Puerto Rico - oled äsja käinud, või lähed? Ma lähen peatselt.

Hola-hola! 

Piletid taskus San Juani, Puerto Ricosse. Üks täiskasvanu, kaks last.

Kohapeal pea kaks nädalat ja minek on veebruari eelviimasel nädalal. 

Kas oleks huvi sellest reisist midagi kuulda või kas kellelgi on jagada mingeid värskeid emotsioone? 

Foorum siin on suhteliselt tühi ja emotsioonitu selle kohapealt.

Käisin kaks aastat tagasi ja juba siis hoiatati, et kuritegevus on kõrge, vahepeal keelati öine liikumine, sest omavahelisi arveõiendamisi oli linnades palju.  Kuritegevusega peab igal juhul arvestama, õhtuti San Juanis ei maksa liikuda, võib kogemata kuuli ette jääda. Midagi paremaks ei ole seal läinud, vahepeal läks riik pankrotti ja politseinikuid ei saanud kaua töötasu, see kõik annab tunda. Riik ise on segu Lõuna-Ameerikast ja Usa kultuuridest, vaene piirkond kindlasti, aga kohalikud on sõbralikud ja loodus on ilus. Surfamiseks on palju sobivaid randasid, seetõttu tuleb hoolega valida, kuhu poole hotelli võtad, kas rannamõnude jaoks või surfipiirkonda. Toidukohtade jaoks võiks õppida natuke hispaania keelt, ainult inglise keelest ei piisa, turistide kohtades saab inglise keelega hakkama.

Ma just täna jõudsin sealt tagasi ja väga lahe kogemus oli. Me ööbisime erinevates linnades, San Juanis (Santurce linnaosa), Humacaos, Aguadillas ja Carolinas. Algselt pidime Aguadilla asemel Ponces olema, aga Airbnb lasi selle maavärinate pärast meil tasuta tühistada. Minu lemmikud neist olid San Juan ja Aguadilla. 

Kindlasti tasub mõnel saarel ära käia, me ise käisime Culebral ja väga lahe oli.

San Juanis soovitan käia food truck parkides, näiteks Lote 23 ja Miramar food truck park. Lisaks on San Juanis selline koht nagu La Placita, kus kohalikud baarides ja tantsimas käivad, aga sinna ilmselt lapsega ei lähe. 

Humacaos ööbisime ainult sellepärast, et sealt lähedalt lähevad praamid Viequesele ja Culebrale, muidu seal kandis vist midagi väga erilist ei ole. 

Aguadilla oli väga mõnus chill ja natuke vaiksem koht, palju ilusaid randu on lähedal, näiteks Crash Boat beach. 

Lisaks soovitan kindlasti El Yunques käia. Me ise matkasime Pico El Yunque otsa, see oli umbes 3 tundi edasi-tagasi, aga me muidugi istusime natuke aega seal mäe otsas ja rääkisime inimestega juttu.

Kohalikud on väga avatud ja toredad, väga tuntakse huvi selle vastu, kust pärit oled, sest ega eesti keelt seal tihti ei kuule. Nagu eelmine inimene mainis, siis tasub kasvõi viisakuse mõttes mõned hispaania keelsed laused ära õppida. Meid ennast aitas see päris palju, et mina ja üks inimene veel seltskonnast hispaania keelt räägime. 

Kui mingeid küsimusi tekib, siis aitan hea meelega. Ei hakka praegu kogu reisi siia ümber kirjutama.

Mainiks ainult veel ära, et kuritegevuse koha pealt ise midagi ei märganud. See piirkond, kus me San Juanis ööbisime, pidi ka natuke getom olema, aga mitte ühtegi ohtlikku olukorda ei tekkinud seal ega ka kuskil mujal. Muidugi on seal kuritegevust rohkem kui Eestis, aga ei tasu liialt üle mõelda. 

Lisaks, kindlasti tuleks auto rentida, sest muudmoodi ringi liikuda on üsna keeruline.