Põhja Norra teemaksud

Tere

Olen siin teiste kirju lugenud aga pole selgusele saanud, et kas maanteel 17 ja 80 tuleb teemaksu maksta nagu netist norra lehelt leidsin. Vastavalt 21nok ja 26 noki. Samas on 17 maanteel veel hästi palju tunneleid ja laeva sõite ning nende eest tuleb ju veel eraldi juurde maksta. Kas olete teiegi nii aru saanud või lausa omal kogemus olemas.

http://www.vegvesen.no/_attachment/95692/binary/588399

See on Norra Teedeameti leht ja seal on tunduvalt tæpsem info kui theaa.com lehel. Theaa's tundub olevat nimekiri vaid suuremate ja tæhtsamate teede kohta. Peale tee-sildade-tunnelimaksude leiab sealt ka inffi teeremontide kohta, lisaks teede ajutised sulgemised ilmastikuolude-avariide tøttu (reaalajas, nii palju kui see on vøimalik).

http://visveg.vegvesen.no/Visveg/mapviewer.jsf?width=697&height=422

ja samal lehel saad ka teha endale marsruudi sihtkohta, arvutab sulle kokku køik maksud ja kirjutab ka mitu korda tuleb laevadega søita jne. Mugav :)

17 maanteel tasulisi lõike ei ole, kuid iga natukese maa tagant on vaja praamiga sõita - kokku kõik sõidud läksid meil eelmisel aastal (auto+ 5 inimest, neist osa lapsed) üle 1200 Noki. Lisainfo lehel: http://www.kystriksveien.no/?lng=en Seal kusagil oli viide ka praamide graafikule ja hinnad Bodo lähedal on üks lõik hiljuti muudetud tasuliseks.

Tänan teid kõiki, kes võtsid vaevaks jagada asjalike viiteid.

Plaan minna nädalaks Norrasse.Kuidas saad mööda Trondheimist et ei tuleks sekeldusi teemaksudega.Olen kuulnud et Norras pidavat müüdama selliseid kleepse,millega oleks nagu teemaks tasutud ja kleebise hind olevat kuskil 20 eurot

Tere, mine veebilehele www.autopass.no ja lase lehel broneering teha, siis saad muretult mööda Norrat sõita. Kõik läbisõitjad pildistatakse Autopassi silti kandvas kohas. Kui oled registreerinud on kõik OK. Kui pole siis saad ka kahe nädala jooksul pärast Norrast lahkumist seda teha. Maksulisi teid, sildu ja tunneleid on Norras palju ja selline meetod on kõige lihtsam ja muretum. Kleepse ei müüda, Norra on selles suhtes väga e-riik. Minu autopass maksis eelmisel aastal ca 42 € marsruudil mööda lõuna Norrat: Örje-Oslo-Kristiansand-Stavanger-Bergen-Lillehammer-Örje.