Punta cana vs Puerto plata

Kumba eelistaksite teie ?
Mis on kummagi plussid ja miinused?

ning kui kaugel asub neist Santo Domingo

Ise ei ole Puerto Platas käinud. Valisin Punta Cana kuna seal olevat ilusamad rannad ja kindel soov oli käia Saona saarel, mis on Punta Canale tunduvalt lähemal. Ka Santo Domingo on Punta Canale lähemal. Igal juhul julgen soovitada, reis oli võrratu;) ja kui Punta Cana vlite siiskäige kindlasti ka Saonal-uskumatu, et selline paradiis olemas on:D

Punta Cana on efektiivne turismikombinaat suurepäraste suurte hotellidega,kus väljaspool hotelle pole praktiliselt isegi kusagil jalutada.
Rand ilus. Samas väita,et Punta Canas on ilusam rand,ei ole õige.
Puerto Plata piirkond on rohkem liigendatud, jaguneb mitmeks piirkonnaks.
Olulisemad neist on Sosua (kuhu ümbrusesse on ka koondunud palju uusi püsielanikke Euroopast ) ja Cabarete ( mida tuntakse surfarite paradiisina , väga hea ookeanilaine ja tuul ). Selles piirkonnas on loodust ja ehedust rohkem.
Santo Domingosse on kummastki ca 4..5 tundi autosõitu.
Samas ei saa ma hästi aru,mida sa pealinnast tahad, seal on pidevad ummikud ja erilisi vaatamisväärsusi pole.
Tavaline korralik 3 miljoni elanikuga linn.
Ilmselgelt on Dominikaani reisi peale kulutatud raha alati asjakohane.
Kliima on suurepärane, loodus ilus . Samas midagi karjuvalt erilist pole nagu näiteks...Kambodzas.

Kas keegi äsja käinutest viitsib ülevaadt anda, mida seal peale nö palmi all magamise veel teha? Kas sukelduda saab? Kas mingeid ringreise toimub, et saart rohkem näha, ka sisemaad?, Kas Haiti poolele on väga keeruline pääseda? Kas on võimalik tellida näiteks autojuhti koos autoga ja ise ringi sõita? Vaatamisväärsused?
Tänud ette!

Käisin ammu 1996.a. Aga paar mõtet võin küll anda. Autot võib vabalt rentida, no problemo. Ehk nagu kohalik tüüp ütles, et kui probleem tekib politseiga pange 20 tugrikut rinnataskusse ja öelge et las võtab ühe külma õlle.

Teiseks soovitan raftingut. Olime ise Sosuas ja sealt mingi ostetud tripiga sai käidud raftingul. Ülikõva, ca 1500m üle merepinna ja sealt 4 tundi alla. Teine taat põles seal 4 tunniga täitsa ära.

Puerto Platas köisraudteega üles mäkke ja seal on Rio- stiilis laialisirutatud kätega jumalakuju. Nii et vaadata on.

Pluss kohalikel on superhead joogid: õlu Presidente ja kolme sorti rummi: Barcelo, Brugas ja üks veel nõrga B-ga nimi.

Kas oskab keegi öelda,kus pool on märtsis lainekõrgus tavasuplejale sobivam
põhjarannikul Puerto Platas või idarannikul Punta Canas.Kuna ise surfar just ei
ole,siis peaks lugu veidi rahulikumast lainetusest.
Ette tänades.

siin juba ennegi juttu olnud.
Räägin siis sellest, mida ise tegime:

  1. käisime sukeldumas( 3 korda)- eriti hea oli sisemaa koopasukeldumine, aga seal pead omama vähemalt AOWD- d, mida mu sõbral kahjuks polnud ning seetõttu käisin seal koos teiste sukeldujatega. Väga sõbralik seltskond oli North Coast Divers- is Sosuas.
  2. Leidsime endale oma autojuhi, kellega käisime Haitis- seda küll suht formaalselt üle piiri ja veits aja pärast tagasi, aga point oligi meil seekord eelkõige Haiti turg Dajabonis( samuti üks reisi highlighte, rääkimata sellekandi loodusest, mis pigem Mehhikot meenutab) ning Monte Cristi oma vaikses Haapsalulikus elemendis ning mõnusa rannaga( La Playa Detras del Morro).
  3. River Cascading( leiad selle Iguana Mamast Cabaretes)- 27- st kosest koosnev tripp, kus sulle antakse kiiver ning igaks- juhuks ka päästevest ja sa saad kõigist neist alla lasta( tagumiku peal), veepoolt lihvitud õnarustest ning liuelda sujuvalt järgmiseni v siis ka alla hüpata, mida ka ise praktiseerisin. Kaaslasteks on 2 kohalikku nö giidi, kes teavad, kus tohib mida teha. Kokkuvõtteks see oli üks Dominikaani highlight- idest.
  4. Erinevad looduslikud joad ning nende külastamine/ seal ujumine( loe karastumine- vähemalt kohalikus kliimas tundub nii, kuigi vesi + 23C).
  5. Tubakavabriku külastamine kui oled selle toodangu huviline, siis tasub ikka käia maailma nr 1 sigaritootjamaa vabrikutes.
  6. Rentisime auto ning käisime Samana poolsaarel, mis on päris erinev ülejäänust maast. Hobustega võimalik kapata joa juurde ning seal kümmelda- ise kasutasime enda jalgu selleks ning kohalikku( päris kohalikku, mitte neid, kes sissekäigu juures ootavad turiste) giidi. Kuna meie hispaania keele tase ning tema inglise keele tase üheskoos võimaldasid meile üksteisest aru saada, siis oli see variant ka üks parimaid ning saime paljugi huvitavat veel lisaks kuulda/ näha.
    Sealtkandist siis võimalik ka pääseda vaalavaatlusele kui parasjagu hooaeg ning ka nö Bacardi Islandile, mis on täielik paradiisisaar koos kõige selle juurde kuuluvaga va turistide hordid, keda sinna pidevalt paatide kaupa juurde voorib.

Eks neid asju, mida teha ja tuure/ trippe, mida võtta jagub seal ka ikka hulgi- varu ainult aega ja raha!

Kas Dominikaani ja Haitile sõiduks peab olema Eesti uus, kiibiga pass?

Vahet ei ole, peaasi, et kehtiv pass on.