Raamatud reisimise inspiratsioonina

Tere!

Rohkem, kui kümme aastat tagasi oli tripis teema parimate/halvimate reisiraamatute TOP10. Aeg on edasi läinud ja allolev küsimus on natuke teine.

Sarnaselt hiljutisele teemale “Filmid reisimise inspiratsioonina” küsiks nüüd raamatute kohta - mis raamatud on Teid inspireerinud reisima, mis raamatud tekitavad tunde, et homme pakin seljakoti ja jätan oma tänase mugavustsooni või mis raamatuid lugedes tunnete äratundmisrõõmu või lausa igatsusest klompi kurgus?

Ps - meenutasin enda seljakotiränduri ammuseid aegu ja mäletan, et tõukeks sai tollane Merit Raju “Out of Office ehk aasta kontsakingadeta”. Ei midagi diipi, aga sealt see kõik algas.

Raamatu kui reisi inspiratsiooniallika kohta üks ammune pildinäide. Poeuksest, mille kohta New Yorgi Lonely Planet kirjutas, et sinna juveelipoodi saab sisse ka minna (ma ei läinud), aga täiesti andestamatu fopaa on, kui valge särgiga müügimeestelt küsida: "Kuskohas siin saab seda paljukiidetud hommikusööki?" :) Praeguseks väidetavalt on noile küsijatele tehtud võimalus kalli hinnaga hommikusöök kusagil stiliseeritud poenurgas kätte saada :) 

https://pasteboard.co/JTwmydH.jpg

1
0

Kopi-peistin siia enda kirjutatud lõigu 2007.a Tripi foorumist: Zigmund-Hanzelka 3 köidet Aafrika raamatut olid lapsepõlve lemmikud. Sodisime vennaga ka gloobuse täis erinevaid marsruute kõikidel mandritel, et saada kokku üks korralik ümbermaailmareis autoga. Aga olid 70-ndad ja ei osanud siis küll uneski näha, et kunagi sõidad põhimõtteliselt kuhu tahad. Edasi tulid juba eelpoolnimetatud teised "Maailma ja Mõnda" sarjast raamatud: "Kon-Tiki", "Kalad laulavad Ucayalis", J.Senkevitš "Papüürusalusega üle Atlandi" (autoriga on mul õnnestunud ka ise kohtuda), jt. Siis kõik Durrelli raamatud, Herzog'i "Annapurna" ja Herbert Tichy: "Cho Oyu - Jumalate Arm".

3
0

Tunnistan ausalt, et peale Michel Houellebecqi raamatu "Platvorm" lugemist ostsin piletid Taisse. Reaalsus oli küll mõnevõrra teistsugune, aga pettuma ei pidanud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased