Reis Peterburi

Ees on Peterburi reis. Kes on viimasel ajal käinud - kas on soodsam rublasid siin vahetada või kohapeal?

Kas taksosõit linnas on odav? Kuidas valida usaldusväärset taksofirmat? Olen kuulnud, et põhimõtteliselt iga auto võib takso olla:-)
Kindlasti tahame veeta päeva Peterhofis. Kellel oma kogemus, palun jagage häid näpunäiteid. 

Käin seal korra kuus kindlasti. Rublasid on kindlasti mõistlik vahetada kohapeal, aga jälgige et see oleks ilma lisanduva teenustasuta, mõned pangad/kontorid küsivad kuni 300RUB. Mõistlik on otsida mõni kontor Nevskij prospekti eemalt, muidu seal on nö "turisti" kursid.
Taksosõit on suht odav, mina kasutasin Yandex Taxi, neid on seal tänava peal suht palju, aga võib ka läbi äppi tellida. Uber seal töötab ka. Kindlasti vältige kohalisi tsurka taksosid :)

Tere,


lisaks Yandex Taksole on veel hea ka taxovichkof.ru. Samuti soovitan laadida alla äpp ja tellida äpi kaudu takso.
Peterhoffi on võimalik sõita ka jõelaevadega, omamoodi mõnus kogemus.
Toredat Peterburi avastamist!

Kasuta mõnd äppi: Uber, Yandex.Taxi, Gett jms. Ei pea pead firma usaldusväärsusega vaevama, sularahaga möllama ja kui ka turistile tünga tehakse, on jälg sõidu marsruudist olemas ja saab hüvitist nõuda. Sõit on odav, nt Baltiiskaja jaamast (Luxexpressi peatus) Talvepaleeni (ca 20 min sõitu ca 3€). Pea igal pool saab maksta kaardiga, seega raha suurtes kogustes vahetada pole vaja. Ülevaade vahetuskurssidest Peterburis pankade kaupa leiab siit: https://kovalut.com/rate/sankt-peterburg/, väiksemate summade vahetamisel võib lisanduda teenustasu, mis tavaliselt on ca 100 rubla ringis. 
Peterhof on kena, variante sinna sõiduks leiab Google Mapsi transpordiplaneerija abil. Küige mugavam on võtta metroo Avtovo jaama ja sealt äpitakso, ca 8-9€ üks ots ja 35 min sõitu või siis ühistranspordi eelistajatele buss 200 või 210 või marsruuttakso 300 või 424, pilet ca 1€.

Lisan veel Peterhofi kohta, sinna mugavalt ja kiirelt saab Meteoriga, trip kestab ca 35min, mina ise tellisin siit https://en.nevatrip.ru/hydrofoils-to-peterhof , mingeid probleeme ei tekkinud, see oli odavam kui mõned teised meteori vedajad küsisid ja kindlasti odavam kui osta kohapeal. Hinna sees on edasi-tagasi sõit, kuid sissepääsu piletid Peterhofi tuleb osta kohapeal eraldi, nagu ikka. Kui otsustad osta piletid Meteorile kohapeal, siis soovitan võimalikult varakult kohale tulla, sest hea ilma korral on see marsruut suht populaarne ja kohtade arv on piiratud. Kõik Meteorid peatuvad Hermitage muuseumi juures.

Suur, suur tänu kõigile, kes infot jagasid. Väga asjalikud soovitused. Loodan, et saab tore reis olema. Ilusat päeva!