Reisimine Portugalis: soovitused

Portugal on viimastel aastatel saanud väga populaarseks sihtkohaks Euroopas. Minul õnnestus seal reisides ja kaugtööd tehes viimase aasta jooksul pea 6 kuud veeta ning saan aru, miks see nii on - super linnad, rannad, surfi - ja matkavõimalused, toit ja vein ning looduskaunid saared matkahuvilistele.

Olen viimase kahe kuu jooksul ka enda teadmised kirja pannud üsna konkreetsete soovituste näol - äkki on abiks tulevastele reisijatele või hoopis inspireerib Portugali enda reisilisti lisama. Suur osta postitustest on Lissaboni fookusega, kuna veetsin seal kõige rohkem aega.

Kõik postitused Portugalist: https://hiieliinreisib.com/category/euroopa/portugal/

Palju soovitusi ja ülevaadet elust Lissabonis leiab Instagramist: https://www.instagram.com/hiieliin (vaata ka “guides sektsiooni”).

Lissabon:

Madeira:

Muu:

Loodan tõesti, et teile on abiks ja tore oleks siin postituse all ka kuulda teiste värskemaid Portugali muljeid, soovitusi,, küsimusi. Kas olete Portugalis käinud - mis meeldis või mis ei meeldinud?

Minu arvates oleks väga väärt vaatamist Sintra päeval ka Rahvuspalee.

0
0

Minule jäi enim meelde fado õhtu Alfamas. Tegemist oli väga väikse ja äärmiselt lihtsa kohaga kuhu sõna otseses mõttes tänavalt sisse astuti ning kitarr käes laulma hakati. Mäletan ühte ilmselt pool- kodutut kes taldrikutäie supi eest häälepaelad lahti lõi ning laulis nii et terve koht ja pool tänavat kajas. Väga ehe ja unustamatu elamus. Tõsi, sellest juba üle 20 aasta möödas, nii et ei teagi kas nii autentsel kujul fado õhtud enam säilinud on.

Mis ei meeldinud - juuksurikogemus südalinnas ja sealjuures tuntud rahvusvahelises ketis. Ma pole just nõudlik klient (tegelikult üleüldse mitte) aga esmakordselt elus pidin mitu korda (tegelikult polnud kunagi varem) paluma juuksuril tööd ringi teha kuna tulemus oli...nojah, lõpuks pidi ka salongi kohalik nö vanemmeister sekkuma, aga ega temagi osanud päris korda saada. Ehk lahkusin paraja käkerdisega. Ja taheti veel algselt kokkulepitust 2x rohkem raha saada...

Poleks kunagi uskunud, et ka nii võib minna ja väliselt seejuures vägagi soliidses kohas.

Aga eks iga kogemus õpetab, nii et kunagi hiljem pole enam nii kuskil alt läinud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased