Pool päeva Viinis

Tere, soovitage kus käia Viinis, kui on väga vähe aega seal olla. Saabume lennujaama kella 11 ajal ja hotell on võetud kohe seal lähedal (LifeHotel Vienna Airport). Edasi lendame järgmisel varahommikul. Mõtlen, et võiks korra käia linna peal, kuna pole varem Viinis viibinud. Millega on kõige mõistlikum linna sõita ja mida nii vähese ajaga vaadata? Huvitavad rohkem ilusad linnavaated, kus jalutada ja ringi vaadata, samuti võiks midagi tüüpilist süüa-juua :) Muuseumi jne väga ei läheks kui aega nii napilt.

Tõmmake see äpp:

https://www.youtube.com/watch?v=DsUQeHBFtCA&ab_channel=GretetheAustrianGuide

Ja liikuge mööda linna ühistranspordiga ringi. Ilusad vaated on garanteeritud igal juhul! Ise sõidan seal tavaliselt trammidega, need liiguvad piisavalt aeglaselt ja peatuvad tihti- näed mõnda huvitavat hoonet või piirkonda, siis lähed maha ja vaatad lähemalt. Stephansplatz on näiteks üks koht, mida võiks külastada, katedraal seal on võimas.

2
0

Ma läheksin Belvedere ja/või Schönbrunni lossiaeda jalutama ning teeks tiiru Viini vanalinnas.

Sööksin Viini snitslit ja magustoiduks võtaksin Sacheri torti.

3
1

Schönbrunn https://maps.app.goo.gl/uED74k1QxpLqxfie7
ja vanalinn - saab selle päeva sisustatud.
Nagu eelkirjutajad , siis Stephansplatz https://maps.app.goo.gl/dvY7S15NfNK9xQRK8
ja Hofburgi palee võiks olla valikus. https://maps.app.goo.gl/CEbnpHrudkWhzG8n7
Hofburgi taga on Burggarten https://maps.app.goo.gl/ybsA7sHXoxXHz7nf9,
kus on Mozarti monument.
Volksgarten´is (ka lähedal Hofburgile) aga on suur roosiaed.
https://maps.app.goo.gl/duTkXHibQq4Qw38y5
Viinist "ülevalt" poolt vaate saamiseks võib sobida ehk Prater´is asuv Riesenrad (vanim vaateratas).
https://maps.app.goo.gl/i3bLyN9RodhMoYSs9
Kaugemalt saab vaadata nt: Jubiläumswarte
https://maps.app.goo.gl/NYFXnVEJS3VU1rHd8
Igale ühele meeldivad erinevad asjad, et kindlasti ei pruugi minu valik olla kõigile sobiv ja esmajärjekorras.
Olen mitmeid kordi käinud Viinist läbi 1-öö peatusega - seni pole paljusid soovitud kohtadesse jõudnudki.
Kui ise lähen tundmatusse linna või kohta ja vähe aega, siis püüan gmapsi kaudu otsida-vaadata, et mis kus asub ja mis võiks huvi pakkuda.

0
0

Muuseumikvartal - https://www.mqw.at/en/ - linnaruumiliselt huvitav ja mõnus koht!
Kunagi Ekspressi Areenis kirjutasin midagi sellest:

Tallid tulvil kunstielu

Muuseumikvartal (MQ), nii seda tallide ala nüüd nimetatakse, ongi esimene (kunsti)turistilõks. Elu tundub siin kollaste kahekorruseliste barokiaegsete hoonetega ümbritsetud kvartalis mõnusalt kunstiseltskondlik arvukate väli- ja sisekohvikute, roosade mediteerimisdiivanite ja paari uue värske muuseumimahuga. Kvartali õuele sisenejale paistab vasakul Leopold Muuseumi heledast lubjakivist kuubik ja paremal grafiithallist basaltkivist ja kaarja katusega Moodsa Kunsti Muuseum (Ludwigi Fond). Otse ees on kunagisest Maneežist saanud Kunstihall, selle taha jääb punasest tellisest juurdeehitus. Vanadesse hoonetesse on kolinud erinevad stuudiod, töötoad, ateljeed, teatrikesed jpm. Linnaehituslikus mõttes võiks Viini Muuseumikvartalit vabalt kõrvutada Tallinna Rotermanni kvartaliga, asukoht on mõlemal vanalinnaga külgnev ja endine asine funktsioon on lõppenud. ...

Hobusetallide ehituse olla käivitanud kuningas Karl VI 1713. aastal, tookordsetest ulatuslikest plaanidest siiski kõik ei realiseerunud. Austria-Ungari monarhia lõppedes müüdi ka tallid, ega neid algaval autode ajastul enam sel otstarbel ka vaja polnud. 1921. aastast leiti alale mõningane kasutus messiplatsina. 1980ndatel plaanisid linnaisad kvartali muuta ostu- ja hotelli­keskuseks, kultuuriinimesed olid sellele ägedalt vastu ja nägid sobivamana muuseumi ja kunstikeskust. 1990ndal aastal jõuti rahvusvahelise arhitektuurikonkursini, mille võitjaks pärjati Viinis tegutsev arhitektuuribüroo Ortner & Ortner. See ei tähendanud siiski rohelist tuld, vaid pikkade debattide algust. Konkursitöös olnud Lugemistorni kui arhitektoonilise sümboli ideest tuli loobuda. Et restaureerimise pooldajad rahule jääks, kaasati arhitekt Manfred Wehdorn, ajalootähenduslike ehitiste parimaid asjatundjaid. ...

1
0

Ilusa ilmaga Stadpark, seal on ikka melu. Siis vanalinn, näiteks Kärntnerstraße Sacher ja Ooperiteater. Või pakub huvi ehk Prater. Lennujaamast linna rongiga ja linnas vajadusel trammiga.

0
0

Siin on juba head soovitused olnud, kui tahad ilusat vaadet, ei hakkakski midagi juurde lisama.

Aga kui tahad natuke vaheldust siis võid ka kohalikul türgi (ala falafel ja hummus jms) turul käia, kas Naschmarkt (palju turiste) või Brunnenmarkt (vähe turiste). Esimesel on veidi rohkem erinevate toitudega söögikohti, aga mõlemad elavad laupäeviti aktiivset elu.

Hea toit on ULRICH ja ERICH näiteks (vähemalt hommikusöögid), aga tegelikult on häid söögikohti tohutult palju, eriti igasugused aasia kohad. Vaata lihtsalt mis lähedal parasjagu on OK google maps ratinguga, et liiga palju aega ei kulutaks kuhugile minekuga.

Oleneb ilmast aga õhtul võid vaadata ka kanali (Donaukanal) äärde (Schwedenplatz peatuse juurest üle kanali minnes näiteks) - aga pigem on nädalavahetuseti ja sooja ilmaga seal melu.

Võta sularaha välja, mõnes kohas on miinimumsumma, et kaardiga maksta (kui üldse saab).

0
0

Viinis hea ühistransport, pääseb igale poole ni S-bahni, metroo kui trammiga. Vanalinn, Belvedere, Schönbrunn. Mulle meeldis Grizing ja Kahlenberg- viinamäed, söögikohad ja ilus vaade linnale. Kui kaasas lapsed siis õhtul Prater

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased