Reisimine Peterburgi

Mul oleks soov perega reisida St.Peterburgi. Ma olen eestlane, aga elan Ameerikas. Plaan suvel Eestisse minna ja sealt (voi Soomest) kaia ara ka Peterburgis.

Nii palju kui hetkel kiiruga netis ringi vaatasin, jai silma, et sinna voimalik vaid labi turismibyroo minna? Sain aru nii, et viisa tuleb labi nende ajada. Me tahaks minna omal kael-et mitte siis giidiga ja bussiga. Kas sinna rongid ka kaivad? Laevad? Lennuk on ka muidugi variant.

Kohal ei oleks kaua-vaid moned paevad (2-4 paeva). Meil on alla natuke alla 2 aastane laps, kas soovitate ta kaasa votta voi jatta Eestisse vanematega/perega nii kauaks?

Igasugune info piletite, viisade, hotellid ja muude kogemuste kohta oleks vaga oodatud.

Aitah lugemast.

Tere!

Käisime oktoobris Peterburis siit Eestist oma autoga. Viisad ja hotelli tellisime firmast Eurolines. Neljapäevast pühapäevani maksime hotelli 2-se toa eest ca 4000 krooni. Kõik vaatamist vääriva külastasime omal käel. Piletid küllaltki kallid välisturistile. Keskmine hind 500 rubla 2-le. Soomest on võimalik minna laevaga. Firma nimi on Stella Lines ja laev Julia kurseerib liinil Helsingi-Peterburg. Kuidas saab Vene viisat Ameerikas, seda ei tea. Meie jätsime passid ja pildid Eurolines firmasse ja nädala pärast saime kätte. Arvan, et siin maamunal pole kohta, kuhu peab KINDLASTI minema grupiga ja jälgima kohustuslikku kava!

Terje

  1. kui elad püsivalt USAs, siis oleks sul kõige mugavam taotleda Vene viisat mõnest Venemaa konsulaaresindusest USAs. Oma elukohale lähima esinduse kontaktid leiad siit: http://www.russianembassy.org/CONSULAT/CONTACT.HTM. Läbi turbüroo ajamise pluss on see, et pääsed ise tülikast kohalkäimisest, teiseks aga on turismiviisa saamise eelduseks mõne vene turbüroo kinnitus, mida ise oleks üsna tülikas ajada. Rohkem infot leiad siit: http://www.russianembassy.org/CONSULAT/TOUR-VIS.HTM Teine variant on taotleda viisat suvel Eestis olles, aga selleks tuleb siin olles varuda minimaalselt kaks nädalat aega.
  2. Eestist minnes on hetkel ainuke reaalne variant Eurolinesi buss. Otse lennuühendus puudub ja ka rongi hetkel ei käi (suvehooajal ehk ajutisena liiklus taastatakse).

Veel tekkis yks kysimus, et kas on vaga raske seal hakkama saada, kui vene keelt ei valda? Kas inglise keelega saab hakkama?

Mingi keele valdamise peale ei tasuks üldse mõelda! Et kui ei oska, siis jääb reis ära? Muidugi saab inglise keelega hakkama. Ja kui ei saa, teete ennast arusaadavaks käte ja jalgadega! Näiteks turul. Juhul, kui sinna tahate minna. Meiega kippus hotelli administraator kogu aeg suhtlema inglise keeles, hoolimata sellest, et räägime venet vabalt. Jussupovi palees (mida tasub tõesti vaatama minna ja kus mõrvati Rasputin), saime kõrvaklapid. Mina valisin inglise, mees vene keele. Kõnnid, klapid peas, ruumist ruumi ja sulle räägitakse kõigest, mida näed.

T.

Ara selle parast kindlasti reisi ei jataks. Tahtsin pigem uurida, et kuidas seal inglise keele oskusega on. Terts, sa ytled, et valismaa turistile on hinnad kallid-kas pead silmas, et valismaalastele ongi eraldi taks iga asja juures? Aitah igatahes igasuguse info eest.

Kui minna mõne Soomest väljuva kruiisilaevaga ja kasutada nende ametliku transfeeriteenust, pole viisat vaja. http://petersburgcity.com/for-tourists/visa/cruises/

Nii on, et seal välisturistile kõik piletid väga kallid.Pean silmas vaatamisväärsusi.Poed, söögikohad, metroo jne.on ikka kõigile üks hind.Söögikohtades arvestage sellega, iga asi taldrikul on eraldi hinnaga.Nii lihatükk, lisand (kas kartul, riis või muu), leib. Vabandan, et enne eksisin.Kirjutasin, et pilet 2-le on muuseumides 500 rubla.See hind oli ikka ühele!!Jussupovi palees maksime 1000 rubla, Peterhof 1080 kahele ja kõige kallim oli Puškinos Katariina loss, kus maksime 2-le piletite eest 1200 rubla. Ärge last küll kaasa võtke!Liiga tilluke ja väsib sellises linnas ära.

T.

1.Helsingist ei sõida Peterburgi ükski laev, ka kruiisilaevad mitte. M/s Julia lõpetas sügisel sõitmise ja ootab ostjat Kotkas. Küll aga Helsingist saab Peterburi vene turismibussidega. Hind on 20-25 eurot üks suund ja rongiga ca.60.-eurot suund 2.Viisa saab Tallinnast 3 päevaga, odavam on 5 päeva. USA kodanikele on hinnad kallimad,kui Eesti kodanikele. 3.Peale Eurolinesi saab Tallinnast Peterburi ka nii, et bussiga Narva(155-170.-krooni), jala üle piiri ja Ivangorodist kohaliku bussiga(220.-rubla ca.70.-krooni)Peterburgi, tuleb poole odavam, kui Eurolinesiga aga pagasiga tülikam ja vaja enne sõidugraafik järgi vaadata. 3.Hotellid booking.com, olen ise kasutanud. Inglise keelega saab üldiselt hakkama, urgastes küll mitte aga hotellides ja normaalsetes kohtades küll.

Sorry! Ei teadnud tõesti, et Julia enam ei sõida.Sügisel kõik veel toimis ja seal töötas palju eestlasi.Kui teil plaan tulla Eestisse, siis siit on vist kõige mõttekam ajada viisad ja startida siit.

kui olete eesti passiga, siis on siit mõistlik kiirviisa küsida-teevad paari päevaga selle ära. Igaks juhuks meilige Eurolinesi inimestega, et see üle kontrollida. USA kodanik ei saa kiirviisat-kontrollitud/anutud Vene saatkonna ...misiganes esindajaonuga :)

Sel juhul tuleb kindlasti USA-s oleva saatkonnaga suhelda ja kontrollida-kontrollida-kontrollida hiljem üle kuupäevad, mis viisale pandud. Meil ämmal läks halvasti-viisa anti valede kuupäevadega. Õnneks saime kõik(rong-hotell) tõsta paar päeva varasemaks kuupäevaks. Turismikohtades saab ikka inglisega hakkama. Ainus koht, mida mina ei suutnud sealt inglisekeelsena leida(eelmine suvi), oli jõekruiis. Aga äkki ei osanud lihtsalt otsida-me ka ei uurinud hotellist eelnevalt, kodutöö tegemaga.

Tegelikult on nii, et kui oled valmis maksma, siis saad viisa 2-e päevaga. Seda teeb Unifaar (olen seda kasutanud) asub Väike-Ameerika tänaval. Kui teed otse konsulaadis viisat, pead sa saama küllakutse. See on see, mille pärast sa ei pea muretsema, kui kasutad Eestis turismibürood. Nüüd elamisest. Mina isiklikult eelistan rendikortereid. Netis on olemas saidid, kus on väljas korterid, mida saad rentida. Hind mõistlikum kui hotell, eriti kui käid mitmekesi. Selle miinuseks on see,et kui sa jääd sinna kauemaks kui 3 tööpäeva (kordan tööpäeva) siis rendi korterist ei saa registreerimist,mille saab hotellist. Venemaal tuleb ennast registreerida kui sa oled seal kauem kui 3 tööpäeva ja kui seda ei tee hotell, siis tuleb seda teha miilitsa passilauas, millega ei soovita kokku puutuda, eriti kui vene keelega probleem. Inglise keelega on sedaviisi, et nooremad tõenä Tagasi tulles piiril pead jääma endale kindlaks, et polnud vaja registreeruda, kui oled nt 3 tööpäeva ja 1 nädalavahetuse päev. Inglise keelest. noored tõenäoliselt saavad aru, aga nende keel on loomulikult kõva vene aktsendiga, millega peab harjuma. Hetkel parim variant siiski Eesti poolt venesse minna on buss. Soome poolt ei tea. Välismaalaste piletite hindu ei mäleta, sest suutsin kõikjal v.a. Iisaku katedraalis sisse saada venelase pähe. Aga hinnad on ikka kordades erinevad. Kui sul on vaja kuhugi liikuda taksoga, siis on kõige lihtsam seista tänava äärde. Suvaline auto peab kinni ja siis lepite hinna kokku. See mis autojuht ütleb, sealt võib vabalt 30-40% alla küsida. Eks siis näe millega kokkuleppe saab. Aga odavam kindlasti kui ametlik takso. Kuid muidugi on raske üritada ainult inglise keelega. Ja kindlalt hoia linnas käies pass kaasas. Kui peaks juhtuma, et miilits peab kinni, siis välismaalasel peab pass kaasas olema. Olen seal käinud suht palju töö asjus ja kui on mingeid kindlaid küsimusi, siis küsi triff@hot.ee

Suur tanu KaruK asjalike kommentaaride eest.