Poola suusakeskused

Palun jagage kogemusi ja muljeid Poola suusamägedelt.

Millist suusakeskust valida ja miks? Kus on paremad nõlvad? Kus elamised liftide lähedal. Soovitage ka liftide lähedal ööbimiskohti.

Tänud iga soovituse eest!

Milline suusakeskus kellegile rohkem meeldib, on väga palju isikliku eelistuse küsimus. Kas palju nõlvi, järsemad nõlvad, suusakeskuse melu jne. Nõlvade kvaliteet oleneb rohkem kui keskusest endast ilmast ja rahva hulgast, kes seda parasjagu külastab. Mida vähem rahvast parasjagu, seda paremad nõlvad. Poola suurim keskus on Szczyrk. Suhteliselt palju nõlvu, korralik kõrguste vahe . Lumega aasta alguses tavaliselt kehva, kindla pealema minek veebruaris talve haripunktis. Ise käisin eelmisel aastal ja läks suhteliselt õnneks. Teine keskus, kus olen käinud üks päev sõitmas teel Slovakkiasse, on Kotelnica Białczańska. Hästi palju nõlvu, kõrguste vahe suhteliselt väike, aga keskmisele harrastajale võib ka sobida. Kui suusakeskuse melu soovida, siis peab Zakopane valima. Aga mina olen sealt ümbrusest leidnud ainult üksikute liftidega keskuseid, suuremaid keskuseid seal pole. Poola mäed palju laugemad kui nt Austrias, mulle meeldivad. Majutuse kohta ei hakka kommenteerima, hea ülevaate annavad booking.com jne. Siin sõltub jälle, mida täpselt soovida, kui kaugel, millist tüüpi, palju inimesi, mis hinnaga jne. Mina ei ole booking.com kirjelduste ja hinnangutega alt läinud.

3
0

Lisaks eelnevas postituses mainitule võiks täitsa soovitada Szklarska Poręba keskust, mis on parajalt suur, et mõned päevad sõita ja küla ka tore. Seal oleks võimalik minna ka autoga Tsehhi poole sõitma.

0
0

.. ja eelmises postituses mainitud keskusest kohe üle piiri lõunasse on juba päris mitmeid Tsehhi nn Sudeedi mägede keskuseid, kus kõrguste vahe max 800 m. Mõnusad laugemad metsased pikad nõlvad, soodne toit ja jook.

0
0

Suusatama ei lähe ,aga aprilli vaheajal läheme Zakopane mägedesse lastega matkama. Alustame u.1000 m pealt ja jõuame 2100 m peale. Loodame ,et ilmaga veab.

3
0

Ask4more:

Hetkel Tatrad ca 1500 m ülespoole täiesti paksu lume all.

Veekindlad jalanõud kaasa, kuna kohati päris vesine ja libe.

Madalamal ilus ning krookused õitsevad.

1
0

Jah, eelmise aasta aprillis käisime Zakopanes, oli alates 1300m kõrgusest üsna korralik lumi, mistõttu matk Giewont otsa oli päris hea challenge, sest me erinevalt kohalikest matkajatest ei kasutanud kasse ega käimiskeppe, mida me selle üsna äkilise tõusu puhul teekonnal omajagu kahetsesime, aga õnneks saime hakkama.

Rahvarohkusega sealkandis kurta pole, nädalavahetusel kõndis sinna Giewont otsa väga palju inimesi, äkilisemal lõigul läksime ilusas ja ühtlases rivis :D

Kopienec Wielki otsa matkates oli vaid tee üsna porine, seega jah, veekindlad jalanõud soe soovitus.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased