Rahavahetus

 Vanemad teemad siin mõne aasta tagused.

Tõstataks uuesti küsimuse.
Kuidas raha kaasa tasuks võtta? Pakett on kõik hinnas aga tahaks mõne tuuri võtta ja ikka nippet-näppet osta.
Kohapeal automaadist võttes lisandub teenustasu. Et kas siis oleks mõistlik kaasa võtta dollareid ja neid vahetada seal kohalikuks? Dollareid lihtsam hiljem tagasi eurodeks vahetada.

Maksad euro-dollar vahetamisel teenustasu,  maksad dollar-EGP vahetamisel teenustasu (või tasud vahetuskursi erinevusega).

Mina võtaks automaadist, see summa ei tule nii erinev. Võta kaasa eurosid, kauplejad aktsepteerivad ka seda. Lõpuks sõltub kõik sinu kauplemisoskusest.

Võid kaaluda ka toidupoe panga kaarti. Ise kasutan, ülimugav. Jah, maksad kuutasu, kuid välismaale minnes ei pea kunagi muretsema selle pärast, kas ja mis raha kaasa võtta. Automaadist kohapeal võtad, kui on vaja. Aga tihti avastad, et ei olegi vaja. On mitmeid riike, kus pangakaardiga hoopis lihtsam maksta on, kui Eestis. Ja on riike, kus viipemakse ammu enne seda, kui siinsed pangad seda pakkuma hakkasid, ni loomulik oli, et baaris vehiti mu kaardiga terminali juures mitu korda, enne, kui üllatusega aru saadi, et sel kaardil pole viipefunktsiooni. Aga see on teine jutt.
Eh siis - enne guugeldan, et kui vaja n 25 EUR väärtuses raha välja võtta, siis mis see kohalikus rahas olla võiks ja siis automaadist selle välja suristad. 
Ja ka siis, kui peaks mingit väikest vahendustasu maksma, võtaks ka mina kohapeal automaadist, nagu 'jaanusm' kirjutab. Sest nii tundub kõige muretum. Kui ei ole toidupoe panga kaarti, vbl tõesti maksad võrreldes rahavahetamisega 5...6, vbl 10 EUR rohkem (?), kuid asjatamist on kõvasti rohkem. Samas, ega reis ei pea ju mugav ja igav olema, väike seiklus ja põnevus (rahavahetuspunktid on ikka sellised veidi huvitavamad kohad + väike ärevus sinna juurde, kas see vilavate silmadega libeda jutuga tegelane mulle nüüd külma ei teinud) käib ikka asja juurde!

Dollareid ei ole mõtet vahetada. Kui viisat vaja, seda saab nüüd ka euroga osta. maksab 23E. Mina olen sularahaga toimetanud. 50E panen aparaati ja vastava summa saad naeltes kätte. Aga pangakontoris kus tihti käisin, oli kurss soodsam. Erinevates pankades erinevad kursid. Kohalikus rahas on kõige mõistlikum kaubelda ja arveldada.

Mina soovitan koha peal ATMist võtta vastav summa kohalikku raha, teenustasu ei ole midagi hullu. 

Sai Eurexis 300$ vahetatud ja teenustasu 30€. Swedis 100$ ja teenustasu 5€.

Tavidis on teenustasu ainult 2 euri ja tagasi ostavad tseki alusel ilma teenustasuta. Kusjuures enamikel juhtudel on ka kurss parem.