Reisimine Kuubal, auto, buss?

Selline küsimus, et olen siiani aru saanud, et autorent on mõttetu, kallis, trahvitakse suvaliselt jne... kas kõik olete bussiga trippinud? palju umbes kulub näo peale Havannast Cayo Cocosse ja muudele ilusatele randadele reisimine? Saana ru, et mõttekas bussiga seda teha? see sõit võtab ca 8h aega?
Kel kindel info, siis olen ette tänulik :) natuke see koht segane hetkel...

Olen päris palju uurinud autorendi kohta,aga suvaliselt trahvimisest pole varem lugenud.
Kallis või mitte,see oleneb ka seltskonna suurusest.Neljakesi või auto odavamad olla,kui bussiga liikuda.

Jagan eelmise kasutaja seisukohti. Kallis on suhteline mõiste, aga meie võtsime 4 peale ja ei olnud midagi erilist. Lisaks vabadus liikuda ja käia seal, kus soov oli.
Kohaliku politseiga polnud ühtegi kokkupuudet - ei pos. ega ka neg.

Pigem pidi autorendifirmas seletama autot ära andes, et meie kindlasti ei pannud varuratast pihta ja meil pole kavas seda salaja Euroopasse viia. Asi, mida isegi ei osanud algul vaadata-kontrollida.

Auto rent annab vabaduse liikuda sinna kuhu ise tahad . Auto sòovitan ette broneerida, kuna neid seal väga palju ei ole . Endal kulus pool päeva Havanas, et leida autorent kus on mõni vaba auto. Rendi hind oli 70 cuc päev. Bussidega selline asi , et piletid tuleb osta päev ette, samaks päevaks pileteid ei pruugi saada. Politsei pidas kinni korra, nähes passist et olema pärit Eestist ehk endisest nõukogude liidust lasti niisama minema.

Nii palju, kui uurinud olen, siis bussiga minnes ühe raksuga Havanast Cayo Cocosse ei saa. Viazuliga tuleks sõita kõigepealt Ciego de Avila'sse (ca 8h sõitu, pilet 25 EUR). Sealt saab edasi taksoga (ca 60 CUC) või nn collective taxi'ga (ca 70 CUC jagatuna nii mitme vahel, kui samal suunal veel soovijaid leidub). Havanast väljub buss 3 korda päevas, kuid arvestades vajadust liikuda veel ka taksoga saarele (98km st 1,5h sõitu), tuleks vast eelistada 6:30 väljuvat reisi.

http://www.viazul.com/ruta/24/Habana-Santiago%20de%20Cuba

PS! Viazuliga sõites soojad riided selga! :)