Poola läbimine autoga

Mais seisab ees autosõit läbi Poola Stuttgarti. Millist marsruuti mööda sõita, et kiiresti Poola läbida? Varssavi-Lodz-Wroclav-Praha või Varssavi-Tomaszow-Wroclav-Praha (E67).

Kui tahad kiiresti jõuda Stuttgarti, siis mine Berliini kaudu. Tsehhi kaudu sõitmine on ainult ajaraiskamine.

Tahaks ka Praha linnaga tutvuda, kuna ei ole seal ennem juhust olnud käia.

Wroclavi kaudu minnes on tee kehv ja aeglane. Kui tahad Prahasse minna, soovitaks läbi Katowice ja Brno. Tuleb küll pikem, aga alates Varssavist on kogu tee piirini neljarealine ja võidad nii ajaliselt kui ka sõidumugavuselt.

E67 on jube aeglane ja küla-külas kinni pluss tee on kitsas. Kui seda teed pidi üldse sõita siis vaid öösel ja katsu haakida mõne kohaliku sappa. Palju on kaameraid, mida aga kohalikud teavad ja enne neid hoo maha võtavad.

Warssavisse soovitan piirillt minna otse, Lomza kaudu. Sel talvel käidud nii Biaystoki kui ka Lomza kaudu. Viimane tunduvalt rahulikum, rekkasid sinna täismassi piirangu tõttu suurt ei satu. Edasi nagu ülal mainiti Katowice ja Brno, võidad ajas tunduvalt. Kaamerakaste on jah neil sinna tekkinud rikalikult, kas ka töös ei tea. Päeval nagunii liiklus nii tihe et liigud vooluga kaasa. Öösel sai kasutatud kohalikke "jäneseid", neid jagub, keskmiseks kiiruseks sai ca 110.

Kas keegi teab,kus asub Poolas Hitleri nn.Hundikoobas,kas kirde Poolas?

nagu nüüd näidata tahad? Ise ikka oled kunagi sõitnud ka Poolas? Autoroute juhatus poola kohapealt on täis jama. Wroclavi kaudu võib sõita nädalavahetusel ja ka juhul kui see jääb öisele ajale.

Aga ega ma ei soovitagi sealt sõita... arvan et neist võib lihtsalt kasu olla

Wroclawi kaudu sõites saad vähemalt Wroclawit külastada mis on lahe vana linn!!

läbiv tee on osaliselt vähemalt sama vana :)

Peamine, et ei sattuks ummikusse. Tulime mai alguses Tübingenist läbi Praha. Tsehhis sattusime öösel avarii peale ja Poolas tee remont. Kokku kaotasime u 5 tundi.

Nüüdseks olen ise poola läbi sõitnud ja kinnitan et Autoroute 2007 järgi on täiesti ok sõita ja pole mingit vahet kust kaudu sa Poolas sõidad sest koguse Poola on üks kaos

muide, väike soovitus, et linnas liigeldes autouksed lukustada. On olnud karastavaid kogemusi seoses sellega.

minu jaoks oli Poolast läbi sõitmisel ainuke miinus meeletult rööpas teed. kiirusepiirangud korrutati kahega peaaegu igal pool ja kui ise piisavalt nahhaalne oled, siis pole see Poola nii jube riik midagi :P

Meeletult rööpas teed pole ainuke poola eksootika, rekkad, rekkad ja veelkord rekkad ja et üldse kuskile jõuda tabad end samamoodi koos poolakatega nendest rekkadest mööda süstimas. Eesti rullnokkadele soovitaks nats aega poolas elada saavad ehk oma rahulduse sealt kätte. Ühtäkki tabad end möttelt, et kas töesti on eesti teed ja liiklus nii hull, ei see ei ole nii hull kui poolas õnneks.

Poola üldiselt kui altpoolt minna on ilus maa ju kui liiklus välja arvata, ülevalt poolt tagasitulles sai ära nähtud ka teeäärsed litsid ja litsimajad ja liiklusega seoses ka 1 avarii kus täpselt meie auto eest pühkis rekka tulles kõrvalteelt minema ühe pisikese poola pan'i fiati, täpsemalt seda sündmust ei kirjeldaks :). Poola on nagu eestlase kannatuste kadalipp mille peab läbima, et normaalsesse euroopasse jõuda:). Prantsusmaa liiklus irw tagantjärgi möeldes on juba teine teema:)).

lõunaosas on remondis E77 alates Krakovi kiirteelt mahasõidust. Seal eriti keskmist üle 40 ei saavuta. Aga osalt ka veel aeglasem. Peaaegu piirini välja.Katowice ja Krakovi vahel remondivad ka maksulist teed. Ungarisse sõiduks tasuks kaaluda üle Bratislava sõitmist aga ei tea midagi teeremontidest sealkandis. Siit kuni Warssavini on remondis ainult paar km leedus ja suhteliselt pisike lõik peale Wyszkowit