Puhkus Eestist 2500 km ümbruses

Soovime lähiajal autodega minna päikest võtma kuskil Euroopa või SNG riikides, kuid lähituleviku ilmaprognoos ei ole kõige rõõmustav.. algul soovimise piirduda Palanga (Leedu) külastamisega, kuid 15-17 kraadi sooja puhkuse ajal eriti sooja ei tee..

Kes oskab soovitada, kuhu oleks targem puhkama minna, et saada lihtsalt päikest ja nautida teist riiki? Hullud kultuurifännid sel korral meie ei ole, kuid vaatamisväärsuste vastu kinlasti pole midagi :)

Ootame Teiepoolseid soovitusi!

2500 km? Mina läheks Istriasse või Horvaatia põhjapoolsetele saartele (Krk näiteks). Istria eeliseks, et saab rohkem ringi vaadata ja soovi korral ka Itaaliasse-Sloveeniasse sisse põrgata. Kui kindel plaan looduses ja rannas vedeleda, siis saare peal on praegu tiba rahulikum ja kaunim. Mida lõunapoole Horvaatias sõita, seda rohkem kilomeetreid muidugi, aga loodus läheb aina ilusamaks (mitte, et põhjas inetu oleks).

Oleme käinud nii Horvaatias kui Põhja-Itaalias autoga,mõlemad on fantastilised,ainult et kui rannas mõnuleda siis Itaalias mere äärne ala(Lido de Jesolo) ilusam,liivane.Ja muidugi Itaalias järvede ümbrus,need on vaatamisväärsused omaette.Kaljude keskel järved(Como,Garda). Ühesõnaga kui Poolast läbi on kõik teised riigid omaette elamused. Ilusat reisi Teile!

Miks Eeva Poolat elamuseks ei pea. Poola on suurepärane ja väga huvitav koht puhkuseks. Tatrad, Läänemere rannik, Sileesia, keskaegsed lossid, kirikud, ilusad vanalinnad. Ning loomulikult ka taskukohased hinnad. Teenuse hinna ja kvaliteedi suhe on Poolas igati paigas. Süüa ja ööbida saab seal normaalse raha eest väga hästi. Kahjuks kimab suur osa inimesi öösel läbi Poola ja kõik ilus jääb nägemata. Meelde jäävad vaid kitsad käänulised teed ja palju rekkasid ja mõni bensukas kus keha kergendada. Kuid kui põhimaanteedelt ära pöörata on eluolu ja inimesed ikkagi väga kenad. Oma elukorralduse tõttu sõidan iga aasta Poolast paar korda läbi ja alati venitan selle teekonna paari-kolme päevaseks et seda riiki nautida. Teemaalgatajale veel niipalju, et sellesse raadiusesse jäävad ainsad SNG riigid on Venemaa, Valgevene, Ukraina ja Moldova.

Kui meri on oluline faktor ja juba nii kaugele sõita, siis Horvaatias meri on Bulgaariaga võrreldes kindlasti puhtam. Bulgaaria mitteturismilõksud Sunny Beach ja Kuldsed liivad on veidi odavamad. Teepeal saate Poola -Slovakkia piiril Tatra mägesid, kui soovite on Ka Balaton üheks õhtuks-ööks täitsa lahe. Kui Sloveenia- Itaalia seekord vahele jätta, siis võiks Zagrebist keerata Makarska peale ja tagasi tulla otse läbi Bosnia- Hetsegoviina.