Postipakk Bangkokist Eestisse

kas olete nüüd hiljuti saatnud pakki Eestisse, on see kulukas, kas on mõtet ja kas ka kohale on jõudnud.

Saadeti detsembri algul, saabus kohale vahetult enne jõule. Ehk siis pakk oli teel üle 20 päeva. Alla 1 kilose pakikese saatmine maksis 900 bahti. Jõudis ikka kohale, kuhu ta siis jääma oleks pidanud? Saatmise mõtekuse kohapealt ei oska tõesti aidata... :)

Bangkokist pole yritanud pakki saata, aga Vietnamist kyll. Ei soovita. Byrokraatia yllatas. Saadetise (A4 suurune mullikilega ymbrik) pidin tsinovniku silme all lahti tegema, kuna ta peab teadma, mida saadetakse. Keeldusin viisakalt. Kuna esimene asjapulk ei osanud inglissi, kutsuti teinegi kohapeale, siis rebiti ymbrik lahti, puistati kogu sisu lauale, käpiti ja näpiti. Öeldi, et saata vöib ainult riideid ja suveniire. Loobusin kogu ettevötmisest, kuna ymbrik oli peaaegu ribadena laual ja ebakaubanduslik, teipi vöi liimi ei antud ning mina äärmiselt solvunud vietkongide byrokraatia peale. Proovisime sama juttu teise ymbrikuga teisest postkontorist, kuid tulemus oli sama.

Siit Eestistki pakki saates, tuleb pakk sulgeda postiinspektori silme all. Ise ka esimiest korda pakkisin ilusti kodus ära ja postkontoris kangutasin kõik lahti.

Vietnam ja Tai on ju erinevad riigid, sama kui keegi kirjutaks, et näe ei soovita Eestisse minna või midagi teha, kuna naaberriigis Venamaal oli asi ikka väga halvasti.

Mis juttu sa Aaro ajad?? Eestis ei tule mingit paki sisu kellelegi näidata.

Einojahh... Üks asi on see mida tuleb teha ja teine asi on see, mis õigused on postitöötajal (rõhk sõnal ÕIGUS). Samamoodi on tollitöötajal õigus su kehaavausi kontrollida, kuid kui tihti seda tehakse:)))) Aga ju sa siis oled nii kahtlane postitöötaja jaoks, et ta käseb sul silmeall pakke sulgeda. Ise oma ca 100-st pakisaatmisest pole kunagi tekkinud mõtetki, et keegi tahaks mu suletud pakki avada.

7.9 EMS saadetise vastuvõtmisel on postitöötajal põhjendatud kahtluse korral ÕIGUS nõuda saadetise avamist ning saatja juuresolekul veenduda, et saadetises pole saatmiseks edastatud keelatud esemeid või aineid.

Aga jätame nüüd selle teema, kuna see polnud teemaalgataja eesmärk.

Kas plaanid seljakotti reisile saata?

Don Gato, mina arvan, et teema algataja soovib oma sooje talveriideid tagasi Eestisse saata, et seljakotiga kaasas tassima ei peaks.

viimastel päevadel raskel kujul šoppama hakata.