Põhja Tai, kuldne kolmnurk

Tere,

Kas on siin Põhja-Tai eksperte, kel jagada hüva nõu? Plaanis on seda piirkonda u nädalapäevad külastada nii, et maanduks lennukiga Chiang Rais, paar ööd seal ja tagasi tahaks Bangkokki sõita öörongiga hoopis Chiang Maist, kus ka enne paar ööd veeta. 
Nüüd uurin variante, kuidas Chiang Raist reisida Chiang Maisse, teel külastades ehk ka Birmat(?) ja veetes teel ühe öö kusagil pönevas kohas, et oleks kahepäevane sisutihe teekond. 

Kas on kellelgi sarnast kogemust ja mistahes soovitusi jagada: transpordi osas ning mis punkt teel öömajaks valida, kui ka kohalike tuuride kogemusi, olen huvitatud igasugustest tähelepanekutest, ka näiteks, kas kuldne kolmnurk sobib sellise teekonna alustamiseks või vajab see eraldi päevareisi Chiang Raist.

Tervitades!

Kui aus olla, siis mina maanduksingi Chiang Mais ja teeksin sealt päevatrippe soovitud kohtadesse. Chiang Rais ööbimisel pole väga olulist pointi.
Chiang Mais on kõige rohkem vaatamist, nii ajaloo kui ööturgude mõistes, ning iga mõnekümne meetri järel on tänavatel reisivahendajate letid, kust saad omale soovitud reisipaketi naljaraha eest osta. Väikebussiga sõidad Kuldsesse kolmnurka, tehes vahepeatusi erinevates vaatamisväärsustes ning kuuled lisaks ka giidipoolset tutvustust. Väga mugav ja väga kättesaadav. Pakutavaid päevatrippe (muidugi ka mitme-päeva-trippe) on igale maitsele ja väga erinevatesse kohtadesse, ole ainult osav otsustama ja vali välja. Sarnased reisivahendajad on muidugi ka Chiang Rais, kuid neid on vähem. Chiang Rais on mõned kohad, mida tasuks kindlasti külastada, aga ka Chiang Maist algavad tripid käivad Chiang Raist läbi, nii et külastamata ei jää.
Aga võib muidugi ka ise liigelda, kuigi ma sellel suurt mõtet ei näe.
Kohapeal on kõik väga abivalmid ja transport on odav. Lugusid giididelt nii muidugi ei kuule, aga alati on võimalik infot leida netist, reisiraamatutest, kohalikega suheldes jne.

Mõlemad varianddi nii Chiang Rai - Chiang Mai kui vastupidi on ok.
 Ajalises mõttes mõtekam alustada Chiang Raist ja liikuda Chiang Maissse ja sealt siis tagasi
Saab kohapeal ekskursioonid planeerida nii ,  et algus ja lõpp on erinevas punktis.
edu !
Chiang Mai ja Rai vaheline bussiühendus on korralik- sellega prubleeme ei tule.
Meie omaaegsed eelistused CH Mais olid-
-rahvuslik õhtu, söök, laulud, tantsud-chantoke dinner- küsida hotelli valvelauast,
-väga asjalik ööturg,
-hotelli poolt orgunnitud 3 päevane dzungliretk, viimasel päeval Doi Inthanoni mägi,
-omal käel lavataksoga väljasõit Doi Suthep templikompleks ja Phuking Palace-kuningapere talveresidents,
kohalikud templid, rahvusmuuseum Lanna perioodi õitseajast, loomaaed,
Ch Raist sõitsime kohe edasi Mae Saesse- väikelinn Mekongi jõe ja Birma piiri kandis. Kuna selles linnakeses turbürood ei leidnud, organiseerisime üheks päevaks enda käsutusse lavatakso 1000 bahti eest. Sai sõidetud Doi Dungi /kuninglik villa, kuninganna ema aed ja üks mälestushoone emale) ja Sop Ruakis kuldsesse kolmnurka. Seal oopiumimuuseum ja sõit kiirpaadiga mööda Mekongi jõge. Vahepeatus tehti ka ühel Laose saarel-viisavaba. Mae Saest oleks saanud teha ka lühikese vahepõike Birmasse, millest loobusime.

Tänan heade mõtete eest! Chiang Mais olen paar korda käinud ja põhilised vaatamisväärsused külastanud, aga see nii armas linn, et päeva-paar peatuks ikka ja jälle! Chiang Rais ja sealkandis veel käinud pole, sestap peatuks seal ehk ka mõned päevad. 

Tera, tänud põhjaliku ülevaate eest! Mitme päevaga te selle programmi just Chiang Rais ja Mae Sais koos Mekongi laevatamisega kokku läbisite või sealkandis ei ööbinudki? Ma põikaks võimalusel Birmasse ka, ilmselt paar ööd ikka Chiang Rais oleme ja loodetavasti mõne reisibüroo sealt ka leiab :)

Mae Saes olime 2 ööd, Ch Rais 1 öö ja edasi õhtul ööbussiga Ratchashimasse ja Khao Yai rahvusparki linnu-loomavaatlust tegema

Maad mööda Myanmari "põikamiseks" on vaja viisa enne ära teha (e-viisa sobis minu mälu järgi vaid lennujaamade kaudu sisenemiseks). Lähimad võimalused vist Helsinkis ja Berlinis. Kui ma ise omal ajal seda varianti uurisin, siis minu meelest läks ebamõistlikult pikk aeg bussiga piiriületusele.

Kui ma ise veel kunagi kolmandat korda Põhja-Taisse peaks minema, siis lendaks pigem Paisse, sealkandis tundub huvitav olevat :)

Uuri kas põhja mtanmar üldse turistidele avatud või mitte. Sai eelmusel aastal käidyd, aga pigem tuntud kohtades

https://wanderwisdom.com/travel-destinations/Mae-Sai-to-Burma
ja veel


https://wikitravel.org/en/Tachileik