Road tax Itaalias

Itaalia autorendi tingimustes on enamasti Road tax included. Kas keegi oskab öelda, mida see tähendab (kas tasulistel teedel tuleb veel lisaks maksta või on mul see juba tasutud)?

Ega sa ei oska mõnele konkreetsele firmale viidata, ma vaataks, mis seal itaalia keeles on - ma arvan, et tegemist on siiski automaksuga (selles mõttes "road tax", et sel autol on lubatud sõita). See tähendab, et tasulistel teedel maksad juurde (see on rohkem "toll" kui "tax").

Alati võib muidugi rendifirmalt küsida, ega nad Telepassi ei paku - aastamaksuga jubinat, mis võimaldab sul vältida järjekordi maksupunktides.

Road tax on enamasti ikka nn. automaks, mis rendikatel hinna sees. Tasulised teed ja sillad tuleb ikka oma taskust lisaks maksta. Muidugi võid üritada ka telepassi maksukoplist läbi kihutada aga on enam kui tõenäoline et tasumata kiirteemaks võetakse hiljem su krediitkaardi pealt maha.

Surmkindel, et väänatakse trahv ka otsa. Endal õnnestus esmakordselt Itaalias autoroolis olles pahaaimamatult telepassi väravast kiirteele sõita. Ei teadnud, et pidin minema teisest väravast ja võtma sisenemislipiku. Mahasõidul paarkümmend kilomeetrit eemal keevitati igasuguse jututa 60€ trahvikviitung. Õnneks läksin kohe kiirtee operaatori service centrosse ja seletasin asja ära, et loll turist. Anti andeks ja trahv tühistati. Pärast oleks kindlasti autorendifirma kaudu trahv sisse nõutud pluss handling fee. Sisenedes tuleb kindlasti võtta lipik, mille automaat ise välja söödab.

Aitäh asjalike vastuste eest. Firma on muidu Europcar, aga nüüd tekkis mul hoopis küsimus, et kui suur seal see toll on? Kuna plaanis on päris palju ringi sõita, siis on seda hea teada. Kuigi olen juba aru saanud, et Itaaliasse minnes peab mitmekordselt suurema kuluga arvestama kui näiteks Kreekas :)

See sõltub, kui pikalt sa kiirteel viibid ja kus (ja autost ka, aga sa oled eeldatavasti tavalise sõiduatoga) - hinda saab arvutada näiteks siin: http://www.autostrade.it/autostrade/percorso.do See on küll itaaliakeelne, aga numbrid on ikka mõistetavad (partenza - alguspaik; arrivo - sihtpunkt).

Samas - see maks on ainult kiirteedel. Niisama riiklikud teed (SS, strada statale) ja kõik väiksemad on tasuta, ehkki seal läheb aega rohkem, samas seal ka näeb rohkem. Seega, ringi sõites soovitan läbi mõtelda, kus kasutada kiirteed ja kus mitte.

Kreekaga võrrelda ei oska :) Milano-Bologna (ca 200 km) maksab nii umbes €13; Malpensa-Roma (ca 600 km) umbes €36...

Kui kiirteel ei sõida, pole vaja ka maksta. Samas alaneb liikumiskiirus ja pikeneb teekond oluliselt. Tee kasvõi siit marsruut enne valmis ja näed kohe, palju tollid on http://www.viamichelin.co.uk/