mariom

Elu on suur seiklus! Hüppamine mugavustsoonist välja on parim asi mida teha saab :)
Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi. Tahab minna:
37 meeldimist
7 postitust / 96 kommentaari
23 (3.7%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ma mõtlesin selle all kittilä-tankavaara-sodanküla-rovaniemi.

Ehk siis kohad, mis mulle huvi pakkusid sõitsin läbi...täpsustuseks...

Kittiläs on talvel üliilus aga pigem plaaniks minna sinna tagasi veebruari alguses...

Kui väga palju asju ei plaani kaasa võtta siis tasub igaljuhul minna lennukiga! Suvel oli isegi lennuk kõige odavam variant. Helsinkist norwegianiga. Talveks saab ka häid variante, kui kuupäevade suhtes paindlik olla :)

Oleneb mis Sind seal huvitab?

Käisin just augustis lapimaal ringi trippimas :) lennukiga helsinkist rovaniemi...sealt rendikas ja sõitsin kogu ala läbi.
Paar aastat tagasi käisin talvel autoga...see oli päris korralik sõit...
See talv plaan minna uuesti autoga, kuna tahaks saani ka ise kaasa võtta.

Ubudis ka sajab pea igapäev...

Ma seiklesin bali saarel 250cc ninjaga ja pole a kat lube. Normaalselt sõites ei jää kellegile silma, politseid nägin piisavalt aga kiiver ja pikad riided aitavad ;) 125cc Honda F1 on ka täitsa piisav ja säästlik pill.

Ma olen pea 2 nädalat siin ringi trippinud ja ei ole küll mingist eriolukorrast midagi kuulnud...homme plaanis sinna vulkaani juurde uurima minna...oma silm on ikka kuningas :)

Aga raha vahetuse kohapealt soovitan siin kohapeal vahetada! Ja enamik hotellid lisavad kaardiga maksmise eest 3% tasu juurde! Niiet sularaha patakad kaasa :)

Ma loodan ka homme sinnapoole liituda :)

Uut infot tuleb koguaeg! Siin piisavalt linke antud, et seda kõike jälgida saaks :) Hetkel ikka 4 tase.

Ma olen ka minemas sinna 04.10 ja tundub just põnevam selline seiklus :) Kuigi loodan, et kui balile ei saa, siis singapuri ikka lennuk ära viib ja sealt kohapealt uued sihtkohad vaadata või üldjuhul tühistatakse terve lend siis ära?

alamos on vanad nationali autod ja nationalis saad ise valid auto, mis sulle meeldib :)
põhjalikumalt saab selle kohta https://trip.ee/foorum/uldfoorum/europcar-usa-s-kogemusi-voi-national

Asi lahenes siis õnneks meie kasuks ikka. Majutaja kirjutas lõpuks meili, et saadab koristus arve meilile ja tühistab kaardi bronni, kui arve makstud. Sai saadetud pmst pikalt ja pole tulnud arvet ning raha on ka lahti lastud. Üritas lihtsalt raha välja petta :) Kasulik hoiatus edaspidi ehk teistele :)

Aga eks annan teada, mis booking selle kohta vastab!

Kohe peale broneeringut tuli kiri, et koristamine (68eur) ja linad(15eur/in) peab eraldi maksma. Linadega veel leppisime aga kirjutasime kohe, et koristusega küll pole nõus ja võime ise sama puhtaks jätta, kui tulles. Ag kindlasti ei kavatse ma seda asja nii jätta ja üritan bookingult täpsemalt kommentaari saada, telefonis rääkides omanik naeris selle peale, kui lubasin bookingule kaebuse teha selle kohta :) Selle teema tegin ka sellepärast, et teisi hoiatada selliste võimalike jamade eest. Kõige targem oleks olnud nõuda sel juhul broneeringu tühistamist.

Ma ei reisi just esimest päeva läbi bookingu...

Hinnad on apartemendi kohta 2 öö eest
ei ole apartemendi hinna sees: € 18.00 kuurordimaks peatumise kohta

Ehk siis maksin selle summa mis oli nõutud ja koristust polnud algselt üldse sees, et tuleb eraldi juurde maksta, alles peale broneeringut teatas omanik, et peab eraldi ka koristuse eest maksma.

Puhastus- ja koristusteenused
Igapäevane koristusteenus (lisatasu eest)

Tegu selle kohaga...
http://www.booking.com/Share-Rn2kgG

Igatahes pooled ei saanud minu mõttest aru! See foorum on muutunud ka juba kahjuks selliseks, et küsida ja nõu anda enam ei julge, kuna siin kõik eksimatud... Peace :)

Asi oli lihtsalt põhimõttes, kuna kokku lepitud, et jätame korteri puhtaks ja koristustasu ei lisandu. Ega ei hakkagi muud tegema, kui saab lihtsalt halva hinde ja kommentaari, kuna rõdul häiris haisev ämber konidega ja võtit pidi mööda naabreid taga ajama. Aga edaspidi arvestaks siis, et koristustasust ei pääse :)

Shoppama on kõige mõistlikum minna dolphins malli :) Everglades pole väga kaugel miamist aga tasub kindlasti läbi käia... bussi liiklus õnneks seal väga lihtne, kui asjale pihta saada :)

Mul oli paar aastat tagasi miamist tagasilend läbi chicago ja seal oli ka üliväike lennuki vahetus. Lennukist maha tulles anti punased fast track lipikud ja jõudis ilusti lennukile:) Üldiselt seal passi järjekorras seistes ju kutsutakse kindlatele lendudele minejaid järjekorrast välja.

Kokku läks ilma shoppamise ja kasiinos kulutatud rahaga, (lennupiletid,auto,küte,majutus, piletid, söök) natuneke alla 900
lend: 287eur
Auto: 171eur
küte: 140usd
majutus: 141eur
toit: u 12 päev = 72usd
piletid: Grand Canyon 30+ antelope 50 = 80usd

Näiteks kahekesi oleks umbes 660 läinud nägu :)

Mul sai nüüd nädalane tripp edukalt tehtud. 2100 km, autoks sain uue ford mustangi, millega oli ülimugav seda trippi teha(isegi üks öö autos magada). Käisin siis LAst ümber grand ganyoni las vegases ja siis tagasi LA-sse. Kui viitsin ja aega saan siis lõpetan reisiblogi ka ära, millest võib kellegil abi olla:)

Jälle üks hea kogemus nationaliga olemas:)

Olen emerald club liige ja maksin full size eest. LAX emerald aisles olid aga ainult Suvid, millest uus ford edge titanum tundus päris ilus. Aga küsisin siis kas oleks võimalik saada executive aislest mingit autot. Teenindaja oli heas tujus ja ütles, et täna võib:) Algul mõtlesin challengeri võtta aga see on suht janune ja otsustasin siis hoopis uue ford mustang ecoboosti kasuks. Kassas korra küsiti, et see ju executive memberi klassis aga ütlesin, et seal parklas mees ütles, et täna on ok. Kassas lasti seepeale ilusti läbi:) Hea lihtne, võtad auto, sõidad välja. Tagasi tulles sõidad parklasse, vaadatakse korra kas paak on täis ja ongi asi korras:) Ei mingeid lisa kahjustuste kontrolli.

Kui kuupäevad ka teada siis pole ju midagi keerulist. Kõige odavam oli norwegian 429.- ja järgmine klm 505.- Nende variantide puhul eelistaksin klm-i, kuna seal on hinnas söök ja äraantav pagas, norwegianiga maksad need kõik lisaks ja tuleb kokkuvõttes ikka kallim. Klmiga muidugi halb see, et on kaks vahemaandumist, mis teeb lennu pea 4 tundi pikemaks. Amserdamis saad kohe kiiresti teise terminali minna aga san fransiscos tuleb kohver välja chekida ja uuesti ära anda.
603 euro eest saad ainult läbi amsterdami minna ja tulla.

helsinkist on 525 eur 1 vahemaandumisega sas piletid, kus on ka kõik juba hinnas. Halb on see, et helsinkist läheb lend juba 9 hommikul.

Need hinnad võiavad iga hetk muutuda, aga kui hinnavahe norwegianiga 100 eur kanti ja reisid kohvritega ja soovid süüa siis eelistaks seda, kus kõik hinnas.

Ise lähen sinna norwegianiga aga mul ainult seljakott ja pole lennuki toitude fänn :)

See kehtib siis kui on usas vahemaandumine. näiteks lendad läbi new yorki LA-sse, siis pead kohvri välja võtma ja uuesti chekima.