Viimased kommentaarid

Mulle kunagi soovitati enne tormise ilmaga meresõitu süüa musta pipart. Pole vahet, mis toit, lihtsalt lisa ohtralt jahvatatud musta pipart. Mul on see aidanud üle elada nii mõnegi tormi. Lastele pipra sisse söötmine võib muidugi raskusi valmistada.

Rendiautot soovitan uurida National´ist. 4x4 sain mina soodsa hinnaga. Abu Dhabis soovitan käia langevarjurite treeningkambris (http://www.spacewalk.ae/) ja vaatetornis, mis asub (http://www.marinamall.ae/) kaubanduskeskuses.

Vähe sellest, ka lähikaudsetes hotellides küsitakse topelthinda.

90/10% tõenäosust et ei jõua. Vaata parem Londonis ringi.

Pikemalt ette planeerides on ka eurotunneli kasutamine soodne. Dunkerque-Doveri laevapilet on netist ostes tunduvalt odavam kui mistahes vahend Calais-Doveri liinil, samas praame liigub vähem ning (kui on soovi) väljumisaega nihutada siis sellle hind on soolane. Kaaluda tasuks ka Hook of Holland-Harwich liini- saab rahulikult välja magada... http://www.stenaline.nl/en/ferry/crossing/hook-of-holland-harwich/fares/

Kas keegi oskab kommenteerida Aveline laevasöögi kvaliteeti?

Üldjuhul on vaja rahvusvahelist juhiluba, mille väljastab ARK. http://www.ark.ee/atp/?id=34674

Vaatamata kodulehe puudustele on seal olemas nupp "Vessels current location" ( http://www.marinetraffic.com/ais/default.aspx?zoom=10&mmsi=247196400&centerx=7.877934&centery=56.8827 ),millele vajutades avaneb uues aknas kaart, mis näitab kus alus parasjagu viibib/sõidab.

Nende esindaja helistas reisi eelõhtul umbes kella 21 paiku ning teatas et neil on tehnilised probleemid ja et seetõttu on väljumine kaheksa tundi edasi lükatud (ja ka saabumisaeg samavõrra). Meilile saabus teade umbes südaööl. Kuna mul oli vaja kindlaks kellaajaks kohale jõuda siis ei saanud sellist hilinemist enesele lubada. Olin sunnitud mööda maad minema. Pileti tegin tagasituleku peale ringi. Eks ma siis kirjutan kui reis tehtud.

Road tax on enamasti ikka nn. automaks, mis rendikatel hinna sees. Tasulised teed ja sillad tuleb ikka oma taskust lisaks maksta. Muidugi võid üritada ka telepassi maksukoplist läbi kihutada aga on enam kui tõenäoline et tasumata kiirteemaks võetakse hiljem su krediitkaardi pealt maha.

Proovi info@aveline.lv või jekaterina.tomsinska (sama lõpuga).

Vastust ei tulnud, hakkasin juba muretsema ning saatsin siis ise meili. Kohe saabus ka vastus et kõik on ok ning tuleb vaid õigel ajal kohal olla. Ma lähen juuni lõpus.

Arvesta et tegu on välismaksega ning see võtab pisut rohkem aega kui tavaline. Mul sai arve möödunud nädalal makstud ning nüüd ei jää muud üle kui õigel ajal kohal olla. Säästan ennast Poolast ja Leedust!

Kõige õigem on võtta ühendust laevakompaniiga. Üldjuhul on pikematel reisidel koertele puurid autotekil, koos tekimadrusega lastakse omanikke oma lemmikute juurde.