Reisikohvri soetamine.

Tere!

Plaanis minna juba mõne kuu pärast ära Austraaliasse. Seoses sellega on tarvis muretseda reisikohver, kuhu kogu oma kola ära mahutada ning millega ka tulevikus reisida. Siit kohe küsimus: mis on olulised asjad, mida kohvri ostmisel jälgida?

Olen vaadanud erinevatest kohtadest. Mõnedes kohtades (näiteks kindlates kotipoodides) on hinnad päris laes. Samas mingisuguses Prisma peremarketis kaks korda soodsamad. See kindlasti mõjutab ka kvaliteeti, eksole?

Igasugused targad nõuanded on väga teretulnud :)

Eelkõige tuleb vaadata rataste suurust + materjali. Plastratastega kotti ei ole mõtet osta. Kindlasti tasub vaadata materjali vastupidavust ja mõtlema ka selle peale, et kas kott peab mahtuma mingisse suurusvahemikku (ehk siis kas osta pehme kattega kotti, mille kuju annab vajadusel natuke nn töödelda või siis osta kõvakattega kohver).

Oleme ostnud veidi kallimaid kohvreid ja kiiruga Rimist ... peale hinna, nagu polegi midagi vahet. Kõige suurem ja kallim kohver läks nüüd peale 7a kasutamist katki... kusjuures seda kohvrit veel kõige vähem kasutatud:) Meile soovitati mitte osta väga jäika -plastikust. Pidavat kergemini mõranema... muidugi kui just mingit hullkallist ei vali. Rattad ei võiks väga tillukesed olla. Oleneb ka sellest paljudeks aastateks sa kohvrit plaanid osta! Ja kui valid, siis võimalusel mitte musta. On kergem omaoma lindilt pärast välja sorteerida. Eks suuremate kogemustega kirjad alles tulemas siia...

Enda kogemus: Olen ostnud odavaid ja kalleid kohvreid, kuid ainuke vahe on ratastes ja tõmb-lukkudes.

Ega odav kohver ei tähenda seda, et ta peale esimest reisi kohe katki läheb. Kallis kohver on muidugi kvaliteetsem, paremate lukkude ja ratastega, kuid odavama kohvri saad juba vb 20-30€ga ning ka see võib kesta 5-10 aastat (oleneb palju lendad).

Mina soovitan osta odava kohvri (kuni 50€).

Mina panen kohvrit ostes suurt rõhku just ratastele. Soovitavalt suured (pääseb igast lumest ja liivast läbi) ja hea on ka kui on 4 ratast mitte 2. On olnud mitu kogemust kus nii odava kui kalli kohvri puhul ükshetk näed ühte enda kohvri ratast enda kõrval veeremas. Kuidagi kui kogu see raskus on 2 ratta peal ja kui kiire sammuga kõndida, siis ratas lihtsalt sulab oma koopast välja.

Lisaks muudele omadustele on oluline kohvri enda kaal - arvestades seda kui palju maksab ülekaal.

Kõvast materjalist kohvrite eelis on see, et neisse saab sisse toppida oluliselt rohkem kraami - peale istudes saab kinni suruda ka kohvri, mille kohta ei usukski, et see kinni võiks minna.

Ise olen endale soetanud seeria Titani kohvreid - valmistatud ülikergest ja tugevast polükarbonadist, 4 pöörleva rattaga, väga vastupidav lukk + koodlukk, mille toll saab ise spetsvõtmega vajadusel avada.

4-rattalist kohvrit on väga mugav enda kõrval veeretada ka pikemat maad, sest kohvri raskus ei vaju käele ning vedav käsi ei väsi ära.