Probleemid ESTA taotlusega.

Kas kellegil on veel(ESTA) programm ütelnud, et passinumber vale. Ma ei saa igastahes oma taotlust teha, kuna neile ei meeldi mu passinumber. Proovisime siis elukaaslase passiga ka, taotluse ära teha ent sama viga. Meil passid ühel ajal tehtud ka. 01.02.2009. Kas mingi passi praak või see taotluse leht viskabki neil sellist jama koguaeg?! Tähendab ei saagi viisavabalt USA-sse minna?

Meil lasi ilusti sisestada. Proovige mingi hetke pärast või siis mõni teine päev uuesti. Kui ikka ei toimi, uurige KMAst või siis USA saatkonnast.

Nüüd sai KMS-st küsitud, kas passidega kõik ikka korras? Nemad muidugi vastasid,et JAH. Eks vaatab, peab siis saatkonnaga ühendust võtma ja küsima mis teha annab.

Kas see veateade on midagi sellist, et palun sisesta oma passinumber turvakaalutlustel uuesti? Kui jah, siis tuleb see lihtsalt veel ühe korra allpool olevasse kasti sisestada.

Suured tänud! Kõik tähelepanelikult uuesti üle vaatatud ja sai endale ja elukaaslasele luba kenasti taodeldud.

Täitsin täna Visa Waver programmi USA-sse sissesõidu loa taotlust. Ankeet täidetud, passinumber ja kinnitus sisestatud, sai taotlus niiöeda kinnitatud/"rakendatud". Ja siis jooksis kogu süsteem kokku. Lehekülg hangus ning vastus oli kõigele "not responding". Panin lõpuks akna kinni ja alustasin uuesti taotluse täitmist. Nüüd teatas süsteem, et minu passinumbriga on juba taotlus esitatud. Küll aga ei õnnestunud mul ei taotluse numbrit ega ka taotluse vastust saada. Ka taotluse staatuse vaatamiseks või/ja muutmiseks on antud number vajalik.

Kas võin eeldada, et vastus minu taotlusele (mis ilmselt vaatamata kõigele tehtud sai) tuleb ühel hetkel minu meiliaadressile, kas nii on tavaks lisaks elektroonilisele koheselt saadavale kinnitusele?

Vastust taotlusele, saab näha ainult veebilehel (taotlust tehes). Meilile vastust ei saadeta. Kui sa mingeid pahandusi pole korda saatnud, on vastus ilmselt positiivne.

Aitäh SibaliK lohutamast.

Nagu eelnevalt kirjutasin, minu katsetus teha ESTA-s endale sissesõiduluba luhtus, kuna peale avalduse kinnitamist hangus süsteem ning saamata jäi nii avalduse number kui selle tulemus.

Teavitasin sellest ESTA süsteemituge ja programmihaldajat ennast, kes nö kustutas minu eelnevad katsetused.

Hetkel on juba hirm uut avaldust teha. Äkki hangub programm jällegi ning jään igavesti ootma oma avalduse numbrit. Millega saaksin vähemalt oma avalduse staatust hiljem vaadata ja loodetavasti oma positiivse vastuse selle kaudu teada saada...

Kas kellelgi ka on süsteem peale avalduse esitamist kinni jooksnud ning kas olete täitnud eesti- või inglisekeelset avalduse vormi? Vahet ei peaks toimimise kvaliteedil muidugi olema.

Kuidas seda täita? Ma ei tea praegu, kust äralend toimub. Siis veel see lahter, kuhu aadressile plaanin minna. Mis ma sinna kirjutan. Tegelikult elab seal minu vend aga seda ei tohi vist ju kirjutada. Et siis kirjuan suvalise hotelli nime või?

Loa taotlemisel võid jätta need lahtrid esialgu täitmata. Samuti on lubatatud neis lahtrites ka hiljem muudatusi teha. Luba ise kehtib kaks aastat. See ei tähenda ju , et sa peaksid kahe aasta jooksul alati sama lennuga lendama ja samas hotellis peatuma. Muide ei küsita seal üldse, mis asi sellel aadressil asub, või kes seal elab, küll aga võib seda küsida ametnik piiril. Samuti pead teatama oma esimese aadressi Ameerikas lennukompaniile, millega sa lendad, muidu võidakse sind lennule mitte lubada.

Kas ESTA reisiluba tuleb välja printida ja kaasa võtta või mida on vaja teha sellega kui ma ära täidan ja vastuse olen kätte saanud? Passiga on ka OK- biomeetriline nagu vaja aga kirjutage oma kogemustest midagi nõuandeks kui on mida jagada või teadmiseks võtta?

Probleem esta-ga

Mure nimelt selline,et 2 aastat tagasi sai täidetud esta-ja vastus positiivne. Käisin Ameerikas 3 korda-üle aja ei olnud ja korda miskit ei saatnud. Kevadel täitsin uue esta , et juulis uuesti minna ja esta negatiivne. Tegin järelpärimise-mingit konkreetset vastust, miks keelduti ei saanud? Mis nüüd siis teha? Olen korra juba(6 aastat tagasi s.t. ennem estat)proovinud ka viisat taotleda, kuid vastus j2lle negatiivne. Nüüd ei tea mis teha? Kellel on kogemusi?

ESTA eest tasumine.

Kas kellegil on olnud probleeme ESTA taotluse eest tasumisega? Mul järjepidevalt väidab, et Billing Address on vale. Proovisin nii püsimaksega Master Card'i kui ka VISA virtuaalkaardiga ja mõlemal juhul väidab, et vale arveldusaadress. Helistasin 24/7 infotelefonile ja sealt öeldi, et neile ei ole ühtegi päringut laekunud minu krediitkaardi kohta.

EDIT: Nii tuli välja, et probleemiks olid arveldusaadressis olevad Ü ja Õ tähed, mida krediitkaardimakse vorm ei aktsepteeri. Asendades need Y ja O-ga läks makse läbi.