trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Finnariga väga positiivne kogemus.Esimene lend hilines teh.rikke tõttu neli tundi ja lõppsihtkohta jõudsime eelmise õhtu asemel järgmise päeva lõunaks.Saime toidukupongid Tallinnas ja korraliku hotelli Helsinkis,lisaks söögid õhtul ja hommikul.Kirjutasin neile ja küsisin kompensatsiooni,nädal hiljem paluti asenduslennu pardakaartidest pilt saata ja kokkuvõttes nii 2,5 nädalaga oli raha käes.Kõik neli reisijat 1600 eur kokku.Teenindus oli väga meeldiv ja eesti keeles.

Olen käinud ESTAga kolm korda....ühel korral olin ametlikult töötuna arvel,ei mingit probleemi.Väljatrükki ei ole kunagi küsitud.Eks ametnik otsustab oma sisetunde põhjal,keda ja kuidas küsitleda.Viimane kord oli mul reisikaaslaseks neiu,kes ei mõistnud sõnagi inglisekeelt.Ametnik küsis korda kaks midagi,vastust saamata lõi lihtsalt templi passi ja soovis head puhkust.Seega pole tõesti mingit põhjust muretsemiseks kui on ausad kavatsused.

Enam ei täideta rohelist vormi, vaid viisaomanikel on vaja valge vorm täita, sama mis ennem. Rohelise vormi I-94w küsimused kattusid üks ühele netis täidetava ESTA taotluse omadega, küllap seetõttu pole neid ka vaja enam täita. Tempel viimase võimaliku väljasõidukuupäevaga lüüakse nüüd otse passi.

Olen Estaga juba kolmas kord Ameerikas.Tegelikult ei ole minu käest piiril kunagi ühtegi paberit küsitud,ilmselt on need neil arvutis olemas. Seekord selgus,et pole vaja enam ka seda nn. rohelist ankeeti täita lennukis,vaid tollideklaratsioon.Küsitud on muidugi igakord erinevaid asju,peamiselt,mis on teie reisi eesmärk?Kas te oma kodumaal töötate?Kuhu te veel kavatsete Ameerikas minna?jne.Tegelikult selgitatakse nende küsimustega välja lihtsalt,ega sa juhuslikult ei kavatse sinna illegaalina elama,töötama jääda.Seega kui südametunnistus puhas,pole muud kui rahu küsimustele vastamisel ja head reisi!

Tuntud kui Põhjamaade Veneetsia. Tõesti ilus maaliline linn. Natuke häiris turistide rohkus. Ja tõesti päevaga läbijalutatav, vaadatav. Seal on ka väidetavalt Euroopa kõrgeim tellistest torn. Kuid ümberringi ju palju teisi linnu nagu Gent ja Antwerpen, autoga olles tasuks minna ka Põhjamere äärde Oostendesse.

Loa taotlemisel võid jätta need lahtrid esialgu täitmata. Samuti on lubatatud neis lahtrites ka hiljem muudatusi teha. Luba ise kehtib kaks aastat. See ei tähenda ju , et sa peaksid kahe aasta jooksul alati sama lennuga lendama ja samas hotellis peatuma. Muide ei küsita seal üldse, mis asi sellel aadressil asub, või kes seal elab, küll aga võib seda küsida ametnik piiril. Samuti pead teatama oma esimese aadressi Ameerikas lennukompaniile, millega sa lendad, muidu võidakse sind lennule mitte lubada.

Samuti käinud mingi aeg tagasi, oli eestikeelne giid. Kuningalossi vaatasime bussi aknast. Ekskursioon kestis mingi kaks tundi ja lõppes Vasa muuseumi külastusega, kust siis igaüks omalkäel laeva tgasi läks. Vaadatud sai palju igasugu maju ja kujusid ja oli ka jalutuskäik vaateplatvormil. Igati meeldiv.

Tootavad molemad nii deebet kui kreedit suureparaselt. Zip kood on kohalik posti sihtnumber, seda kusitakse turu uuringuks, et kust kandist rohkem ostjaid kaib voi midagi sellist.

Ara muretse liialt selle parast, sa ei pea ju piiril seda utlema, et tootu oled. Uks meiega tulnutest on samuti tootu ja ametlikult tootuna arvel.

Vorm I 94 W on selle rohelise vormi nimi. Sellest on olemas ka soome ja vene keelsed versioonid ja palju muid keeli, aga taita tuleb seda kindlasti inglise keeles. Voib olla muidugi, et neid pole inglisekeelsete maade lennujaamades saadaval. Meiega tuli ka eestlasi kes keelt ei moistnud, kuid ule said nad koik. Kui oli midagi valesti, saadeti uuesti pabereid taitma.

ESTA tootab suureparaselt. Ise kolmas paev NY's. Tulime labi Kennedy. Mingeid pabereid, nagu piletid voi ESTA valjatrukk ei kusitud uldse ega ka majutust. Kusiti kui kauaks? Millist linna voi kohta on plaanis veel kulastada ja lopuks veel kellena te Eestis tootate? P.S.Vabandan siinsel arvutil puuduvad tappid.