Pulkovo lennujaam Peterburis.

Abi vaja!!!

Kuidas saada kõige kiiremini Pulkovo lennujaama rahvusvaheliste lendude terminalist siselendude terminali? Kahe lennu vaheline aeg on 2 tundi ja check-in tehakse Tallinna lennujaamas, sest pilet on ostetud suunal Tallinn - Moskva (Domodedovo). Kas sealsed lennujaamatöötajad on sõbralikud ja abivalmis ning suhtlevad inglise keeles?

Ette tänades, luura :)

Väga kiire, kuna lend toimub juba esmaspäeval (12. okt.)

Lennupileti müüjalt ei küsinud seda?

Alternatiiv on kirjutada Google otsingusse "Pulkovo airport" ja saada vastuseks näiteks selline link: http://www.worldtravelguide.net/airport/262/airport_guide/Europe/St-Petersburg-Pulkovo-Airport.html

Ise käisin seal aastal 1989, seetõttu tänase lennujaama ja selle personali keeleoskuse kohta ei oska midagi arvata. Venemaal saab ilmselt senini vene keelega mõnevõrra paremini hakkama kui inglise keelega :-)

Kõigepealt luurale: sa ei pea kirjutama sama teemat korduvalt erinevate pealkirjadega. Saad ilma selletagi vastuseid. Teemasse: venelased on enamasti kas väga abivalmis või üsna torssis, seega leia enda jaoks meeldiv lennujaamatöötaja ning saate käte-jalgadega ka vajadusel suheldud.

Kas kellegil on kogemust kahe terminali vahel liikleva transfer bussiga? Lennujaama enda lehelt ei suutnud midagi leida, google väitel on 15 minuti tagant liikuv buss olemas.

Kogemust enne aprilli ei tule, aga just üleeile uurisin asja. Lennujaama lehe venekeelses versioonis on infot rohkem kui ingliskeelses. http://www.pulkovoairport.ru/transportation/ on kirjas, et reisijate jaoks, kes saabuvad ühte ja peavad reisi jätkama teisest terminalist, on organiseeritud tasuta transport. Selle kasutamiseks tuleb pöörduda Transferi letti. Lettide asukohti saab vaadata siit http://www.pulkovoairport.ru/passengers_info/airportshemes/ (Avage vajaliku terminali skeem ja valige menüüst Transport). Et otseselt ei olnud öeldud, kas transfer toimub mööda maanteed või üle suletud territooriumi (kas Venemaa transiitviisat on vaja või mitte), siis helistasin nii passikontrolli osakonda http://www.pulkovoairport.ru/passengers_info/control/passport_check/ +7(812)7043417 ja +7(812)7043422 kui kõnekeskusesse +7(812)3373822. Mõlemast öeldi, et viisat vaja ei ole.

Eks ma siis reede proovin ära. Mul tulek izhevskist ja viisa olemas. Korvab järgmine nädal kogemustest. Loodetavasti on lühem tänasest Svo dme minekust

Buss läheb igal täistunnil päevasel ajal ja ühtuti veel harvem, kuna saabusin ise 16:15 siis valisin ikkagi takso ja sõitsin 15 minutit