Pulsikell

Tere Kas keegi oskaks soovitada pulsikella mis maksaks alla 3000 krooni. Tegelen jooks, orienteerumine, rogaining, ratta sõit, suusatamine.

  1. Lihtsalt pulsikellaks sobib pea ükskõik mis, mul on second-hand Polar, maksin 1000 krooni.

  2. Kuna räägid orienteerumisest jne, siis tahad tegelikult ilmselt GPS-i. Vaata Garmin Forerunneri seeriat, ma pole selle kohta veel halba sõna kuulnud.

  3. Pane tähele, et ametlikel rogainidel on aktiivne GPS uute reeglite kohaselt keelatud. (Eesti võistlused ilmselt seda reeglit ei järgi.) Nii et uuri ka gps-trackereid...

  4. Trip on suht vale koht selle küsimuse jaoks. www.orienteerumine.ee, www.xdream.ee jne.

Alusta jah sellest, mis lisavõimalusi vajad. Tegevusalade järgi oleks tõesti GPSiga mudel hea valik, kuid Sinu toodud eelarvesse mahub vaid kasutatud peast.

Kui sõidad rattaga, tasub mõelda rattafunktsionidega kellale, st kellaga on kaasas kodaraandur ning kell mõõdab ratta kiirust, jm. Sellised kellad jagunevad kaheks, käekella (kaasas vastav alus lenksule kinnitamiseks) ning rattakompuutri (jooksmise ajaks käele kinnitada ei saa - seega teise aladega tegelejatele ei soovita) ehitusega.

Lisaks:

  • altimeeter (saad kätte teekonna profiili, väga kasulik ka mägedes matkates)
  • kas, kui palju ja mis sagedusega salvestatakse infot ning kas ja kuidas saad selle arvutisse tõmmata. Alates sellest, et salvestatakse paari treeningu lühikokkuvõtte (kestus, keskmine pulss jne) kuni selleni et saad teekonna, pulsi- ning kõrguse graafikud arvutisse tõmmatud.

Vaata ka:

FRWD on suht huvitav nähtus. Kui prioriteediks juhtub olema logimine ja GPS, mahub soodsaim variant ka mainitud eelarvesse. Tegu on pulsivööga ühiduva gps-logeriga. Ringi müdistades näitab pilti läbi sinihambaga varustatud telefoni. Randmele käiv kell tähendab lisaraha. http://www.frwd.fi/ & http://www.palmtek.ee

Mitte-logivatest kelladest on Suunto T3 oma hinnalt ja omadustel sümpatiseerinud, selle karbiga olen kahel korral poest välja astunud (esimesele jäid paari aasta pärast kellegi karvased näpud taha). Uuema variandi desktiilpõhjal pehme vöö (Suunto pulsomeetritel märge C) näib praegu veel vanast paremini toimivat (eelmine hakkas peale paari aastat ühendumisel kohati pirtsutama) (O)-jooksu ja suusa km loen eraldi gps-logeriga, gpx-is ka pulsi näha oleks vahva, aga ehk järgmine kord. Suuntot vaadates tuleb muidugi tõsiselt mõelda, kas ja mis lisasid sellele juurde tasub soetada. Juba arvutiga linkimine tahab eraldi PC-Podi, ja näiteks GPS-Pod näib tänasel päeval suht narr - raisata terve gps-seade AINULT teepikkuse logimiseks ...

Aga kui emmal-kummal korral oleks axn500 praeguse hinnaga olnud, ei oleks just pikka mõtlemist olnud.

Kui nüüd konkreetseks minna, siis pigem mitte Suunto. Suuntost (erinevalt Garminist) olen ma kuulnud ainult võtmes "sigahea kell on! osta minu oma ära, odavalt!" :)