Poola, Tšehhi kämpingud

Plaanis minna juulis Poola ja Tšehhi. Soovitage soodsa hinnaga kämpinguid Varssavis, Krakovis, Zakapones ja Praha lähedal. Kämpingute kodulehtedelt jääb segaseks see, kas nad üürivad telgi kohti ainult või telke ja karavane ka ning mida see hind ühe täiskasvanu kohta sisaldab (kas on seal hind ühe inimese kohta telgis või pole)? Meil omal telki kaasa plaanis võtta ei ole. Kirjutasin paari kämpinusse aga vastust pole veel saanud.

Nigu mina aru sain, sealt küsitakse raha: 1)Telgi püstitamise 2)Inimese 3)Auto parkimise eest

Nii see on jah et kõik asjad maksavad. Summa saad nii: telkide arv+inimeste arv+autode arv+elekter kui soov+muud lisateenused mida soovitaks= summa mida tuleb tasuda. Telkide renti kämpingutes pole kohanud.

Kuidas kämpingutega üldiselt on, kas neid saab või peaks enne ette broneerima või tuleb lihtsalt kohale sõita? Mõtlen siis sellist olukorda, kus tahan oma telgiga ööbida, ehk siis lihtsalt telgi kohta.

Käisime Tšehhis 2014 ja 2015 aastal. Meil oli kaasas oma telk, ette ei broneerinud, vabu kohti oli, aga probleem tekkis sellega, et mitmes kohas pakuti kohta lageda taeva alla, mitte puude alla (sest tol korral oli päeval 35+ kraadi). Probleem tekkis pigem siis, kui me tahtsime kämpingumaja reedesel-laupäevasel õhtul. Tundus, et tšehhid armastavad/naudivad siseturismi, siseveekogud on üle rahvastatud, sest neid on vähe. Aga muidu on kämpingualad väga lahedad, suuremas kohas mitu baari, kus saab süüa ja juua VÄGA ODAVALT. Vaadiõlu 0,5 l maksis tollal 0,85 €.

Sai just ööbitud Poolas mõned ööd. Malborkis telkisime sellises kohas nagu http://www.malbork-kemping.eu/, mida ka soojalt soovitan. Auto, telk, 2 täiskasvanut ja 4 last ( tegelt 3+3, 18 aastase tütre valetasime aasta nooremaks, keegi ei kontrolli ) läks maksma 70 zlotti. Plats täis poste elektri pistikutega, nende kasutamise eest keegi midagi lisa ei küsinud, vähemalt meilt. Gdanskis olime 2 ööd. Esimene öö Camping "STOGI" nr 218. Seal oli saadaval 5 inimese maja, maksma läks 190 zlotti. Mürarikas kämping. Väga halb internet. Järgmise öö telkisime selle kämpingu vastas ( seal 3 või 4 kämpingut kõrvuti ), öö eest võeti 140 zlotti. Palju vaiksem ja WiFi korralik. Telkimiseks vabu kohti oli, aga julgen oletada, et rannailmade saabudes kuskil juuli lõpus võib ilma ette registreerimata nendes kämpingutes koha leidmine olla problemaatiline.

P.S Kes tahab kämpida enne Poola sisenemist kuskil, soovitan sellist kohta nagu SASNAVA camping. Kodulehte neil pole aga nime järgi leiab telefoni, mille teel käib ka asjaajamine ( venekeelega saab hakkama, inglise mitte nii hästi ). Plussiks see, et perenaine võtab ka hiliseid ööbijaid vastu. Muidu peale 22.00 enamus kämpinguid kinni. Tema aga kuni 23.00 tuleb ise kohale kui ta just seal pole. Meie olime sunnitud aga 00.00 jõudma. Helistasime, ta ütles et mingit probleemi, minge pange telk püsti, keegi õiendama ei tule. Seal telkimise alale on vaba sissepääs, mingeid väravaid/aedu pole. Uuris mis kell me plaanime ärgata. Hommikul oli ilusti kohal kokkulepitud ajal, tegi vajalikkud pesemisruumide uksed lahti. Muidu telkimine seal, tema sõnade järgi on 10€. Siis kui meie käisime puudus soe vesi mingi avarii tõttu. Meilt ta võttis 7€. Muidu väga vaikne ja rahulik koht.