Puerto Rico kohta värskemat infot.

Kas on uuemat infot saare kohta, enamus nappidest postitustest on aastast 2009. Endal reis 2016 jaanuari lõpus ja teretulnud oleks info ja muljed kõige kohta. Ka Soome foorumites on vaikus, ilmselt kaugel reisijaid vähe. Tänud ette, kui keegi avaneb, siis küsin jooksvalt edasi :)

eks see ole seepärast nii, et siis sai sinna Estraveli pakkumisega USA 3 linna 3999 eeku. Ei usu, et seal miskit olulist on vahepeal muutunud. Mis huvi pakub täpsemalt?

Sai käidud täpselt aasta tagasi.

Lennujaam (SJU) on OK ja asub San Juani's aka pealinnas.

60% inimestest inglise keelt ei valda. Näiteks KFC-s oli suhteliselt raske inglise keeles hakkama saada. Siis tuli veits hispaaniakeelseid väljendeid kasutada.

Väga lihtne on liigelda taksoga. Samas neile meeldib turistidele erinevaid hindu välja käia... Näiteks linna sõidad 15$ ja tagasi tuled järgmise mehega 30$ eest.

Bussid soovitaks kohe ära unustada - need liiguvad seal nagu jumal juhatab. Proovisime ka paar korda, et ehk õnnestub mõnele bussile saada.. Kuid kahjuks graafikust ei ole seal maal midagi kuuldud.

Samas, kui on natuke viitsimist siis kannatab ka jalgsi liigelda. Ise sai elatud Tres Palmas INN'is - väga hea koht ja soovitan soojalt! Vanalinn oli sealt küll suhteliselt kaugel, aga kannatas ära jalutuskäigu (troopiline kliima on nautimiseks, mitte aknast vaatamiseks). :)

Rendiautoga selline keiss, et sealne liikluskultuur on tunduvalt erinev meie omast. Kui taksosse istud siis näed. Ei riskinud võtta rendikat.

Soovituslik on peale kella 18 mitte jalgsi väljas liikuda. Politsei on küll aktiivne ja kontrollib pidevalt alasid, kus turistid viibivad, kuid parem karta kui kahetseda. Isegi eramajadel on seal okastraadid aedadel. ;) N: Jalutades vanalinnast hotelli poole keset päist päeva, pidas meie kõrval auto kinni ja ütles, et kui olete turistid siis keerake kohe ots ringi ja ärge kõndige siin, et kuritegevus selles piirkonnas on karm... (ei juhtunud meiega midagi, kuigi läbisime sama kohta korduvalt).

Üldiselt on turistide peale palju mõeldud ja rannad on täitsa normaalsed. Vesi on soe ja soolane.

Meie San Juanist kaugemale ei saanudki, ausalt öeldes ei tahtnudki ... Ei kutsu eriti vihmametsad ja hiiglaslikud ämblikud. :) PS! Erinevate putukatega, ussidega, sajajalgsetega ja millega iganes veel, pidavat seal suht pahasti olema.. Me nägime ÕNNEKS ainult ühte krabi.

Kokkuvõttes on sel saarel palju teha. Hotellis on kogu info olemas. Turistibusse saab põhimõtteliselt hotelli ukse ette tellida, kui selleks soovi avaldada.

Olime Puertos natuke üle nädala, uuesti tagasi minna ei viitsiks, aga samas käiku ei kahetse kah...

PS! Küsi ja saad vastuse! :)

"Meie San Juanist kaugemale ei saanudki, ausalt öeldes ei tahtnudki Kokkuvõttes on sel saarel palju teha." Päris hea :D Rentisime autot küll, liikluses probleeme ei olnud, sai saar läbi sõidetud, körgema mäe otsa ronitud ja koskesi ja muud vaadatud. Rentisime korteri linnast väljas suuremas arenduses, sai grillida, bassein, tenniseväljak jne. Bacardi tehast mingil suva nädalapäeval külastades oli 10 eestlast juba ees, sellist asja vist tulevikus kuskil x kohas naljalt ei juhtu, köik eri seltskonnad ka. Muretse LP ja saad ülevaate kuhu minna ja mida teha. Ahjaa, kiirteedel makske ikka koralikult, sai paar korda vale raja pealt maksmata läbi sõidetud ja pärast kraabiti kaardi pealt miski 100 trahvi maha.

Meil sama mure. Läheme novembri algul ja oleme kaks nädalat kohapeal. Hetkel renditud esimeseks nädalaks auto, et minna saar läbi sõita. Kindlasti tahame käia väiksed saared läbi, eriti mosquito bays. Vihmametsades tahame ka kindlasti käia aga mitte turisti lõksus el yonques vaid kesk saarel pidi parem ja vähem rüüstatud olema. Seal pidi olema ka c 300 km pikkune mägitee, mis läbib vanu kullakaevandusi aga selle kohta ka info väga napp. Teine nädal plaanime kas niisama san juanis kuskil hotellis vedeleda või kui saame hea hinnaga dominikaanidele siis oleks teine nädal seal. Aga infot on uskumatult vähe igalpool ja seda tripadvisor infot väga ei usalda.

Eks kui ära käime siis saab ehk rohkem infot jagada :)

Tänan vastuste eest, samas on mingi neli punast mulle lajatatud :)? Reis kujunemas järgmiseks, et kolmapäevaks kohale, laupäev nädalasele kruiisile, ja peale seda veel kolm ööd saarel. Et kokku kaks nädalat. Esimese päeva ja ööbimise teeks Old San Juanis, siis kindel soov minna Mosquito Bayle helendavat blanktonit vaatama. Siit esimene küsimus, et kuidas San Juanist saada Viequesi saarele? Rendiautoga sinna ei soovitata minna ja rendika jätaks üldse peale kruiisi. Nüüd selgub, et ka bussiliiklus on ebausaldusväärne :) Siis...mis hinnatase söögil on? Ja muidugi majutus. Jaanuar olla hooaeg, aga ette bronnida ei tahaks väga, vaid jooksvalt kohapeal vaadata. Hotelliäpid rannahurtsikuid üldse ei näita. Tahaks ka neid kogeda, aga on neid seal üldse? Tänud.

Sinna saarele saab edukalt praamiga ja peaks saama ka san juanist transfeeriga. Kas teil on mingi kruiis ka välja vaadatatud või loodate lihtsalt midagi saada kohapealt?

Samas ise tahaks väga paariks päevaks dominikaanidele põigata, kui juba nii lähedal sellele oleme. Lennu hinnad on edasi-tagasi 180 eur ja merd pidi saab 160 usd edasi-tagasi :)

Ise üritame enamiku majutuse läbi airbnb teha, kuna bookinguga hinnad kahekordsed ja 50-60 euri eest saab väljaspool san juani maja rentida, san juanis apartmenti. Kui siin tripadviser ja muid ingliskeelseid foorumeid lugeda siis soovitatkse vihmametsas võrkkiiges magada kasvõi üks öö, pidi olema väärt kogemus ja el yanquesi lähedal saab ööbida 9euri öö kämpingus, kui seiklusi otsite. Meie loodame paar ööd ise couchsurfingu kaudu ööbida.

Kui rendikat kindlat pole veel siis soovitaks nationalcar.co.uk lehte millel sooduskoodi NUKPP10 saab veel 10% alla ja sisaldab kõiki kindlustusi. Meie maksime hetkel midsize suv rav4 eest 198eur 7 päeva.

Toidu koha pealt on ka suht suured ootused, kuna pidi olema väga mitmeküllane toidukultuur...hindasid pole veel uurinud.

Eks novembris tagasi tulles saame rohkem infot anda :)

Tänan, Marion. Sul on juba palju kodutööd tehtud :) Kruiis on meil valmis vaadatud, Royal Caribbean, 7 ööd, viis saart. Kuna kruiisimõte tuli peale lennu tellimist, siis jääb ta ebamugavalt reisi keskele. Kolmapäeval maandume Puerto Ricol, laupäeval kruiisile, siis järgmine laupäev jälle maale ja kolmapäev kojulend. Ehk siis prooviks kohe algul ära võtta vanalinna, Bacardi tehase, siis Vequesi saare ja peale kruiisi rendiautoga vihmametsa ja parimatele randadele. Kas sa, Marion, pidasid transfeeri all silmas mõnda kohalikku matkakorraldajat? Airbnb kasutamine oli väga hea vihje, olen juba avastanud sealt paar lahedat majutust. Just sellist, mida hotelliäpid ei paku. Rendiauto hind, mille saite, tundub müstika. Kiiruga vaadates tuli Nationalcari hinnaks ikkagi paras kopikas, nagu teistelgi. Eks uurin edasi. Sooviks infot veel data sim kaartide kohta, nagu soomes on easyprepaid, mida saab tahvelarvutisse pista ja müüakse R- kioskites. Võib seal selliseid olla?

Tegelt me oleme seda kodutööd edasi lükanud liigagi kaua, kuna reis juba pmst kahe kuu pärast. Oleme otsinud ja siin uurinud, et äkki keegi läheb samal ajal kuna kahekesi on kõige kallim üldse reisida. auto hind ja majutus aga kahjuks ei lähe vist keegi samal ajal. Kui royal caribean kodulehelt vaadata, siis pole eriti odav see kruiis. Aga eks me otsime ka rohkem seiklusi, kui niisama kruiisimist ja rannas päevitamist :) Kuna me jõuame kohale teisipäeva õhtul siis on lennujaama lähedal hotell võetud, et järgmine hommik kohe auto saaks võtta ja nädalasele tuurile minna. Järgmine kolmapäev auto tagasi ja lennukisse ning pühapäeval tagasi san juani, ning siis vedeleme paar päeva ja teisipäeval tagasi lend.

Ma vaatasin ka, et auto hindade ja klasside hinnavahe on müstika. Meil oli mid suv odavama poolne hind aga jaanuari lõpus on see kõige kallim( isegi kallim kui premium klassi auto) hind on 4 päeva ja 7 päeva sama peaaegu. Kohalike usa lehtede pealt pole mõtet kindlasti autot rentida, kuna kindlstuste eest tuleb korralik hinnalisa juurde, sellel uk lehel on kindlustus hinnas juba. Hommikul uurisin seda viequesi saarele minekut ja tundub, et see võib päris keeruliseks minna.

Veebruaris floridas olles otsisime samamoodi mingit kohalikku kaarti, mida meile kahjuks saada ei õnnestund ja kokkuvõttes tuli 2 nädala eest üle 200euri telefoni arve peale kulutada, kuigi me kasutasime päris vähe seda. kiiruga otsides leidsin midagi sellist https://www.travsim.com/united-states-puerto-rico-prepaid-travel-sim-card-usa.html

Kruiisi tellides tuli huvitav asi ilmsiks, Soome arvutist Royal Caribbean lehele minnes kehtib hinnaalandus 25% kuni 31 augustini. Eesti poolelt broneeringut tehes seda soodukat ei olnud. Mingi Ida-Euroopa mentaliteet ikka meil küljes?

Eestlane tahab ju kähku rikkaks saada :) soome kaudu paljud pakkumised paremad ju

mariom, milline seos on RC eestlaste rikkaks saamisega, ma pole kuulnud, et firma neile kuuluks.

Nojaa, teine asi oli veel see, et eesti kaudu taheti ettemaksuks saada 500 euri kahe inimese pealt, soome lehelt sisenedes oli ettemaks 200 eurikut. Vōimalik, et edasi minnes oleks veel krutskeid tulnud, aga bronn sai siiski soome kaudu tehtud. Eile siis käis tagatipuks orkaan ka saarest üle :)

Ma kuulsin jah hommikul uudistest, et erika oli saartest korralikult üle käinud Ma rääkisin üldiselt soome ja eesti hinnapakkumistest, mitte konkreetsest.

Mariom, kust Sa leidsid infot selle saare keskel oleva mägitee kohta? Olema ka ise Puerto Ricosse minemas ja püüan kokku panna reisikava kaheks nädalaks. Matk on kindlasti plaanis, aga El Yunque asemel valiks mõne vähem turistilõksu moodi paiga.

Kopeeritud ühe reisikorraldaja kodulehelt.

"Kaljused San Juani mäed, mille 14 tippu küünivad üle 14 000 jala ehk 4200 meetri, loovad tunde, nagu oleksid jõudnud Alpidesse. Nende vahel teeb Soome kaardi kontuure meenutava ringi 380 km pikkune San Juani mägitee (San Juan Skyway), üks kaunimaid autoteid kogu Ameerika lääneosas, mis läbib mitu omaaegset kullakaevanduslinna, mille kohal on tänaseni ülemöödunud sajandi lõpu hõng"

Ise leidsin Cerro de Punta nimelise koha, kus on ka saare kõrgeim tipp. Kaevanduste kohta pole veel infot leidnud aga seal pidi suht raske olema autoga liigelda. Sellepärast sai ka mida size SUV(rav4), kuid ise loodame, et saame valida mingi asjalikuma masina, millega kannatab ka mägisema tee peal sõita. http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g147319-d149847-Reviews-Cerro_de_Punta-Puerto_Rico.html

Samuti oleme välja vaadanud ka http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1383492-d2335360-Reviews-Cueva_Ventana-Arecibo_Puerto_Rico.html

Mis ajal te sinna lähete muidu?

mariom, see reisikorraldaja kirjeldab San Juan'i mägesid Põhja-Ameerika lääneosas, Colorados. Puerto Rico kõrgeim tipp Cerro de Punta on 1339 m (4393 jalga) kõrge. See oleks päris tuntav "landmark", kui mõne Kariibi saare mägi kõrguks üle 4 km! Kõrgeim tipp Kariibidel asub Dominikaani Vabariigis ja on veidi üle 3 km kõrge.

Pk siis sellepärast ma ei leidnudki mingit infot kaevanduste kohta. Oleks pidanud ise ka seda teksti põhjalikumalt lugema aga tänud valgustamast :)

Aga imelik, et reisikorraldaja sellist vale infot jagab. http://www.nordlandtravel.ee/client/default.asp?wa_id=2118

Igatahes meil nyyd poerto ricos seiklemiseks 8 päeva ja kaheksanda õhtul lendame Santo Domingosse, et siis 6 päeva lihtsalt puhata ja vb ka natukene dominkaani vabariiki avastada, aga majutuste hinnavahe ikka julm. Siis tagasi puerto ricosse ja lennukiga koju :)

Mnjaa, pole see esimene ja viimane kord reisikorraldajal geograafilisi- või tõlkeapsakaid teha. Peab neid teavitama.

Juhuks kui kellelgi oleks veel soovi sealseid helendavaid lahtesid külastada ja tahaks teada. Puerto Ricol on tegelikult neid kaks, üks Fajardo lähedal Laguna Grande ja teine siis Viequesi saarel Mosquito Bay. Mina käisin mõlemil, väga ulmeline kogemus :) Helendus meenutab mingit radioaktiivset substantsi, mis iga vee häirimise peale tekib. Fajardos on palju firmasid, kes Laguna Grandele kajakkidega väljasõite teevad ja pimeda saabudes läheb siis lahel suureks sagimiseks. Seal on firmad omavahel ajad ära jaganud, kes millal oma grupiga alustab, et päris üksteisele jalgu ei jääks, aga kunagi ju ei tea, kui osavad kajakitajad seltskonda satuvad (kas keegi läheb oma alusega ümber jne). Kindlasti tuleks eelnevalt registreerida ja endal tuleb lihtsalt õigel ajal lahe ääres kohal olla. Grupid saavad kergesti täis ja kui mina käisin siis vabu kohti ühelgi firmal ei jäänud. Laguunile sisenemine käib läbi mangroovidest ümbritsetud kanali ja üsna pilkases pimeduses. Ärge ehmatage, kui puude otsast mõni iguana teile paati prantsatab :) Kanal on üsna pikk ja suur osa sõidust kulubki selle läbimise peale. Viequesisse ja teistele lähisaartele on regulaarsed praamisõidud Fajardost, minu mäletamist mööda päris mitu korda päevas. Sõidugraafikut tasub sadamast uurida. Mosquito Bayle teevad reise samuti paljud firmad. Mina sain enda tripi organiseeritud hotelli kaudu paar tundi enne pimeda tulekut ja sain seepärast suisa privaatsõidu, nii et võisin lahe peal olla nii kaua kui tahtsin. Huvilised võetakse hotelli juurest peale ja viiakse-tuuakse reisikorraldajate poolt kohale. Teed päris Mosquito Bay lähedal on täis põhjatuid auke ja porilompe, nii et omapäi ja enda transpordiga ma sinna sõita ei julgeks. Ja ranna äär Mosquito Bayl on täis vetikaid, mille peal on üsna kerge libastuda. Mosquito Bay on tsipa suurem ja pole nii ülerahvastatud. Seal on ka rohkem kalaparvi, kes kajaki alt läbi sööstavad ja oma liikumisega vee alla helendavaid kiiri tekitavad. Mingeid asju nendele lahtedele minnes endaga kaasa võtta pole mõtet, kõigel on oht märjaks saada. Igatahes soovitan kindlasti külastada, kui keegi sinnakanti minemas on.