Viimased kommentaarid

Kui soov on jalatseid sügis/talve hooajaks muretseda, tasuks oodata 14 augustit kui avatakse ViaJurmala outletti linnak. Arvan, et avamise puhul võivad seal päris head hinnad olla.

Võtaks asja tõsiselt.

Ei tea miks, aga mul tekkis tunne, et tulemas perre esimene laps. Ei tea kas esmakordne autoreisija, aga see pole momendil tähtis. Vastus on ühene:

selle aasta sees on kindlasti vara. Me võime siin jagada kogemusi, lüüa enast rindu, julgustada või hirmutada. Aga targem on minna ja suhelda sellel teemal oma arstiga. Uskuge mind, teil kaob igasugune soov kuskile sõita, juhul muidugi kui lapse tervis tähtis.

Eks oleks vaja endalgi mingit mahukamat kotti vaadata. Samas ei reisi just palju ja kallist osta ei tahaks lihtsalt seismiseks. Aga kas kellegil kogemusi aliexpressis pakutavatega ? Nii positiivseid kui negatiivseid loomulikult.

Paras aja kadu on need kaks linna igaljuhul. Meil perega alati on Suwalki esimene suurem peatumiskoht. Suwalki Plazas saab korralikult söödud. Aga isegi sealt (suhteliselt linna keskelt) GPS näitab et on kiirem tagasi sõita ümbersõidu teele, kui hakata edasi trügima.

Moderaator võiks selle aasta postitused viia uude teemasse. Näiteks "Poola teed 2020"

Kuskil lugesin, et kui aastast 2021 kehtestatakse üleriigiline e-viisa, siis see ei tule enam tasuta.35€ vist pakuti hinnaks.

Kui enne sai perega autoga tiirutatud kasutades hotelle ja kämpinguid, siis kolmandat suve käime abikaasaga kahekesti ja magame autos. Viimase peale. Muidugi peab auto ka vastav olema. Old Man-ile: pesemiseks kõlbavad suurepäraselt bensukate duššid, ei pea hotellide peale raha kulutama.

Arvan, et riikide nimekiri on sama mis Kaliningradi oblastisse:https://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_country.html

Teel Zakopanesse soovitan külastada sellist kohta nagu Pieskowa Skala.Kui losside/kindluste/muuseumide pisik olemas, on elamus garanteeritud. Korda tehtud loss, ühtegi ehitustellingut kuskil ja võrreldes paljude teiste samasuguste kohtadega väga tähelepanuväärne muuseumi kogu.

Google maps näitab tähist E36. Aga arvatavasti sama lõik mida eelkõnelejad mainisid. Vaadata seal pole miskit ja autot lõhkumata saaks 20-30 km/h kiirusega vast läbitud. Suund Berliini poole paistis igati korralik. Üldiselt nüüd koju jõudes esimene asi veermikut kontrollima. 

Kui kellegil tekkib soov Berliini kandist sõita koju läbi Wrotslawi, olgu see põhjus siis milline iganes, matke see mõte kohe maha. Ja unustage see koju tee mõneks aastaks ära. Kui aga riskite saate 85 kilomeetri pikkuse elamuse kogu eluks. Alates Poola piirist. See tee peaks üldse kinni olema aga lastakse autod peale. 

Jõudsime just Varssavi. Sujuvamat sõitu pole veel kogenud lõigul Keila-Varssavi. Ainuke teeremont Kernus ja väike vingerdamine Bialystoki juures et kiirteele jõuda. Esimest korda läksin läbi Bialystoki sinna minnes ja rohkem mu autot Lomza kant ei näe enne sealset kiirtee valmimist. Rahulik sõit, super asfalt. Soojalt soovitan läbi Bialystoki sõita.

No see oleks väga imelik kui Baltikum oleks sellest nimekirjast välja jäetud. Arvestades e-viisa kiiret taotlemist (4 päeva ) ja suht lühikest Venemaal viibimise aega on sihtgruppiks just piirnevad ja mitte eriti kaugel asuvad riigid.Nii et nüüd viimane aeg kogu perele passid muretseda.

Paistab, et alates 01.10 saab e-viisaga Peterburi ja oblastisse:http://www.vesti.ru/doc.html?id=3169651

Seal Tatralandia ligidal on palju ka muid atraktsioone. Vabalangemise simulaator, loomaaed kus lapsed saavad loomapoegi paitada jne. Samas ka suur järv kus kõik võimalik vee ajaviide olemas.

Lingid ei tööta. Äkki valmistuvad homseks ? Muidu super uudis. Kaugelgi see aeg kui viisavabalt Peterburi ja Moskvasse saab. Meie omad võivad piirata viisavabadust palju tahavad. Meie turismisektor ju õitseb ja lisa raha ei vaja.

Sai pileteid muretsetud sellisesse kohta:https://www.abpark.lv/Külastamine seisab alles ees, nii et ei oska soovitada, aga teadmiseks et selline koht olemas.

No oskab ka iGO valida suunda läbi Venemaa. Mis on ka loomulik kui sõidad Gdanski ja valitud lühike marsruut. Kus tema peaks teadma, on mul viisa või mitte. Siin ainult kontroll, või veel lihtsam moodus, mida ise kasutan. Nimelt iGO-sse paned kaarte sisse mitte piirkonniti vaid riike mida vajad. Seega mul seadmes Venemaa kaardid puuduvad ja siis ta sinna ei vii ka mitte mingi valemiga. Kui kunagi vajadus sinna sõita, siis arvutist vajalikke failide siirdamine seadmesse ei võta rohkem kui 5 minutit.Googlega navigeerimine on paras põrgu. Aga tal on üks suur pluss, millega teised hätta jäävad. Nimelt ta viib sind õigesse kohta. Näiteks, kui valida mingi ostukeskus ja navigeerid autoga, siis Google viib sind selle ostukeskuse parklasse. Paljud teised ja iGO nende seas viib sind võimalikult lähedale või peasissepääsu juurde. Ja see pole programmide viga vaid nendele söödetud POI failide puudujäägid. Hea näide Slovakkiast. Sõitsime mingitesse koobastesse. Leidsin iGO st need koopad ülesse ja minek. Finish oli keset maanteed. Nimelt koobas oligi meie pea kohal. Google viis meid otse "koobaste" parklasse, mis nõudis ka paraja ringi tegemist sest juurdepääs oli teise maaantee kaudu hoopis. Peale seda juhtumit, kui punktid pole eelnevalt kodus kontrollitud ja iGO lemmikutesse sisestatud, teen alati otsingu Goole abiga, siis Send to Navigation äppiga viin punkti üle iGO-sse ja siis juba mõnuga navigeerin.

Eks see sama TMC ongi. Ainult andmed võtab netist, mitte raadio RDS kanalist. 

Muideks iGO kuvab kah ummikuid ja muud liiklusinfot. Ja oskab ka käituda vastavalt või pakkuda võimalikke variante. Töötab see muidugi ainult väljaspool Baltikumi ja kasutab andmesidet. Nii et sellega peab arvestama teatud riikides, ja aegsasti välja lülitama liiklusinfo kuvamise.

Kel ikka soov kasutada Androidi seadet, tõsiselt soovitan proovida sellist asja nagu iGO. http://4pda.ru Kõik vajalik info seal olemas. Offline kaardid ja omadused millest muud võivad ainult unistada. Puudu vast tõesti ainult Waze-st tuntud sotsiaalvõrgustik. Seadistamiseks enda jaoks peab natuke nuppu olema. Aga kui saate toimima, siis ainult muigate, kui keegi enda navigatsiooni seadet kiitma hakkab.

Ei tea kas kedagi siit foorumist on karistatud, aga arvan et neid, kes koolirahaks olid nõus 80€-st loobuma leidub kindlasti :)

Tahvel või Androidi "Head Unit" on kõige mõistlikum variant igaljuhul.Saab mitut erinevat navigeerimisprogrammi kasutada, mis täiendavad  teineteist+kõik muu lõbu mis nende seadmetega kaasneb. 

Kleeps ise on 6. Plus saatmine. Endal läks kokku kuskil 8€ ringis. Hoiataks, et kui kellegil soov tellida, siis arvestage, et võib kuni kuu aega võtta enne kui kiri saabub.