Praha külastus ( Ryanair )

Tere On keegi külastanud Prahat lähiajal? Kas sinna saab nö turismireisile? Mida lennujaamas nõutakse? Mis nõuded linnas / poodides on? Endal lend võetud novembri keskel läbi Riia. Ei tea muidugi mis nõuded siis on kui minek aga kui kellegil on praegu kogemusi siis paluks jagada.  

P.S covid pass olemas

Tänan

Jah, riiki sisenemisel piiranguid pole. Lisaks Covidi passile peab olema riiki saabudes tehtud terviseankeet, mida tuletatakse meelde check-inis ja lennukisse sisenedes (täidetav mobiilis). Lennujaamas sisenejate kontroll on hooti, ilmselt populaarsematel aegadel mehitatakse mõne inimesega, kes kontrollivad visuaalselt terviseankeedi QR-koodi ja vaktsiini QR-koodi (paberil või mobiiliekraanil).

Suhtumine on muretu - maskid nõutavad poes ja ühistranspordis. Mujal on teoorias vaktsineerimistõendi kontroll, aga reaalselt ükski restoran ega baar seda teha ei viitsi (võibolla veepark või ujula kontrollib enne kapivõtme andmist covidi passi), samuti puudub kõigis neis kohtades maskikohustus.

Covidisse nakatumine on tõusuteel nagu kõikjal Euroopas - ilmselt kuu aja pärast on Eesti-sarnane olukord, kus hakatakse tõsisemalt kontrollima ja piirama mingeid tegevusi. Hetkel on selline "Mis Covidit siin enam? Meil on 65% vaktsineeritud, nüüd pole enam midagi karta" suhtumine.

1
0

Tänud jagamast väärt infot. 

Lätiga siis sama teema, et minnes ja tulles vaja täita mingi paber.

Kas on nii?

0
0

Tere! Kas sinna riiki sisenedes mitte ei nõuta ka väga kõrge riskitasemega riigist ehk Eestist lisaks Covid tõendile ja terviseankeedile ka veel PCR negatiivset testi? Ei oska küll väga spetsiifilist inglise keelt aga jäi justkui silma selline lause. Endal ka minek järg nädal Prahasse ja oleks väga tänulik, kui keegi sellest täpsemalt läbi näriks.

1
0

Vaktsineeritutel ja põdenutel testimist ja isolatsiooni ei nõuta.

Kui vaktsineeritud või põdenud ei ole, siis test enne reisi, isolatsioon ja test saabudes.

https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/09/Pravidla-vstupu-a-n%C3%A1vratu-do-%C4%8CR_%C4%8CREU_30.9.2021_ENG-scaled.jpg

1
0

Tere

Kirjutasin saatkonda, mis asub Tšehhis , vasutus siis selline:

" Vaktsineeritud reisijad saavad Tšehhit külastada, kui esitatakse kehtiv Covid sertifikaat ning enne Tšehhi jõudmist on täidetud ka terviseankeet. Rohkem infot leiab siit: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/tsehhi/. Tšehhi ametliku info leiab siithttps://www.mvcr.cz/mvcren/article/coronavirus-information-of-moi.aspx. "

Ja terviseankeedi kohta oli mul hüsimus, millal see tuleb täita ( 12h / 24h või 72h ennem riiki sisenemist ) siis vastus järgmine:

"Seda ei ole rangelt piiratud. Piisab, kui täidate paar päeva ette. "

Tänud kõigile, kes võtsid vaevaks vastata. Loodan, et see info abiks teistelegi.

2
0

Mina olen terviseankeedi täitnud lennukis ja ka näiteks piirivalve sabas seistes (viimasel ajal on küll vabapääs linna olnud ilma reisijate kontrollita). Aga loomulikult võib täita ka varem, piisab lennunumbri teadmisest.

0
0

Just tulin Prahast. Enam-vähem sama, mida kirjeldas Improved oma vastuses. Lisan veel seda, et Praha lennujaamas nõutakse üksnes "FFP2 respirator" tüübi maskide kandmist. Selleks paigutatud igal pool lennujaamas automaadid, kust saad osta. Linnas sellist nõuet pole kohanud.

0
0

Eelmisel nädalal käisin Prahas. Tegelikult tuleb ikkagi igal pool siseruumides kanda FFP2 maske. Poodides, ühistranspordis jne valdav enamik kandis selliseid ja üksikutel kohalikel olid need Eestis tavalised maskid ees, maskita inimesi nägin ainult korra vist ühes poes. Linna peal küll ei näinud kuskil, et vale maskiga oleks inimesi välja visatud, aga selline nõue on. 

Tagasi tulles lennujaamas turvaalale sisenedes nägin tõesti ise ka, kuidas nõuetele mittevastava maskiga inimesed saadeti õiget maski hankima.

Meilt ka linna peal kuskil ei küsitud covid-tõendit näidata, olid need isegi välja prinditud igaks juhuks, aga kuskil ei õnnestunud näidata :D

0
0

Minul ka 24.11 läbi Riia Prahasse minek. 

Eestis teen Läti covid passi ja Tšehhi sisenemise ankeedi ning kuna ma pole vaktsineeritud, teen PCR testi. See kehtib 72 tundi, aga plaan olla Prahas 4 päeva.

Oskab keegi öelda, kus, millal ja millise testi ma pean tegema, et mind tagasi 27.11 lennukile lastakse?

Riia nii kui nii ei aktsepteeri mujal tehtud PCR teste ja salmlasevad uuesti teha.

0
0

Tere. Ise hetkel Prahas ja homme ( 20.11 ) tagasi Eesti läbi Läti. 

Alates esmaspäevast ( 22.11 ) ei lasta Prahasse PCR testi ega läbipõdemise tõendiga. Nii siin kohalikud teavad rääkida. Saab ainult Covid vaksineerimistõendiga. Seda soovitan uurida.

Tõendit küsitakse peaaegu igas söögikohas. See, mis mask ees on seda pole keegi midagi kommenteerinud. Hetkel rahvast meeletult palju. Linnas liigutakse enamjaolt maskita. Siseruumides kõigil maskid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased