"Reisipalavik" @ R2

Sel suvel alustas Raadio 2 maailmarännakuid raadioeetris.

Pühapäeviti kell 14-16 on eetris saade reisimisest, mille pealkirjaks „Reisipalavik”.

Igas saates on luubi all üks riik ja saatekülaliseks inimene, kes selle maaga lähemalt seotud. Uuritakse, kuhu seal kindlasti minna ja mida teha, millised on sealsed inimesed, kultuurilised iseärasused ja kohalik loodus, mida sealsest elust kindlasti teadma peaks, kas ja kuidas kaubelda, millised on rahvusköögi hõrgutised, kuidas meelt lahutada ja palju muud põnevat. Saates kuuleb ka vaatluse all oleva riigi muusikat. Küsimusele "kuidas sinna saada?" vastab Ekspressi reisilisa Kohver toimetaja Krister Kivi. Saatejuht on Ingrid Peek.

Raadio 2 kodulehelt www.r2.ee/reisipalavik saab kuulata juba eetris olnud saateid:

P, 8.06 - EGIPTUS - Toomas Mikkor P, 15.06 - USA - Aigi Vahing, Toomas Urb P, 22.06 - ITAALIA - Kristi Pärn-Valdoja P, 29.06 - INDONEESIA - Genka (Henry Kõrvits)

Sel pühapäeval, 6.07 kell 14 on sihtpunktiks TAI ja reisijuhiks Mai Loog

R2 sagedused 101,6-103,6 MHz ja www.r2.ee

Ideed, mõtted, kommentaarid, küsimused, jms teretulnud :)

0
0

H.Relve saade Vikerraadios "Kuula rändajat" on vist samal ajal eetris. Kui midagi kuulata, siis enda eelistus on Relve.

0
0

aga ainuke aeg kuulata on roolis ja selle saate salvestamine on mõttetult keeruliseks tehtud:( No ei viitsi. Vikerraadio arhiivist tõmban saated nüvisse ja pole probleemi aga R2 peab ikka mingit oma rida ajama.

0
0

selle saate salvestamine on mõttetult keeruliseks tehtud:( Mõneti küll huvitav ja ehk tõesti ka natuke häiriv, et ERR oma kanalite järelkuulamisel päris sama liini ei taha ajada. Aga ma julgen ka väita, et R2 jutusaated saab (mm.. st vähemalt mina saan) telefoni või mis iganes portatiivsesse meediamängijasse Vikeri/Klassika omadest mugavamalt.

Lisaks kõikide saadete järelkuulamisele ( http://r2.err.ee/jarelkuulamine ), kust tõesti on mp3-e kettale saamine paras jura, pakub R2 eraldi jutusaadete podcaste - http://r2.err.ee/podcasts ja saated MP3-edena saab kätte täiesti suvalise RSS kliendiga (IE7, Firefox ja Operag kaasa arvatud)

Asja veel mugavamaks tarbimiseks leiab sealsete linkide alt ka viiteid trakvarale, mis kasutaja peakujuga sobida võiksid või koguni juba paigaldatud on (Amarok, Winamp, iTunes, ...) ja millele siis omakorda vastava jutusaate rss-voo ette saab sööta.

Kui google konto olemas, on suht mõnusaks variandiks ka http://www.google.com/reader .

Ja mudugi saab selle voo ( http://veeb.err.ee/exp/reisipalavik.xml )ka juhmimas lehitsejas (IE6) lahti klikkida ning soovitud lingid välja noppida.

0
0

Minu jaoks oli viimane kuuldud saade, see, kus Genka Indoneesiast rääkis, vähem ja rohkem õõvastav. Häbitunne tuleb peale, kuidas keegi nii asjatundmatult hinnanguid annab ja üldse mõhku mängib.

Saate idee iseenesest hea tegelikult.

0
0

Siin juba asjatundlike nõuandeid koos suunavate linkidega antud, et R2 pakub nii podcastimise kui järelkuulamise võimalust..

Sel pühapäeval, 3. augustil kell 14 rändab Reisipalavik koos Anna-Maria Penuga HISPAANIAS.

Särav Anna-Maria Penu teeb ülevaate oma uuest kodumaast, kus ta viimased seitse aastat elanud on. Juttu tuleb Hispaania olemusest, inimestest ja mentaliteedist, lahedatest kohtadest ja köögist, kultuurist ja meelelahutusest, koopamajadest, noortest, religioonist, kuningast ning muidugi hispaanlaste suurimatest kirgedest jalgpallist, härjavõitlusest ja klatšist.

Saates kuuleb erinevat hispaania muusikat ja üks kuulaja saab ka autori poolt signeeritud raamatu „Minu Hispaania” õnnelikuks omanikuks.

Eelmises saates oli juttu Nepaalist ja ka sealsetest lastekodudest. Kui keegi tunneb, et tahaks maailma parandada ja omalt poolt (ilma erilise vaevata) Kaia-Kaire Hundi üllasse missiooni panustada, siis siit leiab selle teema kohta lähemat infot: http://r2.err.ee/saated?saade=188&sub=205

Peale Genkat on Reisipalavikus olnud luubi all sellised maad läbi nende inimeste:

P, 6.07 - TAI - Mai Loog P, 13.07 - AUSTRAALIA - Sirje Jõgi P, 20.07 - MAROKO - Karl Eelmaa (aka Charlekas) P, 27.07 - NEPAAL - Kaia-Kaire Hunt

www.r2.ee/reisipalavik

0
0

Sel pühapäeval, 17.08 kell 14 rändab "Reisipalavik" GRUUSIAs, teejuhiks HARRY LAHTEIN.

P, 10.08 - oli sihtpunktiks PORTUGAL ja külaliseks TIINA KAALEP.

http://r2.err.ee/saated?saade=188&sub=197

0
0

Sel pühapäeval, 31.08 kell 14 avastab "Reisipalavik" ARGENTIINAt.

Reisijuhiks värske raamatu "Minu Argentiina" autor ja Äripäeva ajakirjanik LIIS KÄNGSEPP.

R2 eeter sagedustel 101,6-103,6 MHz ja www.r2.ee

Eelmisel pühapäeval, 24.08 oli luubi all ISLAND. Seiklust juhtis Eesti Ekspressi ajakirjanik ja sel sügisel raamatupoodidesse jõudva Halldor Laxnessi suurteose "Islandi kell" tõlkija ASKUR ALAS. Islandi erilist muusika-skenet kommenteeris HELEN SILDNA.

www.r2.ee/reisipalavik

0
0

Olid ka minu jaoks parimad saated kuigi kõiki päris pole kuulnud. Ja see Indoneesia avastamine Genkaga saagis ka minu meelest kergelt p****t kuigi pole seal ise veel jõudnud käia, arvan siiski teadvat selle riigi kohta enamat. Aga kui muidu saatest rääkida, siis mõte on hea, ainult õiged inimesed tuleb rääkima saada ja ka vaadata, millest parasjagu juttu teha. Ehk siis, kas saade on rohkem paketi- v seljakotireisijale mõeldud. Samast riigist annab ju täiesti erineva jutu teha vastavalt kellele see suunatud on. Kui aga see on suunatud kõigile maa/ riigi tutvustamiseks, siis peaks seal ikka olema tõesti spetsialist, kes ei tee ainult teda huvitavast reisistiilist juttu, vaid tutvustaks kõigile huvipakkuvaid kohti/ tegevusi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased