Reisimine Montenegrosse

Plaanime reisi Montenegrosse ja kuna pole varasemalt EL riikidest palju väljas käinud, siis on tekkinud mõned küsimused ja paluks teadjamatelt infot. Täpne sihtkoht ei ole veel paigas, aga siinse foorumi soovituste järgi olen lugenud, et valides nt Kotori vs Tivati vahel, võiks peatumiseks pigem eelistada Kotori piirkonda.

Välisministeeriumi kodulehel on järgnev info: Montenegrosse saabumisel tuleb end registreerida 24h jooksul, ametlikes majutusasutustes peatumisel teeb seda majutusasutus, muudel juhtudel tuleb minna kohalikku turismiorganisatsiooni või politseijaoskonda.

Kuna plaan on ilmselt pigem kasutada kortermajutust, siis kuidas oleks kõige lihtsam leida kohapeal õige koht, kus ennast registreerida või mille järgi neid kohti otsida?

Kes on rentinud Montenegros autot, siis kuidas olete lahendanud GPSi kasutamise? Kas olete rendiautoga kohe võtnud kaasa GPS seadme rendi või kasutanud omi vahendeid? Vaatasin, et internetimahu ostmine tuleks üsna krõbe (1GB ca 25€/nädalaks). Kui on häid soovitusi rendiautode firmadele, siis ka need soovitused igati oodatud. :)

Kas auto olete rentinud pigem internetist ette või võtnud kohapealt? Kuidas on sealsed taksohinnad? Esialgne mõte on võtta auto lennujaamast saabudes ja tagastada see reisi lõpus lennujaama. Saan aru, et Bolt ega Uber sinna veel jõudnud ei ole.

Olen igati tänulik ka muude oluliste tähelepanekute osas, mida oluline reisi sinna planeerides arvesse võtta!

Interneti jaoks on turisti SIM-d täiesti olemas.

0
0

Majutus peab tegelema registreerimisega. Ka korteritel peab olema ametlik litsents ja on kohustus registreerida. Turistilt keegi ei küsi pabereid registreerimise kohta. Kui reaalselt ka küsiks, siis kohaliku seadusandluse järgi piisab, kui näitad broneeringut. Ametnikud ise kontrollivad järgi, kas majutaja on sind registreerinud ja kui ei ole, siis teevad majutajale trahvi. Registreerimise pärast pead muretsema vaid siis, kui lähed külla sugulastele või sõpradele ja ka siis teevad nad sula asjad korda.

Interneti jaoks osta kohalik SIM või kasuta offline kaarte Google Mapsis. Reaalselt on riik väike ja teid palju ei ole. Seega saab pidevalt GPS-i kasutamata ka veidi planeerides hakkama. Mul on muidugi Balkani paberil atlas ka olemas, siis aastatega on seal palju käidud.

Kasutan enamasti suuremaid kette, sest ei viitsi kohalike kindlustuste pärast jageleda ja maksta ka nende eest ei taha :) Tõenäoliselt oli Hertz Podgorica lennujaamast. Olen ka naabermaade Hertzidega seal käinud. Rendin alati ette ja peaaegu alati tasuta tühistamisega. Tavaliselt saan nii sama suurusega auto kaheks nädalaks sama hinnaga nagu kohalt äkki nädalaks või tippajal isegi 3-4 päevaks. Kui hinnad tõesti langevad ja tuleb soodukaid, siis saab alati eelmise broneeringu tühistada ja uue teha.

Peamine soovitus oleks, et vaata Kotor ja paar kohta veel rannikul ära ja siis sõida sisemaale erinevatesse mägipiirkondadesse. Seal on oluliselt ilusam ja ägedam kokkuvõttes.

2
1

Kotor on ilus küll, aga tagasi ei läheks pekstes kah. Kujuta ette, et meie Toompeast veidi suuremasse vanalinna lastakse korraga lahti kaks kruiisilaeva. See ongi Kotor. Hinnad on ka muidugi vastavad. Pooled inimesed on imelikud, nagu terves Montenegros. Ainuke lohutus on see, et venelasi täis Budva on koledam.

3
6

Interneti kaardi ostsin esimesest ajaleheputka moodi kioskist kui Bosniast Montenegrosse sõitsin ,mahtu oli äkki 500gb visti nädalaks .Sama oli Dubrovnikust Bosniasse Neumi sõites esimesest putkast sai kaart ostetud .Hinnad olid mõlemal odavad.Montenegros peatusime Herzeg Novis , kesklinnast eemal oma privaatse rannaga kohas millel nimeks Maxi Katic jal Budvas aga selle koha jätaks ma ööbimisnimekirjast küll välja.See on ikka megaturistikas ja ka ainuke koht kus me nägime venelasi oma diskot restoranis korraldamas,suur kõlar kaasas ja mingi vene asi saagis seal. Registreerimisest ei tea küll midagi mõlemas kohas olime kaks ööd ja kuskil midagi regada küll ei olnud vaja .Mõlemad asjad said booking.comist võetud

1
0

Montenegro on tore riik, mis ületas minu ootusi, käisin seal 2023 juunis. Peatusin Budvas, mis oli samuti ilus linn. Budva vanalinn on rahvarohke, aga see on nii ka teistes riikides turismi kõrghooajal. Venelasi ülearu palju ei olnud ja mind nad ei häirinud. Peatusin Becici piirkonnas Budvas, kus on liivane rand. Taksosõit vanalinna maksis sealt mingi 10 € umbes, jala võis ka minna. Autorent kaheks päevaks kokku maksis 120 € (60 € päev siis), automaatkastiga Skoda Fabia 81 kw. Orgunnisin auto kohapealse Novatoursi reisiesindaja kaudu. Auto toodi hotelli ette ja viidi sealt ka minema. Parkimisega ööseks on keeruline, aga leidsin koha. Ostsin kohapealse sim kaardi, äkki oli 20 € ja hästi palju gigabaite. Teise telefoni võtsin kaasa ja sim kaart sinna sisse. Navigeerisin Waze rakenduse abil. Käisin selle autoga ka "päevakruiisil" Albaanias. Seal ostsin Albaania kohaliku Vodafone sim kaardi. Laadisin ka offline mapi, aga kui oled harjunud Waze kasutama, siis see offline kaart on minu jaoks harjumatu asi. Mina igatahes sellega end hästi ei tundnud, kaart nagu töötas ja siis ei töötanud. Waze on ikka mõnusam kasutada. Montenegros käisin Lipa koobastes, mulle meeldisid, ma olin varem Slovakkias käinud, aga sellest oli juba kümneid aastaid möödas ja vahel on tore koopaid külastada. Mis on Montenegro konnasilm? See on Tivati lennujaam, pisike ja kole urgas, mis on ülerahvastatud. Õnneks lennuk väljus õigel ajal, aga seal ei tahaks pikalt olla. Muidu soovitan Montenegrot külastada, hinnatase ilmselt odavam kui Horvaatias. Kes tahab sealt Albaaniasse minna, siis pass kaasa.

2
1

Kotori päeva jaoks on mõistlik vaadata kruiisilaevade lehelt, mis päeval on vähem laevu. Võib juhtuda isegi selline päev, millal on sees vaid üks väiksem laev. Siis tasubki valida vanalinna külastamiseks see päev, kui kõige vähem kruiisituriste on.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased