Ravimid reisil

Tere.
Sooviksin teada Teie kogemusi ja üldiseid soovitusi, et kuidas sellises olukorras käituda, kui kaasa tuleks tassida veel hunnik ravimeid-sihtkohaks USA. Tegu on retseptiravimitega, mis on mõeldud depressiooni jaoks. Tean, et arstilt tuleks võtta vastav paber, aga kas Esta selle punkti puhul peaksin ma panema ei? :

A) Kas teil on nakkushaigusi; füüsilisi või vaimseid häireid; või kas te olete narkootikumide kuritarvitaja või sõltlane? *

Ette tänades,
K.

Kas keegi ei tahagi vastata, et mõned peaks panema EI ja mõned peaks panema JAH?

Mul oleks varsti vaja see ära täita, ja no sellise teema puhul väga puusse ei sooviks panna.

Põhimõtteliselt on siis küsimärgiga vaimsed häired? Või millist osa sa enda puhul veel kahtlustad?
Ma kahtlustan, et nii kui sa sinna JAH paned, nii jääb sul sissesõiduluba saamata. Aga 100% kindel ma muidugi ei ole.

Ei ole vaimsed häired- lihtsalt ma ei tea, kuidas suhtutakse depressiooni nende valdkonnas.

Kelle jaoks see paber vajalik on? Ametniku jaoks. Ravimeid kaasa võtta lubav paber on olemas? On. Muudesse kohtadesse ankeedis midagi imelikku kirja pandud ei ole? EI OLE. Tähendab pole vaja midagi lisaks küsida ega uurida, läheb läbi ja järgmine palun. Igasugu depressiooni vastaseid ravimeid söövad inimesed, eriti USA-s, kamaluga ja seda normaalsemad nad on. Kui nüüd selles on probleem.

Jah, ravimite paber on tegemisel- see ei ole üldse probleem.
Lihtsam oli igaks juhuks siit uurida, sest ESTA vastused on vägagi kahesti mõistetavad (kui läbi lugeda antud punktid seoses selle sama 1'se punktiga).
Tänud !

Pole tänu väärt. Ametnikul lennuväljal on väga suured volitused, aga USA ametnike puhul soovitaks olla lihtsalt nendest aru saada püüdev ja inimlikult ennast selgeks teha kui mingi väike probleem on.
Isiklikult olen kokku puutunud kena afroameeriklannast ametnikuga, kes tundis huvi, et mister, teil on siin kolm dokumenti ja igal neist on nimi erinevalt kirjas. Seletasin kergel vestluse toonil, et - vaadake, nimes on selline imelik "German U" täppidega, eks siis iga asutus kirjutas kuidas tahtis, kes U, kes Y, kes UE. "Oh stupid people" ütles kena ametnik.

Ohjah, täpitähed on veel omaette teema :)
Õnneks enda nimes ei esine.

Võtan lihtsalt sellist reisi esimest korda ette ja olen ülimalt ettevaatlik ja ei soovi ootamatuid eksimusi.
Ma väga tänan. Sain igaljuhul omale ammendava vastuse.

Ma ei tea, depressioon vist ei ole ju vaimne häire? Oleneb vist konkreetselt olukorrast ja diagnoosist.
"Jah" pannes jääd ESTA-st ilma, pead taotlema viisat. "Ei" pannes ei saa välistada, et kui leitakse rohkes koguses depressiooni ravimeid (mis vb veel eriti kanged või USAs keelatud), tekitab see huvi - siis võivad nad otsustada ka riiki mitte lubada või tuvastada "valetamist" ESTA-l.

Kokkuvõttes peaksid ise otsustama, sõltuvalt konkreetsest olukorrast, haigusest, ravimite iseloomust ja kogusest jne.

Meditsiiniliselt depressioon ei ole vaimne häire, vaid on meeleoluhäire.
Diagnoos ta küll on ja mõnikord vajab retseptiravimeid, aga nagu ütlesid, on sul selles osas paberitega kõik korras. Nii et mina igatahes vastaksin punktis 1 kindlasti "ei". See on igati korrektne.

Tere taas. Tahtsin lihtsalt teavitada, et saatkond siiski soovitas kindlasti sellisel juhul EI panna.
Ehk tekib mõnel lihtsalt sama küsimus ja leiate siit vastuse.