Reis Odessasse!

Tere

Plaanis minna järgmisel nädalavahetusel Ukrainasse ning läbi Rumeenia Odessasse. Plaanis mõni aeg veeta Karpaatides ja sealt edasi Rumeeniast Odessasse. Olen kuulnud, et Rumeenias oli eelmisel aastal käimas suur teedeparandus. Kas on keegi ka selle aasta numbri sees Rumeeniat külastanud ja kas see "kole" teedeparandus on juba lõpenud või on ikka käimas?

Ettetänades vastuse eest,
Jana

P.S. Ah ja kas keegi oskab soovitada milliseid vaatamisväärsusi tasuks Odessas ja selle lähiümbruses külastada?

Vaata kaarti tütreke, -kus on Rumeenia ja kus Odessa. Või hakkad sa kuskilt Ungarist või Slovakkiast trippama? Kui sihiks Ukraina linn Odessa, siis ei ole ju mõtet Rumeeniasse üldse ronida. Selline mulje jääb sinu tekstist , et justkui Odessa oleks omaette riik ja sul on soov võib olla isegi läbi Ukraina sinna sõita. Neiukene , see "kole" teedeparandus ei ole üldsegi nii kole - teed saavad korda ju.
Odessa-kõige mõttetum ja nn. "üleslauldud" linn. Ainukesed vaatamisväärsused-Deribassovskaja tänav ja Potjomkini trepp. Deribassovskajal on nn. poolõppinud kunstnike tööde müük ja esitlus , "muigeline" vaatamisväärsus omaette. Raudteejaama võib ka veel imetleda.
Odessa ümbruses- mitte kui essugi, aga viin ja õlu väga odav , kui seda ikka ohtralt tarbida, siis sa ei kujuta isegi ette , kui ilusaks linn läheb.
Kaunist reisi sulle sinna, läbi Rumeenia.

Olin Odessas ülikooli ajal ühe semestri. Rand oli täitsa lahe, see trepp - no trepp nagu trepp ikka, lihtsalt jube pikk... Ma elasin kohalikus peres ja see oli elamus omaette - väga söbralik rahvas.

Käisin eelmine aasta. Kah läbi Rumeenia. Ise läksin läbi Moldova minnes mööda Dnestri tibla pättidest.
Rumeenias on tõesti suur teedeparandus, veel on suureks probleemiks mõnedel teedel migreerivad mustlastaaborid, keda seal ikka massiliselt. Sinna sõites sattusin ma nendede migratsiooni teele. Ööbimiseks on siis kasulik valida nendest teedest kaugem punkt.

Odessas on huvitavad katakombid, kogu linnaalune on neid täis, need tekkisid linna ehituseks sealt rakushniku kaevandamisest (midagi poolvalminud pae ja liivasegu sarnast), meri on soe.
Muud huvitavat seal pole. Steppi vöönd ja palju ülbeid inimesi.
Ise on nad Potjomkini trepi, ooperiteatri, Duki kuju ja suure plataani puu üle.
Kõik teineteisest nii 100 m raadiuses.
Hoopis suuremat naudingt pakuvad Transilvaania mäed.

Odessas käisime aga suurt seal teha / vaadata küll ei olnud. Pigem sõitke Krimmi kui jaksu jagub.