Portugali sisenemise tingimused COVID läbipõdenutele karantiinita aprill 2021

Tere!!

Kas keegi on hiljuti Portugalis kainud voi plaanib minna aprill mai?

Püüdsin informatsiooni saada Portugali saatkonnast Helsingis,kuid verbaalse kommentaari asemel saatsid copy paste teksti “Portugli sisenemise tingimised” valitsuse lehelt, kust ei saanud siiski vastust oma kysimusele: mis on Portugali sisenemise tingimused COVID läbipõdenutele? Kas peab jaama karantiini, kui Eestist on perearsti tõend, et oled hiljuti COVID labi põdenud?

Antikehade test pole piisav ega?

Kas keegi plaanib minna lahiajal portugali voi on Portugalis just kainud?

Mina plaanin 2 nädala pärast minna. Tingimused võivad ju muutuda. Aga minu andmetel on hetkel siiski lendamiseks vaja negatiivset testi, seda nii riiki sisenemise kui ka ainult transiitlendude korral.

All passengers must present a negative test to COVID-19 (RT-PCR), carried out within 72 hours before boarding time.

Tingimused ongi täpselt sellised nagu on ametlikud tingimused. Vajalik on negatiivne PCR-test. Kui seda ei ole, siis lennukile ei saa. Vaktsineeritutele ja põdenutele mandri-Portugalis mingeid erandeid hetkel ei ole.

Lisaks peavad kõik, kes tulevad 500-st suurema koroonanumbriga riikidest, veetma esimesed 14 päeva karantiinis. Ma ei usu, et Eesti aprillis alla selle oma numbri saab, aga äkki kuu lõpuks tõesti.

Assooridel ja Madeiral on oma tingimused.

Ja tingimused kindlasti muutuvad ajas. Hetkel positiivse testiga mandri-Portugali asja ei ole.

Selle üle 500 karantiini kohta on vähemalt flytap.com lehel info, et seda arvestatakse lennu lähteriigi alusel, see tähendab, et kui lend on Frankfurdist, kehtivad selle maa nõuded jne.

Reaalselt vaadatakse ikka seda, kust sa tuled. Kui näitad Eesti dokumenti ja suudad ära rääkida, et sa eladki Saksamaal ja tulid praegu sealt, siis on teine asi. Kui ei suuda ja tulid ikkagi Eestist, siis lähed 14 päevaks ankeedis märgitud aadressile ja püsid seal. Kui tahad väita, et saabusid vaid Saksamaalt, siis peaks muidugi ka sellesse ankeeti juba Saksamaa koduse aadressi märkima.

Kui keegi peaks lihtsalt läbi Lissaboni lendama ja tahab pikema transiidi puhul linna peale minna (neg. test ju igal juhul vajalik), siis alla 48 h transiidi puhul pole karantiin vajalik.

Portugali sisenemiseks peab olema PCR negatiivne test, mitte vanem kui 72 tundi, ja saabudes peab jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni.
Peab olema esitamiseks ka aadress, kus see aeg peatutakse.

Elan nii Portugalis kui ka Prantsumaal ning nende riikide vahet sôidan väga sageli.