trip-krainetrip-ukraine-dark
Rehvivahetus Belgias

Kas keegi oskab ehk vastata? kui Eestis on kohustuslik rehvivahetus kaks korda aastas, kas sama kehtib ka nt. Belgias? Vaja auto Belgiasse transportida jaanuari lõpus ning olen mures rehvide pärast, kuna sellist informatsiooni kusagilt välja ei lugenud :(

Pane lamellid, siis võid kogu aasta sõita!

Mulle öeldi siin Belgias hiljuti autot ostes, et ei ole kohustuslik rehve vahetada, sama olen ka netist lugenud.

Ka minu teada ei ole Belgias talverehvid kohustuslikud. Küll aga on nad seda Saksamaal. Kui maad mööda kavatsed autot transportida pead igal juhul lamellid alla panema.

Belgia: talirehvid ei ole üleriigiliselt kohustuslikud ning näiteks Brüsselis panevad talirehvid alla max 1/4 autoomanikest, tulemuseks paras kaos, kui juhuslikult sentimeeter lund peaks alla tulema. Teisiti on olukord aga näiteks Ardennides - kuna lund sajab seal tihedamini ja mõnedes kohtades võib lumikate isegi nädalaid kesta, siis on pea kõigi sealsete elanike autodel talirehvid all.

Saksamaa: talirehvid ei ole kohustuslikud, küll aga ütleb Saksa liiklusseadus, et "auto varustus peab vastama sõidu ajal valitsevatele ilmastikuoludele", mida Saksa politsei on seni tõlgendanud nii, et kui sõidad lumisel ajal ringi suverehvidega, siis on see politseile piisav alus trahvi tegemiseks. Olukord muutus aga paari nädala eest, kus üks Saksa kohus tegi otsuse, et selline määratlus liiklusseaduses on liialt ebamäärane ning ei ole politselie piisavaks õiguslikuks aluseks trahvi määramisel, s.t. trahvid sellisel alusel on õigusvastased. Selle tulemusena algatas Saksa transpordiminister seadusemuudatuse talverehvide kohustuslikuks muutmiseks ning kui see läbi läheb, siis võivad talverehvid veel sel talvel kohustuslikuks muutuda.

Loomulikult kehtib see kõik lamellrehvide kohta, naelrehvid on mõlemas riigis keelatud.

Minu meelest pole siin isegi arutada midagi- Eestist pead sa minema talvekatega enivei, mida seal teed on sinu otsustada.