, siis ehk on veidi lahedam. Aga loomulikult on tegu muljetavaldava kohaga.
Playa läheduses on tegelikult veel mitmeid väiksemaid maialinnade varemeid. Mina peatusin Tulumis ning sealsed Kariibi mere kaldal kõrguvad hoonejäänukid olid vägev kontrast.
Lisaks on Yucatan täis cenotesid, mis on sellised maa-alused järved, kuhu kunagi inimesi ohverdati. Täna on need peamiselt ujumiskohad, kuid loomulikult mitte kõik :)

Soovitaks siiski mõelda auto üürimisele või siis vähemalt rolleri rendile. See annab palju rohkem vabadust.
Chichen Itza näiteks minule mingit erilist muljet ei jätnud, võibolla selle suure ülerahvastatuse kohapeal (kuigi me käisime vihmasaju ajal ja inimesi oli suht vähe).

Pigem soovitaks Coba ruine külastada, mis mulle isiklikult meeldisid rohkem.

Tulumi ruinide asukoht iseenesest oli ilus ja kui on mahti taustainfot lugeda-kuulata seal rahvamassis, siis on päris huvitav.

Cenotedes ujumine on ka selline omapärane kogemus ja kuuma ilmaga väga värskendav. Neid on Playa Del Carmenist allapoole ja ka Coba poole sõites päris mitmeid, ainult vali.

Mina uurisin huvitavate kohtade kohta oma öömaja pakkuja käest, kes juhatas mulle ümberkaudu kõik vaadatavad kohad kätte, mispeale jäi üle ainult auto võtta ja ringi sõita (ning ise veel lisaks avastada).

Linna sees soovitan sõita hoopis taksodega, mis ei ole kallid. NB!Enne sõitu tuleb leppida hinnas kokku ja ALATI kaubelge, kindlasti saab soodsamalt! Linnasisesed bussid sõidavad väga kaootliselt. Küll aga on linnadevaheline bussiliiklus hästi toimiv.ADO Bus- on firma mis teenindab just turiste, bussid puhtad ja konditsioneeriga (soovitan soojad riided selga panna sõidu ajaks-need on nagu külmkapid).