Poola President ja kaaskondlased said lennuõnnetuses venemaal surma.

Vahendan siis väheke postimehe uudislõiku.

Postimees.ee:

Poola president Lech Kaczyński ja veel kümned inimesed hukkusid ametnike sõnul täna Venemaa lääneosas Smolenski linna lähedal toimunud lennukatastroofis.

Vene meedia teatel on kinnitatud andmetel hukkunud 87 inimest ning ilmselt keegi eluga pardalolnutest ei pääsenud, vahendasid AFP ja teised agentuurid, samuti BBC News.

Kaadreid purunenud vrakist näidati televisioonis.

Vene päritolu Tupolev Tu-154 reisilennukis oli ametlik Poola delegatsioon, kuhu kuulus palju kõrgeid ametnikke ning samuti Katõni massimõrva ohvrite sugulased.

Hukkunute kohta andis esialgsed andmed Vene eriolukordade ministeerium, kuid pole veel täpselt selge, kui palju inimesi lennukis viibis. Lennuk kukkus alla tihedas udus lennujaamale lähenemisel.

Poola välisministeeriumi pressiesindaja sõnul olid pardal ka riigi armeejuht Franciszek Gagor ja asevälisminister, samuti keskpanga juht Slawomir Skrzypek - viimase hukkumist on juba kinnitatud.

Kaczyński saatuse kohta veel kinnitatud teave puudub.

Poola rahvusliku mälestuskomitee esitatud nimekirja kohaselt kuulus delegatsiooni 85 inimest, lisaks mainituile ka parlamendisaadikuid ja ajaloolasi.

Vene prokuratuuri uurimiskomisjoni viimase teate kohaselt oli lennukis kokku koguni 132 inimest, nende seas ka president abikaasaga, vahendas RIA Novosti.

Hukkunute andmeid alles täpsustatakse, lisas prokuratuuri ametlik esindaja. Kõrgete ametnike sõnul hukkusid kõik.

Katastroof juhtus Moskva aja järgi kell 10.56 hommikul.

Venemaa president Dmitri Medvedev määras kohe õnnetust uuriva komisjoni juhiks peaminister Vladimir Putini isiklikult ning saatis eriolukordade ministri Sergei Šoigu õnnetuspaigale.

Lennuk kukkus alla mõnisada meetrit enne maandumisrada, seni pole musti kaste leitud, kuid sündmuspaigal on eksperdid, vahendas AFP agentuuri ITAr-Tass.

Smolenski kuberner Sergei Antufjev rääkis Rossija-24 uudistekanalile, et lennuk murdis puuladvad, sööstis maha ja purunes tükkideks. «Pääsenuid pole,» ütles kohalik juht.

Katastroofipaigal puhkes suur tulekahju.

Vene eriolukordade ministeeriumi pressiesindaja sõnul oli lennuk startinud Moskvast, enamiku agentuuride teatel siiski Varssavist. Lennukis oli ka president Kaczyński abikaasa Maria ning palju Katõni ohvrite sugulasi. Kaczyński delegatsioon pidi külastama Smolenski linna, et mälestada Katõni veresauna, millest möödub tänavu seitse aastakümmet.

Poola peaminister Donald Tusk käis Smolenskis alles kolmapäeval, kui ta mälestas Katõni ohvreid koos oma Vene kolleegi Vladimir Putiniga.

Lech Kaczyński astus presidendi ametisse 2005. aastal. Tema kaksikvend Jarosław Kaczyński pidas vahepeal peaministri ametit.

Mina riputaks lisainfona üles sellise lehe: http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.php?t=6038

Aga kahtlemata üks viimase aja suurimaid katastroofe ning täiesti müstiline kuidas sai olla nii palju kokkulangevusi.

Mina ütleks niipalju:"Selliste lennukitega ja pealekauba taolise kontingendiga ei juhtu reeglina nii juhuslikke katastroofe." Te vaid võite ette kujutada,mis hakkab olema Poolas ,kui keegi venelane võtab nõuks kõneleda seal vene keeles. Ja pealegi Venemaa rekkamehed ...,arvake mida tahate... .