mariom

Olen avastanud enda jaoks imelise reisimise maailma. Olen looduse ja vaatamisväärsuste inimene. Naudin pigem couchsurfingu kaudu ööbimist kui hotellis olemist. Tavaliselt tulen reisilt tagasi palju rohkem väsinult kui sinna minnes aga see on alati seda väärt olnud :)
Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi. Tahab minna:
29 meeldimist
6 postitust / 79 kommentaari
20 (3.2%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Mul oli paar aastat tagasi miamist tagasilend läbi chicago ja seal oli ka üliväike lennuki vahetus. Lennukist maha tulles anti punased fast track lipikud ja jõudis ilusti lennukile:) Üldiselt seal passi järjekorras seistes ju kutsutakse kindlatele lendudele minejaid järjekorrast välja.

Kokku läks ilma shoppamise ja kasiinos kulutatud rahaga, (lennupiletid,auto,küte,majutus, piletid, söök) natuneke alla 900
lend: 287eur
Auto: 171eur
küte: 140usd
majutus: 141eur
toit: u 12 päev = 72usd
piletid: Grand Canyon 30+ antelope 50 = 80usd

Näiteks kahekesi oleks umbes 660 läinud nägu :)

Mul sai nüüd nädalane tripp edukalt tehtud. 2100 km, autoks sain uue ford mustangi, millega oli ülimugav seda trippi teha(isegi üks öö autos magada). Käisin siis LAst ümber grand ganyoni las vegases ja siis tagasi LA-sse. Kui viitsin ja aega saan siis lõpetan reisiblogi ka ära, millest võib kellegil abi olla:)

Jälle üks hea kogemus nationaliga olemas:)

Olen emerald club liige ja maksin full size eest. LAX emerald aisles olid aga ainult Suvid, millest uus ford edge titanum tundus päris ilus. Aga küsisin siis kas oleks võimalik saada executive aislest mingit autot. Teenindaja oli heas tujus ja ütles, et täna võib:) Algul mõtlesin challengeri võtta aga see on suht janune ja otsustasin siis hoopis uue ford mustang ecoboosti kasuks. Kassas korra küsiti, et see ju executive memberi klassis aga ütlesin, et seal parklas mees ütles, et täna on ok. Kassas lasti seepeale ilusti läbi:) Hea lihtne, võtad auto, sõidad välja. Tagasi tulles sõidad parklasse, vaadatakse korra kas paak on täis ja ongi asi korras:) Ei mingeid lisa kahjustuste kontrolli.

Kui kuupäevad ka teada siis pole ju midagi keerulist. Kõige odavam oli norwegian 429.- ja järgmine klm 505.- Nende variantide puhul eelistaksin klm-i, kuna seal on hinnas söök ja äraantav pagas, norwegianiga maksad need kõik lisaks ja tuleb kokkuvõttes ikka kallim. Klmiga muidugi halb see, et on kaks vahemaandumist, mis teeb lennu pea 4 tundi pikemaks. Amserdamis saad kohe kiiresti teise terminali minna aga san fransiscos tuleb kohver välja chekida ja uuesti ära anda.
603 euro eest saad ainult läbi amsterdami minna ja tulla.

helsinkist on 525 eur 1 vahemaandumisega sas piletid, kus on ka kõik juba hinnas. Halb on see, et helsinkist läheb lend juba 9 hommikul.

Need hinnad võiavad iga hetk muutuda, aga kui hinnavahe norwegianiga 100 eur kanti ja reisid kohvritega ja soovid süüa siis eelistaks seda, kus kõik hinnas.

Ise lähen sinna norwegianiga aga mul ainult seljakott ja pole lennuki toitude fänn :)

See kehtib siis kui on usas vahemaandumine. näiteks lendad läbi new yorki LA-sse, siis pead kohvri välja võtma ja uuesti chekima.

erikhiga täiesti nõus! Ma käin ka enamusajast seljakotiga reisil, viimasele usa reisile minnes võtsin pooltühja kohvri kaasa, mis oli tülikas ja mõtetu tegevus, odavam tõesti kohapealt võtta.
Need lennuki karbitoidud pole ka eriti suurem asi. Pigem vahemaandumise ajal lennujaamas kõht täis süüa või siis kui pole piisavalt aega siis enne esimest lendu lennujaamas puuvilju või midagi kaasa haarata. Aga eks see igalühel oma, et kes mille eest ja kus maksta tahab.

Schipholi lennujaam on päris suur ja kui seal esimest korda olla siis eksimis võimalust eriti ei saa lubada, kuigi suht tihti on need väravad lähestikku olnud aga selle peale ma ka ei loodaks. Kui ise eraldi piletid võetud siis kindlasti ei ole mõtet, kuna siis peab veel kohvreid ootama ja uuesti chekima hakkama. Kui jätkulennuga tegemist, siis lennukist maha ja otse teise väravasse.
Piletid soovitaks ka kõik kohe tallinna lennujaamas(esimeses lennujaamas, kust reisi alustad) ära küsida, vahel nad ise paku seda!

norwegianiga minnes on see häda, et iga väiksemgi liigutus maksab. pagas üks ots 40 eur juurde, toit 24 eur juurde otsa eest. Finnairil või britishil on näiteks pagas ja toidud juba hinnas sees.
Kui LAst välja minna siis tasub kindlasti auto rentida, rendid on seal päris odavad ja kütte liiter on u 60c liiter. Auto soovitan rentida nationalcar uk lehelt, seal on hinna sees juba kõik kindlustused ja mingit lisa deposiiti kaardi pealt ei võeta, lisaks liitu emerald clubiga siis saad valida ise garaazist endale sobiva auto :)

Huvitav hakkasin ka just mõtlema nende kaartidega pakutavate kindlustuste peale. Oman nordea kuld kaarti, millel on reisikindlustus ja ka amex gold kaarti, millel ka kindlustus. Samas on mul võetud eraldi reisi ja tervisekindlustus kindlustusfirmast ja olen korra ühe ärajäänud reisi eest 100% raha tagasi saanud. Kuidas on kogemus nende kaartidega kaasnevate kindlustustega?

Ma lähen sinnakanti järgmine nädal 7 päevaks ja kavatsen blogi teha reisist...eks siis vb leiad endalegi midagi huvitavat :)

autosed saada valida siis kui on kokreetselt selline võimalus olemas, nagu nationalil on emerald aisle. Muidu ikka saad konkreetse klassi auto, aga ei pruugi just focust saada.

Mis rendifirma kaudu võtate? Ma ise üritan challengeri jahtida seal ümbruses sõitmiseks. Üldiselt on usas rendikatel suht kõrged rehvid, niiet peaks iga normaalse autoga pääsema igalepoole. Kahekesi võtaks pigem focuse, suurega on muidugi turvalisem aga parkimised ja küttekulu halvem.

Mul oli paar pakki tatart kaasas, tollist küsisime, et kas seda peab deklareerima siis tehti suured silmad, et misasja :D Ühesõnaga, selliseid väiksed asju küll ei pea.

Kas juhuslikult on keegi katsetanud amex platinumiga seda executive aisle varianti nationalis?

Ma mõned nädalad tagasi just puerto ricol ja miamis sain piisavalt sooja :) Minek on nüüd mai esimene nädal ja arvan, et võtan siis seekord poole esialgsest plaanist, kuna nagu selgunud on siis nädal on ilmselgelt ikka liiga vähe. Eks ongi siis põhjust tagasi minemiseks. Ehk siis algul las vegasesse ja siis zioni, antelope, gc ja tagasi la-sse. Autorendiga tekkis ka see jama, et kui võtta las vegasest auto ja jätta la-sse siis läks hoobilt 416 gpb rendile otsa...
Kuna lennupilet on hetke emotsioonidega ostetud, ööbimised paindlikud ja lähen üksi, siis saan neid plaane veel reisil igatpidi jooksvalt sättida ja ei kaota midagi kui seekord kõike läbi ei jõua kihutada. Lihtsalt katsetamise mõttes tahaks proovida, et palju suudab nädalaga näha. Ja kindlasti annan blogis teada pärast :)

CityLOVE kui valida Grand Canyon või Death Valley siis mida soovitaksid?

samas kui nüüd vaadata siis saaks seal Grand canyoni skywalkil ära käia, see suht las vegase lähedal

teine variant on siselend kohe edasi las vegasesse ja sealt antelope canyon, grand canyon ja siis tagasi los angelesse.
Mis teeks selle reisi vähe lihtsamaks vist...
https://goo.gl/maps/S9dhguvTuiR2

Aitäh nõu andmast! Ma pigem naudin aktiivset trippimist kui restoranis või hotellis lebotamist :) Piletit ostes oli kindel eesmärk grand canyonis ära käia ja kuna Las vegas jääb niikuinii teepeale siis sealt ka läbi sõita. Sõitmise vastu mul pole midagi, auto on ka renditud selline millega sõidad alati nägu naerul :)

Natukene küsiks selle tripi kohta. Kuna ma teen pisikese 5 päevase tripi siis mis kohad peaks seal kindlasti läbi käima. Olen pigem looduse huviline ja ilusate vaadete nautija.
ise panin sellise kaardi kokku.

https://goo.gl/maps/tcmKyoyw3UU2

Käia tahaks kindlasti grand canyonis, death valleyl ja antelope canyonis. Las vegasest põikaks ka läbi korra.
Või oskab keegi midagi paremat soovitada? Kui death valley ära jätta? Oleks see väga suur kaotus? kuna kogu tripp tuleb hetkel 2300km pikk... Samas kui grand canyon ära jätta saab otse las vegasesse ja siis antelope canyon ja zion park läbi käia. Oskab keegi soovitada millist neist eelistada?

Reis toimuks 2-8 mai ja algusega helsingist norwegianiga. Kokku läheks lend+majutus+autorent umbes 530 eur, kui minna kahekesi, kolme või neljakesi saaks kulusid veel natukene optimeerida:) konkreetset plaani pole ega ei tule, sooviks grand cannioni juures ära käia ja san diegos aga plaanid tulevad vastavalt tujudele kohapeal :)

Hei! hetkel pole leidnud ja asi veel suht lahtine lendude osas ka.

Hei! Kas viimasel ajal on keegi siit rekkameheks sinnamaale läinud?