Poola ja Ukraina

Tere, Sooviksin teada Poola ja Ukraina odavaid majutusi ja kohti, kus oleks odav shoppamas käia? Plaanime detsembris sõita jõuluoste tegema. Ei pea just pealinn olema.

Booking.com vaata hindasid. Seal hinnad head ja erinevad. Kui kaugele Poolas minna kavatsed?

0
0

Kui plaanite enne pühi Poola kaudu Ukrainasse ja tagasi sõita, siis arvestage igaksjuhuks ka pikemate piirijärjekordadega. Hetke seisuga on Ukraina grivna kurss EL-st tulles kasulik (1 EUR-umbes 31 grv).

0
0

Poolas enamus kaubagruppe odavamad, kui meil. Alates ravimitest, lõpetades mööbli ja tehnikaga. Nädalalõppudel käib piirikaubandus Leedust Poola täiega. Suwalki parklad on leedukaid täis. Suwalki Arena on kaubanduskeskus. Lisaks Lidl-Kaufland-Tesco jne. Bialystokis on ka outletid, suured prantsuse ketid nt. Leroy-Merlin jne. Palju on valgevenelasi, kes teevad oma tax free oste. Poola naeltega ei saa. Poola- Ukraina piir, alla 2t pole saanud. Ise jooksed putkade vahet. Roheline kaart peab olema paberkandjal. Kütus odavam ,kui Poolas. Kõik Ukrainas toodetud odavam või samas hinnas Poolaga, import kaup, kallim. Superhea on turult ostetud küüslaugu sala-pekk. Tee Poola piirist Lvivini hea, edasi tankodroom. Paar ostukeskust Lvivis siis ka, Lviv Forum, u.1km ooperi-balleti teatrist, Krackowi turg, ka u.1,5km teatrist, müügl kõik, alates seemnetest-mullivannini. Kesklinnast kaugemal, lennujaama lähedal on uus ja fancy Victoria Garden. Alkohol ei maksa suurt midagi, 2euriga saad kohaliku premium klassi vodka kätte. Vahuveini riiulil oli ainult Odessa erineva sildiga pudeleid üle 60ne. Iseasi palju Sa Ukrainast EU-sse asju tuua saad! Aga edu ostlemisel!

0
0

Küsimus täpsemalt Ukraina kohta: kas Ukrainast leiab asju, mida võiks tahta kõvasti Eestisse tuua? mingist videost hakkasid silma fake Nike ja Adi jalanõud ja sellega turgudel suht asi piirdus.. :D Küsimus on ajendatud sellest, et postkasti potsatas airBalticu pakkumine, kus pakuvad liinil Odessa-Tallinn äraantavat pagasit veidi soodsama hinnaga osta. Hetkel liinil Tallinn-Kiiev (LOT) on äraantav pagas nii või naa hinna sees, aga ajab mõtlema, et kas suvel ja just Ukrainas üldse seda äraantavat pagasit on vaja või piisab täiesti vaid käsipagastist.. Kuna pole veel kõige kogenum reisija, siis ei ole sellist ainult käsipagasiga reisimise kogemust. Ukrainas kohapeal liigume ühistranspordiga (Kiiev-Odessa) ja ei kujuta ette, kas pagasi tassimine muudab elu oluliselt raskemaks palaval ajal.

0
0

Ma olen mõned korrad Ukrainas ainult käsipagasiga käinud - arvestama peab seda et lennuki salongi võetavad asjad tuleb maha jätta. Vöö peal olev pussnuga jms. Vedelikega on samuti kitsavõitu.

Ukrainast Eestisse olen ma ainult mõne väärt joogi toonud. Taga-Karpaatias ja kadund Krimmis kasvab viinamari. Nende väärt jookide lennujaama tax-free poest leidmisele ei tasuks lootma jääda. Ukraina valget viina on Lätist lihtsam tassida, enamik joodavaid marke on sealgi esindatud. Pekki (salot) nagu muidki liha-piimatooteid ametlikult üle EL piiri tuua ei tohi ja probleem võib tekkida EL piirivalvuritega kui nad selle üles leiavad. Ukrainlaste poolest võib kasvõi terve euroaluse käru peal lennujaama turvakontrollist läbi veereteda. Mingeid tööstuskaupu, mis eraldi äraantavat pagasit vajaksid ei tulegi silma ette. Võib-olla midagi väga spetsiifilist kui keegi tellib - kohaliku Dnepr mootorratta kroomitud summuti vms:) Suurem osa kohalikust toodangust on rämps ja välismaised asju saab Euroopast odavamalt.

Kui pagas ratastega kohvris on, siis ta tassimine eriti keeruline pole. Kohalikel on samuti pambud bussijaamas alati kaasas. Taksosid on küll ja hinnad normaalsed. Lennujaamast linna küsitakse 3 korda kõrgemat hinda kui tegelik hind ja sellistel küsijatel võib pea lõhki lüüa, 2/3 alla kaubelda või demonstratiivselt bussiga minema sõita. Oleneb temperamendist:) Odessat niiväga ei tea kuid Kiievis tuleks summa eelnevalt kokku leppida. Suurematesse linnadesse tuleb provintsist hästi palju inimesi tööd otsima ja üks kõige lihtsam töö on taksojuhiks hakata. Nad linna eriti hästi ei tunne ja pole harvad juhtumid kui klient käratab, et kao roolist minema tagaistmele, ma sõidan ise kohale. Ettetellitud takso puhul ütleb sõidu hinna dispetser. Neid taksofirmade telefoninumbreid ripub iga tänavaposti peal. Tellimisel võiks mainida, et saadetaks viisakam auto ja et juhil oleks habe aetud. Kui selliseid omapoolseid tingimusi pole üles loetud, võib huvitavaks minna. Mulle saadeti ükskord kurt-tumm taksojuht VAZ 2109-ga. Jällegi - ei pea sisse istuma vaid võib kohe telefoni võtta ning uue tellida kui midagi ei meeldi.

0
0

Tänud sisuka vastuse eest. Olen eelnevalt samuti kuulnud, et kohalik tööstuskaup on suures osas rämps ja pigem mdiagi Ukrainast kaasa polegi tuua suveniiriks, peale Putini lõustaga peldikupaberi :) Aga peab veel jah mõtlema, kas on mugavam trippida ainult käsipagasiga või siis ikka võtta see kohver ka ikka kaasa. Pseudoprobleemid..

Taksohindade suhtes olen lugenud päris palju hoiatusi tõesti ja Kiiev Borõspil lennujaamast Maidanile saamiseks leppisin AirBNB korteriomanikuga hoopis kokku, et korjavad meid peale 350UAH ehk umbes 10EUR eest, mis on mu meelest päris hea arvestades seda, et pole kõige lühem ots.

0
0

Kohvri saab kohpeal ka osta kui midagi väga meeldima hakkab mida sinna sisse võiks panna ja kaasa tuua. Lennupiletil on nagunii mõlemad otsad kohvriga kuid tühja Eestist kaasavedamine pole kohustuslik.

Ca 10 EUR ongi õige taksohind Borispoli ja kesklinna vahel. Sellise hinna ütleb ka dispetšer linnast Borispoli sõitmiseks. Lennujaamas, väravast väljudes küsivad varrukamehed 30. Iseenesest on ka lennujaamas taksodispetseri putka kust odavamalt saab ja lisaks sõidab autobuss enamvähem süstikreziimil Borispoli ja Kiievi raudteevaksali vahet. Hind oli vist 2-3 EUR ots kui inflatsioon seda tõstnud pole.

Vaksalist viskavad kõvemad mehed ca 30 minutiga jalgsi Maidanile. Vähem kõvemad lähevad bussist otse vaksalisse ja kui selle teisest otsast välja tulla ning vasakule keerata paistab putkamajanduse vahelt metroojaam Maidanini on 2-3 peatust. Piletiputkad on sees, enne maa alla viivat eskalaatorit.

0
0

FD62, antud juhul mul ongi selline situatsioon, kus Tallinn - Kiiev otsal on äraantav pagas hinna sees juba olemas, aga tagasi lendan Odessast airBalticuga ja nendel sisaldus piletihinna pakkumises vaid käsipagas. Hetkel aga saab äraantava pagasi juurde osta tavapärasest veidi soodsamalt ja mõtlen, et kas seda tasub teha või kannatab suvise reisi ära teha vaid 8kg käsipagasiga.

0
0

Eino, postipakkidega saab samuti igasugust tärni Odessast Eestisse saata. Ainult aega kättesaamiseks võib minna üüratult.

0
0

Odessas on võimalik lennukile vastu tellida Uberi takso. Lennujaamas passivad taksojuhid küsivad kõrgemat hinda (küsitakse enamvähem sama hinda mis Eestis ). Uber kordades odavam.

0
0

Odessas, aga ka paljudes teistes Ukraina linnades töötab Ukloni taksoäpp. Kiievis oli võimalik sellega isegi omale sildiga taksist terminali ootama tellida, maksis see mingi 1€ rohkem, ent mugav küll. Lisaks sai sealtkaudu muid erisoove tellida, nt ingliskeelne juht, laste turvatool jms. Kindlasti on samad võimalused ka Odessas. Hinnatasemelt sarnane Uberile, ent levinud rohkemates linnades.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased