Viimased kommentaarid

Kui enne sai perega autoga tiirutatud kasutades hotelle ja kämpinguid, siis kolmandat suve käime abikaasaga kahekesti ja magame autos. Viimase peale. Muidugi peab auto ka vastav olema. Old Man-ile: pesemiseks kõlbavad suurepäraselt bensukate duššid, ei pea hotellide peale raha kulutama.

Arvan, et riikide nimekiri on sama mis Kaliningradi oblastisse:

Teel Zakopanesse soovitan külastada sellist kohta nagu Pieskowa Skala.

Kui losside/kindluste/muuseumide pisik olemas, on elamus garanteeritud. Korda tehtud loss, ühtegi ehitustellingut kuskil ja võrreldes paljude teiste samasuguste kohtadega väga tähelepanuväärne muuseumi kogu.

Google maps näitab tähist E36. Aga arvatavasti sama lõik mida eelkõnelejad mainisid. Vaadata seal pole miskit ja autot lõhkumata saaks 20-30 km/h kiirusega vast läbitud. Suund Berliini poole paistis igati korralik. Üldiselt nüüd koju jõudes esimene asi veermikut kontrollima. 

Kui kellegil tekkib soov Berliini kandist sõita koju läbi Wrotslawi, olgu see põhjus siis milline iganes, matke see mõte kohe maha. Ja unustage see koju tee mõneks aastaks ära. Kui aga riskite saate 85 kilomeetri pikkuse elamuse kogu eluks. Alates Poola piirist. See tee peaks üldse kinni olema aga lastakse autod peale. 

Jõudsime just Varssavi. Sujuvamat sõitu pole veel kogenud lõigul Keila-Varssavi. Ainuke teeremont Kernus ja väike vingerdamine Bialystoki juures et kiirteele jõuda. Esimest korda läksin läbi Bialystoki sinna minnes ja rohkem mu autot Lomza kant ei näe enne sealset kiirtee valmimist. Rahulik sõit, super asfalt. Soojalt soovitan läbi Bialystoki sõita.

No see oleks väga imelik kui Baltikum oleks sellest nimekirjast välja jäetud. Arvestades e-viisa kiiret taotlemist (4 päeva ) ja suht lühikest Venemaal viibimise aega on sihtgruppiks just piirnevad ja mitte eriti kaugel asuvad riigid.

Nii et nüüd viimane aeg kogu perele passid muretseda.

Paistab, et alates 01.10 saab e-viisaga Peterburi ja oblastisse:

Seal Tatralandia ligidal on palju ka muid atraktsioone. Vabalangemise simulaator, loomaaed kus lapsed saavad loomapoegi paitada jne. Samas ka suur järv kus kõik võimalik vee ajaviide olemas.

Lingid ei tööta. Äkki valmistuvad homseks ? Muidu super uudis. Kaugelgi see aeg kui viisavabalt Peterburi ja Moskvasse saab. Meie omad võivad piirata viisavabadust palju tahavad. Meie turismisektor ju õitseb ja lisa raha ei vaja.

Sai pileteid muretsetud sellisesse kohta:

Külastamine seisab alles ees, nii et ei oska soovitada, aga teadmiseks et selline koht olemas.

No oskab ka iGO valida suunda läbi Venemaa. Mis on ka loomulik kui sõidad Gdanski ja valitud lühike marsruut. Kus tema peaks teadma, on mul viisa või mitte. Siin ainult kontroll, või veel lihtsam moodus, mida ise kasutan. Nimelt iGO-sse paned kaarte sisse mitte piirkonniti vaid riike mida vajad. Seega mul seadmes Venemaa kaardid puuduvad ja siis ta sinna ei vii ka mitte mingi valemiga. Kui kunagi vajadus sinna sõita, siis arvutist vajalikke failide siirdamine seadmesse ei võta rohkem kui 5 minutit.

Googlega navigeerimine on paras põrgu. Aga tal on üks suur pluss, millega teised hätta jäävad. Nimelt ta viib sind õigesse kohta. Näiteks, kui valida mingi ostukeskus ja navigeerid autoga, siis Google viib sind selle ostukeskuse parklasse. Paljud teised ja iGO nende seas viib sind võimalikult lähedale või peasissepääsu juurde. Ja see pole programmide viga vaid nendele söödetud POI failide puudujäägid. Hea näide Slovakkiast. Sõitsime mingitesse koobastesse. Leidsin iGO st need koopad ülesse ja minek. Finish oli keset maanteed. Nimelt koobas oligi meie pea kohal. Google viis meid otse "koobaste" parklasse, mis nõudis ka paraja ringi tegemist sest juurdepääs oli teise maaantee kaudu hoopis. Peale seda juhtumit, kui punktid pole eelnevalt kodus kontrollitud ja iGO lemmikutesse sisestatud, teen alati otsingu Goole abiga, siis Send to Navigation äppiga viin punkti üle iGO-sse ja siis juba mõnuga navigeerin.

Eks see sama TMC ongi. Ainult andmed võtab netist, mitte raadio RDS kanalist. 

Muideks iGO kuvab kah ummikuid ja muud liiklusinfot. Ja oskab ka käituda vastavalt või pakkuda võimalikke variante. Töötab see muidugi ainult väljaspool Baltikumi ja kasutab andmesidet. Nii et sellega peab arvestama teatud riikides, ja aegsasti välja lülitama liiklusinfo kuvamise.

Kel ikka soov kasutada Androidi seadet, tõsiselt soovitan proovida sellist asja nagu iGO. 

http://4pda.ru Kõik vajalik info seal olemas. Offline kaardid ja omadused millest muud võivad ainult unistada. Puudu vast tõesti ainult Waze-st tuntud sotsiaalvõrgustik. Seadistamiseks enda jaoks peab natuke nuppu olema. Aga kui saate toimima, siis ainult muigate, kui keegi enda navigatsiooni seadet kiitma hakkab.

Ei tea kas kedagi siit foorumist on karistatud, aga arvan et neid, kes koolirahaks olid nõus 80€-st loobuma leidub kindlasti :)

Tahvel või Androidi "Head Unit" on kõige mõistlikum variant igaljuhul.

Saab mitut erinevat navigeerimisprogrammi kasutada, mis täiendavad  teineteist+kõik muu lõbu mis nende seadmetega kaasneb. 

Kleeps ise on 6. Plus saatmine. Endal läks kokku kuskil 8€ ringis. Hoiataks, et kui kellegil soov tellida, siis arvestage, et võib kuni kuu aega võtta enne kui kiri saabub. 

Me võime siin paarkümmend lehekülge soovitusi jagada, ja siis tuleb välja et teemaalgataja kõike seda näinud juba. Võiks kasvõi umbkauselt vihjata et kus käidud ja mida vaadanud juba.

Aga seda muud saasta müüakse ju siin ka.


Kindlasti müüakse ka Poola hindadega ;)

Peale nende maksude ja vinjettide, soovitan alati uurida ka autode nõutavat lisavarustust. Tsehhi on näiteks vist ainuke riik, kus nõutav

tagavara pirnide ja kaitsmete olemasolu autos. Seal kui peatatakse sest pirn ei põle, jutuga et esimeses tanklas ostan ja vahetan ei pääse.
Austria poolt Tsehhi sisenedes, kui Wiinist tulla, oli küll nii et Tsehhi poole peal piiripunktis nõuti sularaha vinjetti eest. Küsimusele et kus ma neid Tsehhi kroone siin võtan kergitati õlgu ainult. Sõitsin siis esimese bensukani ja sain ilusti kaardiga asja aetud.

To 834arr :
No äkki need ärikad on kuidagi moodi sihtmärgiks teatud tegelastele. Sellest neil ka sellised traektorid. Samas jäi arusaamatuks kuidas on seotud soovitus mitte magada autos sellega et keegi Su autot on üritanud puistata ? Seda võib ka Eestis juhtuda. Tegelikult peaks puht loll olema, et minna autole kallale, kus inimesed magavad. Ei tea kunagi mis sealt võib vastu tulla. Päris keset metsa, või kuskil aguli kõrvaltänavas pole tõesti tark autot jätta või magada. Selleks ongi bensukad ja parkimise/puhke alad kus muideks ka kaamerad paljudes kohtades täitsa olemas. Ja suvel öösiti rahvast kah päris palju. Muidu kui ikka täitsa hirm, aga autos magada vaja, siis kämpingute külastamist pole kah keegi ära keelanud. 

Täitsa huvi tekkis. Et mis riigid need sellised on ?

 1. Igale poole võib autoga minna Euroopas. Kõik oleneb inimeste arvust, mida näha/teha kavatsete. Ja näiteks kas suuremas koguses staffi koju tuua tahate. Kahekesti lõuna Itaaliasse või Hispaaniasse pole vist eriti mõtet tõesti autoga minna. Kuueliikmeline pere jällegi, paneb mõtlema sest lennupiletite peale võib suurem osa reisi eelarvest minna.
  2. Me ei tea mis auto on ja palju teid sinna mahtuda kavatseb.
  3. Kaasa ei pea midagi võtma. Hea muidugi kui mingi puhver raha kaardil olemas. 
  4. Arvestama peab samade asjadega, kui te näiteks Saaremaale lähete. Sõit on pikem ainult. Auto peab olema korras ja raha piisavalt kaasas. No ja vaatate kus riigis vinjettid ja kus miskid teemaksud.
  Kogu Euroopa info: autotraveler.ru 
  5. Võtke telefoni kõne paketid kus Euroopa maht vähemalt 3GB igas telefonis. Sellest on maa ja ilm kui pidevalt youtubis ei passi. Ja kui muid lahendusi ei tunne siis Google Mapsiga saab reisi ilusti tehtud.

  Ja tegelikult soovitaks, kui pole autoga reisinud enne. Võtke üks nädalavahetus vabaks ja tehke samadel tingimustel reis näiteks Leetu või isegi Poola. Paar ööd autos. 1000 kilti sinna 1000 tagasi. Käige näiteks Gdanskis ära. Ja teil kaovad kõik küsimused ära. Ja oma võimed saate proovile panna.