Reisimine Portugali

Plaan on minna juuni alguses Portugali, hetkel loen, et reisimine Eestist praeguse haigestumuse näitajate juures on lubatud vaid mõjuvatel põhjustel. On keegi praegu sealkandis või lähiajal minemas Portugali turismireisile ja oskab olukorrast lähemalt rääkida? Kuidas mõjuva põhjuse olemasolu kontrollitakse, jälgitakse seda nii hoolega? 

Aitäh ette info eest!

Tere,

Selgelt on kirjas, et turismi eesmärgil reisimine hetkel pole lubatud Portugali. 

Mõjuvaks  põhjuseks  ilmselt on tööalane reis, perekondlikud põhjused jne.

Mul soovitas eesti lissaboni saatkond pöörduda otse Portugali piirivalve poole järgmistel e-posti aadressitel;   Pf001.iturno@sef.pt; Pf001.cco@sef.pt.

Mul endal küll on küsimus, et kui on tööreis, siis mis on dokumendid, mida nad riiki sisenemiseks soovivad näha tõendamaks, et tegemist tööreisiga.

Hetkel nendelt veel mingit vastust ei ole saanud.

Meil oli aprillis üle 24 h transiit lennuks Mehhikosse ja hoolimata mu kartustest ei küsitud eriti pôhjuste kohta midagi ja pääsesime Lissaboni linna peale ja hotelli. Küll näitasin piirivalvele ette negatiivse PCR ja môlemad eelnevalt netis täidetud paberid, nii piiriületusvormi kui ka "Passanger location card’i".

Lufthansaga minnes küsitakse reisi olulist tõendavaid dokumente juba Frankfurdis. Portugalis endas ei huvitanud piirivalvet tõepoolest rohkem kui test ja täidetud PLF.

Sain täna sellise üldsõnalise vastuse Portugali piirivalvest, aga oluline info on ehk ka see  "You must register on the travel.sef.pt website before traveling."

Good Morning

With regard to prophylactic isolation, according to Ministerial Council Resolution No. 45-C / 2021 of April 30, combined with Order No. 4473-D-2021, of April 30, all citizens from South Africa, Brazil, Cyprus, Croatia, France , India, Lithuania, the Netherlands, Poland and Sweden, who enter TN and stay for more than 48 hours, will have to comply with a period of prophylactic isolation of 14 days, at home or in a location indicated by the health authorities, and the SEF must communicate citizens' identification data to health authorities in order to comply with the provisions of paragraph b) of article 3 of Decree No. 6/2021, of 3 April.

You must also provide proof of laboratory testing (RT-PCR) to screen for SARS-CoV-2 infection, with a negative result performed in the last 72 hours.

You must register on the travel.sef.pt website before traveling.

Regarding the reason for your trip, since your trip is for professional reasons, it must assume an urgent and urgent character, duly proven, such as the impossibility of postponing the work or the impossibility of carrying it out from your country of origin, among others. The essential character of your trip does not invalidate the need to comply with the requirements that the Law provides for admission to national territory, namely the need for a visa where applicable.

The verification of all documentation, as well as compliance with all legal requirements, is done only at the time of effective border control, under which there is no place for the prior issuance of a declaration that confirms or authorizes the trip.

Tõenäoliselt on hea saada siis kohalikult partnerilt või tööandjalt ilus ja ametlik dokument, kus on kirjas, miks sinu isiklik saabumine Portugal Vabariiki on hetkel nii oluline jne. Ilusad pitsatid ja allkirjad avaldavad ka Portugalis jätkuvalt sügavat muljet ;) Mida uhkem dokument ja mida ilusamalt on kirjutatud sinu kohalviibimise tähtsusest, seda rohkem see ametnikule meeldib.

Lõpuks võib muidugi juhtuda, et seda dokumenti loetakse vaid Lissaboni lennule minnes ja kohale jõudes ei huvita kedagi miks, kuhu jne sa lähed ;)