Reisimine USA-sse

Selline küsimus on USA-sse pileti broneerimise kohta.

Lähen esimest korda ja on tekkinud küsimusi ning loodan, et saate aidata. Kui Esta reisiluba on tehtud, kas antud luba peaks olema välja trükitud inglise keeles või sobib ka eestikeelne variant?

Samuti on küsimus internetist ostetud pileti kohta. USA sisejulgeolekuamet nõuab, et enne reisi peaks saatma passiandmed ja USA esimese ööbimiskoha aadressi. Seoses sellega tekib küsimus, kas peaks veelkord saatma kellegile andmed või siis ESTA reisiluba ongi sellejaoks mõeldud? Siis info Secure flight info ( nimi, sugu, sünniaeg) ja mis tähendab Redress? Kellele antud Redress väljastatakse? Online broneeringus ju saabki kirja panna nime, sugu ja sünniaja, kasma peaksin siis kellegile veel antud info saatma? Kõik mind puudutavad andmed on juba Esta reisiloal kirjas ning ka pileti broneeringus. Kas ma peaksin kõik andmed veel eraldi saatma?

Minu käest pole seni prinditud ESTAt nõutud. Nad vaatavad ikkagi arvutist, kas sellisele isikule on ESTA väljastatud. Endale olen igaks juhuks siiski ESTA kaasa printinud - esimesel korral eesti keeles ja teisel korral kohe tegingi inglise keeles ja printisin selle kaasa. Oluline on tegelikult ainult ESTA number. Seega pole vahet, kas prindid selle eesti- või inglisekeelsena. Seda suure tõenäosusega niikuinii piirikontrollis ei küsita:)

See, et andmed on ESTAs, ei ole sama, kui Sa saadad andmed pileti broneerimisel (või siis lisad need hiljem broneeringule juurde). Broneeringuandmed on teise asja jaoks - nn PNR ehk passenger name record (võid vaadata näiteks siis: http://en.wikipedia.org/wiki/Passenger_name_record) ning ka TSA Secure Flight jaoks. USA kogub reisijate broneeringuinfot, mis sisaldab passi- ja muid andmeid. Need lisad broneeringusse või siis edastad reisibüroole (kui piletid ostetud büroo kaudu, siis reeglina sisestab andmed broneeringusse büroo ise).

Redress´i kohta loe siin: http://www.tsa.gov/travelers/customer/redress/index.shtm

Secure Flight Info juures on kirjas, et Redress info tuleb sisestada ainult juhul, kui see on asjakohane (if applicable). See on nendele, kes on juba olnud nö täiendavas turvakontrollis (vt ka siit: http://en.wikipedia.org/wiki/No_Fly_List#DHS_Traveler_Redress_Inquiry_Program)ja kellele on vastav number väljastatud. Vt ka siit http://www.dhs.gov/files/programs/gc_1169676919316.shtm

Kui Sa lendad esimest korda, siis Sul ei saagi seda ju olla:) Ja ka minult ei ole, sest pole täiendavas põhjalikus turvakontrollis käinud ega redress´i taotlust teinud. (P.S: redress muidu tähendab heastamist, aga ka kahjuhüvitist - see on USA poolne nö heastamine nende turvalisusenõuete pärast kannatajatele).

Kokkuvõttes - tuleb teha selge vahe, mis on mis. ESTA asendab viisat. Secure Travel Info on reisijat ja broneeringut puudutav info. Ja tulebki sisestada mitu korda:)

Sõltuvalt transiitriigist küsivad küll ESTAt. Tasub igatahes prinditud versioon kaasa võtta.

Kas "Secure Flight Info täitmine" on kohustuslik? Ma ei mäleta, et oleksin midagi seesugust täinud, kui eelmisel korral USAs käisin. Kui on kohustuslik, kus te selle lingi leiate?

Mul on aga seesugune küsimus, et kui mul viisa on 2010.a aegunud passis ja uue passi taotlesin sellel aastal (2012.a), siis võin ikka oma viisaga minna? Ehk siis kas võib tekkida probleem, et reisidokumenti vahepeal üldse eksisteerinud pole? Iseenesest ei tohiks ju vahet olla, mis ajal pass aegus, kui viisa on kehtiv? Sain viisa 2008.a ja kehtib 2018.a-ni.

Kata-mõlemad passid kaasa, ei ole mingit probleemi.

Tänan info eest. Selline küsimus on tekkinud. Onlinest piletit ostes ma leidsin küll koha( SECURE FLIGHT DATA)kuid sellist kohta kuhu kirjutada oma passiandmed ja USA aadress ma küll ei leidnud. Vaadatakse www.deltaair.com Kui selline koht puudub, siis kuhu tuleks kirjutada USA aadressi ja passiandmed?