Viimased kommentaarid

Kui mina käisin peterburis, siis see kohustuslik marsruuttakso viis meid talvepaleele üpris lähedale. Ning kaart anti ka kaasa, et kuhu suunda need kõige tähtsamad vaatamisväärsused jäävad.

Mina käisin novembris Peterburi kruiisil. Läksime printsess Mariaga (algusega Helsingist). Jäime kõik väga rahule. Natuke vanemad laevad kui Viking Line laevad, aga tegevust seal oli piisavalt ja õhtul oli mingi show ka veel. Kui eelarvesse jääb, siis soovitan selle paarkümmend lisa eurot buffeti peale panna küll, väga hea toit oli (vein ja õlu ka hinna sees). Laeva sisenedes vaadatakse kotid läbi ning kõik alkohoolsed joogid võetakse reisi ajaks ära (pärast saad tagasi), et siis sellega tasub arvestada. Wi-fi on laeva peal täitsa olemas, aga väga, väga aeglane.

Võib küll olla takistuseks. Enamus firmad nõuavad, et sa oleksid vähemalt 21-25 aastat vana ning omanud juhilube 12-24 kuud (varieeruvalt firmast). Vähemasti nii on neil paberi peal kirjas. Võib olla õnnestub mõni tüüp ära rääkida.

http://www.holiday-weather.com/kyrenia/averages/december/ Küprose talv on nagu meie varasügis, pooled päevad kuust sajab vihma ja ega üle 15C väga ei kipu minema.

Maavaiadega tundub küll väga riskantne. Mina soovitan ka nii nagu AndresR mainis juba, et osta kohapealt, need ei maksa väga palju.

Istekoha broneerimine maksab Norwegianil jah. Kui midagi enam juurde maksta ei taha, siis nad määravad sulle suvalise koha, vahel läheb õnneks ja satub akna alla. Oma söögid-joogid võid kaasa võtta, nii palju kui kotti mahub. Ja lennukis võid neid puhta südametunnistusega süüa, ainult alkohoolsetele jookidele on mingid piirangud (et ei tohi maalt toodud alkoholi lennukis tarbida).

Internetis check-ini tegemiseks pead minema Norwegiani leheküljele. Sealt valid ''my reservations'' ülevalt äärest. Ja siis sinna kus on kirjas ''submit travel details'' kirjutad oma broneeringu numbri ning perekonnanime. Edasi seal juhendab see sait sind ise. Ära unusta muidugi ka piletit välja printida.

Ehted üldiselt tuleb kõik eemaldada jah, lisaks telefonid ja võtmed ning kõik kus on metalli või elektroonikat (püksirihm ununeb minul alati). Aga selle pärast ei pea võtma stressi, küll nad siis ülevad sulle kui miskit pead ära võtma.

Muretsemiseks pole põhjust. Kui inglise keelt oskad, siis saad ju alati abi küsida mõne lennujaama töötaja käest. Oslos pole väga suur lennujaam ning kui sul on 5 tundi aega seal, siis jõuad 50 korda selle läbi käia ja kõik väravad läbi uurida, et kuhu need lähevad.

ID kaardiga saad väga hästi reisitud. Siin on rohkem infot selle kohta: http://www.id.ee/index.php?id=34162

Ise käisin eelmine aasta trolltungal. See on just hea kui ei taha väga pikka matka. Peatusime sõbraga Odda linnas ja siis tegime sealt 1-2 päevaseid matkasid lähiümbrusse (trolltunga, buer glacier jne.) Ja seal kandis on tõesti väga ilusad mäed ümberringi. Soovitan soojalt!

to Tonts: Miks sa ütled, et telkimine pole islandil võimalik? See on lubatud ja vägagi võimalik. See pole küll nii tasane kui eesti, aga 10 minutiga leiab ilusti telkimiskoha.

Tean ühte eestlasest fotograafi, kes on hetkel Tenerifel. http://www.kerlihalliste.com/

Igal juhul soovitan broneerida. Siis tuleb odavam ning lisaks sa ei hoia seda järjekorda kinni kassas kui pilet juba broneeritud.

Tihtipeale tanklates on pesemisvõimalus, maksab paar eurot vist. Aga Inglismaal näiteks oli tasuta igal pool kus käisin (võib-olla lihtsalt läks õnneks).

Pagasilipiku eest küll mingit raha ei taheta....veel. Aga kui kõik pagas on ilusti mõõtudes ja kaalu ka ei ületa, siis on sul kõik korras ja lisatasusid rohkem ei tohiks tulla.

Mina ööbisin sellises kohas http://www.bebilvigneto.it/ Jäin väga rahule nii asukohaga kui ka pererahvaga.

Osta parem vihmakate http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Ferrino-COVER?OpenDocument&vw=Class&f1=Seljakotid#

Olen ise igalpool sellega hakkama saanud. Kõik rihmad saab toppida sinna sisse ning kui on vaja kiiresti kotti pääseda, siis ei pea seda ära lõhkuma.

Linnas sees olen kasutanud ikka ühistransporti. Siis alles linna ääres hakkan hääletama. Selleks ongi hea kui on alati paar euro münti taskus olemas bussipileti jaoks. Olen ka proovinud linnas sees paar korda, aga üldjuhul tulutult, sest enamus kes linnas sõidavad ei lähe sealt välja.

Aga ega ma sul siin kõike must valgelt selgeks teha ei saa. Eks sa lähed ise ja teed omad järeldused/kogemused/mälestused. Hääletamispiire saab alati painutada, olen ise näiteks isegi laeva peale hääletada suutnud paar korda.

Igatahes head reisi teile. Sander

Pariisist endale küll halvad kogemused ei jäänud. Sain väga ilusasti välja. Ja ma ei kasuta mingit erilist kaarti ka reisimisel. Mul on kaasas tavaliselt üks pisikene euroopa kaart kus on suuremad linnad peal, et enamvähem suuna saaks kätte. Kui linnades hääletada tahad ja kogemust väga suurt ei ole, siis soovitan eelnevalt hitchwiki.org-ist järgi vaadata mis tee on kõige parem. Kui tahad detailset teede kaarti mis ei vaja internetti, siis nokia nutitelefonis on sellised. Hispaanias pole veel ise hääletanud, aga pidi üpris nadi olema. Vaatamisväärsustest soovitan vaadata Saksamaal Neuschwansteini lossi (see on lõuna saksas).

Huvitav on see, et kui ma nüüd vaatan pileteid, siis ei näita ühtegi. http://www.lefrecce.it/B2CWeb/bestFareSearchResult.do?method=viewBestFareOutPut

Natukene tekitab see muret, et kui kindlalt ma ikka saan rongi peale. Kas see 13.55€ pilet millest Naabrimees räägib on ikka täitsa kindel värk?

Ei usu, et asi selles on. Ma ootasin ühe ööpäeva vähemalt.