Rendiauto ärakasutamine: soovitage vaatamisväärsusi Kataloonias, Aragoonias ja Valencias.

Reis Barcelonasse, aga kuna võtame nagunii rendiauto, siis võiks seda natuke rohkem ära kasutada.

Hetkel Barcelona väliselt plaanis:

  • Montserrati klooster / mägi

Rannik on kaunis, võiks teha ka laevareisi. Ilusad on Santa Clotilde ja Pinya de Rosa pargid Lloret de Maris. Viimane on kaktusteaed(kui ta on ikka veel alles). Tossa de Mar oma kindlusega mere kaldal ka ilus, pisike linnake. Montserrati kloostri juures võiks teha matka mägedesse, ilusad vaated kloostrile ja mägedele.

Käisin Kataloonias 2011. a maikuus. Montserrat' kloostrisse soovitan hommikul võimalikult vara (avamisajaks) kohale sõita, muidu on raske parkimiskohta leida, eriti nädalavahetusel. Seal peaks kindlasti mägedes väikese matka tegema. Meie seltskonnale meeldis ülerahvastatud Montserrat' kloostrist tunduvalt enam Sant Miquel del Fai klooster, mis paikneb kaunis jõeorus keset mägesid, kohe kloostri juurest algab matkarada, külastada saab 2 väikest koobast, vaadata jugasid ning kalju sisse ehitatud kirikut 10. sajandist. Turiste oli väga vähe, peamiselt hispaanlased. Koduleht: http://www.santmiqueldelfai.net/. NB! Minu teada avatud ainult pühapäeviti + pühade ajal (vt kodulehelt üle). Tagumise koopa (väga kitsas, turnimiselamus garanteeritud!) külastamisel kontrollitakse, kas on ikka sobivad jalanõud. Meie jõudsime mõlemad kloostrid ühe päevaga läbi käia. Kui on plaanis Kataloonias rohkem ringi sõita, siis soovitan vanalinnasid - Pals, Peratallada, eriti Besalu. Rannikulinnadest Tossa de Mar.

Kas kuni 400km kaugsel Barcelona ümbrus, Andorra või Prantsusmaa edelaosa ei paku midagi muud huvitavat?

Palun soovitusi, kuhupoole ja mis paikadesse tasub sõita paariks päevaks rendiautoga Valenciast? Huvid: ajaloolised linnad, loodus, (rand) ja kõik tegevused lastega.

Pakuks välja Cuenca ja selle lähedale jäävad rahvuspargid. Kui rannasoovi on siis saab mööda rannikut kas lõuna poole või põhja poole. Elan ise Peniscolas ja siin on ääres rahvuspark pikkade matkaradadega, pikad liivarannad hotellidega ning mereäärne keskaegne kindlus. Võibolla pakub see huvi?

Aitäh! Ma ise vaatasin vahepeal ringi, et suhteliselt populaarne suund on lõunapoole mööda rannikut Benidormi sõita. Kuidas seal autoteed on ja kas saab ka suhteliselt mere äärt mööda sõita? Teiseks - Valenciast kohe lõunas on L'Albufera looduspark. Mis see endast kujutab ja kas lastel võib seal midagi teha olla?