Qatar'i "tasuta" piletid meedikutele

Uurin, kas keegi sai äkki Qatariga need tasuta piletid (mais jagas Qatar airways 100 000 tasuta piletit meedikutele, mille puhul reisija ja tema kaaslane peavad tasuma vaid lennujaamamaksud). 

Minu reisikaaslasel sai need piletid, kuid ilmselgelt tulenevalt asjaoludest pole neid kasutanud veel. Siiski uurin, äkki on keegi kasutanud? Kui jah, siis kas see kehtis algusega ka Tallinnast või ainult kohast, kus Qataril on otseühendus?

Ametlikult saab reisida kuni 10. detsember, mõtlen, et kui näiteks praegu broneerin detsembrisse piletid ja reis tühistatakse, kas saan valida uued kuupäevad aastal 2021, või makstakse lihtsalt lennujaamamaksud tagasi?

Mulle lähedane inimene sai need piletid. Minu teada broneeringu pidi üsna kohe pärast piletite saamist tegema, aga võin ka eksida (ehk siis kui sinu reisikaaslane pole veel broneeringut teinud, siis ma ei ole kindel, kas seda enam saab teha). 

Piletid broneeris alguses oktoobrisse, aga kuna endiselt koroona möllab ja piirid kinni, on neid tasuta võimalik vahetada kuni 1.04.2021 (viimane tagasisõidu kuupäev). 

Broneerimisel polnud tähtis alguskoht ega ka sihtkoht - ise broneeris lähtekohaks Helsingi.

Vaatasin ka, et broneerimisperioodi näitab, et justkui saab novembri lõpuni teha. 

Küll aga meilis oli kirjas: 

Use the promo code ************ by 15 June 2020 to book on qatarairways.com for travel between 23 June and 10 December 2020

Kaiisa, kas oskad öelda, millal see selgus, et saab vahetada? Või isegi flex juhul kui lennud toimuvad, aga tahaks ise vahetada?

Voucher kehtib broneerimiseks novembri keskpaigani. 

Ma seda reisi algust mõtlesin, et kas Eestist oleks ka saanud :)

Vahetada saab neid juba kohe - praeguse seisuga pole nt oktoobri lennud veel tühistatud, aga vahetada saab ikka. 

See voucher kehtib ainult Qatari lendudele ja kuna nad Eestist ei lenda, siis kahjuks minu teada Eestist lennata ei saa.

Sain samuti selle koodi ning broneerisin Balile novembriks.

Proovin otsida lende järgmiseks aastaks, kus kood kehtiks, aga ei ole õnnestunud leida.  Kas on nipid, kuidas leida? Kas ei näita kuskilt ära, millistele lendudele kood kehtib?

Bali broneerisin algusega Helsingist.

Ei taha küll rõõmu rikkuda, aga kas Bali mitte kinni/suletud ole vähemalt selle aasta lõpuni 

tavaturistile? 

Teadjamad parandage....

Jah, sellepärast pileteid muuta soovisin :)

Kui umbes paar nädalat tagasi lähedasel pileteid vahetada aitasin, sai uued piletid broneerida hiljemalt 31.03.21 kuupäevani (seega võib-olla vaatad liiga hiliseid kuupäevi)? Veebruaris-märtsis olid vast vaid mõned päevad, kui soodustus ei kehtinud (vaatasin kalendrivaatest). 

Loodetavasti, kui järgmise aasta alguses endiselt lennata ei saa, pikendavad taaskord reisi broneerimise tähtaegasid (algul sai vist ainult kuni selle aasta lõpuni broneerida).

Ma vaatan, et praegu saab koodiga broneerida juba kohe veebruari. Huvitav, kui maksan lennujaama maksud ära, kas siis toimibki? Voucheri enda peal on kirjas et kehtib reisimiseks kuni 10. detsember.

Haaletaja - algul oligi detsembrini, aga pikendasid kuupäevi koroona tõttu. Balile sai ka märtsi broneerida, võib-olla oleneb sihtkohast. Ise broneeriks nii kaugele kui võimalik.

Ma ilmselt proovin märtsi ja Austraaliat. Tundub nagu kõige parem ära kasutada, arvestades vahemaandumisi ja tavahinda (lennujaamamaksud tulevad umbes 100 eurot inimese kohta edasi-tagasi). Uus-Meremaa ka saadaval, aga seal juba 2 korda käidud :)

Isegi kui teemaalgatajat märtsis Austraaliasse ei lubata, siis tõesti ei arva, et piletid seetõttu raisku lähevad (arvestades, mis riigist Qatar Airways tegutseb, pole ka pankrotti karta). Kas pikendavad broneerimise perioodi (nagu juba tegid) või tuleb vahetada piletid lihtsalt mõne muu sihtkoha vastu. Ega ühegi sihtkohaga ei saa hetkel kindel olla, mis järgmisel aastal toimub, aga kui on pea tasuta piletid saadud, siis muidugi need endale huvipakkuvasse kohta ära broneerida. Muudatused ju nende piletitega tasuta ning neid võib teha lõpmatult. :)

Jah, ma ise mõtlesin ka nii, rahaliselt kaotada ei ole midagi ja Qatariga on ilmselt üks parimaid variante sinna suunal lennata (mõistlikud vahemaandumised).