Roheneeme saared. Hinnatase võrdle Eestiga?

Roheneeme saared (Cape Verde). Kas keegi on seigelnud Roheneemesaartel? Sooviksin teada milline on hinnatase võrreldes Eestiga, söögid, joogid. (mida pakutakse?) Kas võtta auto ? Kas kasulikum on eurod või taalad või vahetada khalikeks? Ehk oskab keegi aidata või teab kedagi kes on seal seigelnud?

Otseselt seigelnud ei ole, aga nii palju võib öelda, et kõik muu peale kala ja muu värske tuuakse sisse ja seetõttu on hinnad kallid. Kohapealt püütud kala ja puuviljad muidugi soodsad. Aga oleneb saarest, mõnel saarel ei kasva midagi jne...iga saar on erinev. Kokku neid seal vist 10, asustatud 8, oleneb millisele plaan minna?

1
0

Salil ja Boa Vistal pole kunagi käinud ja sealsest elust midagi ei tea. Seal on suht teine elu, kui ülejäänud saartel.Mujal on hinnatase üsna sama nagu meil. Seega kohalike sissetulekut arvestades üsna kallis. Kui paari suurema linna lõunapakkumised välja jätta, siis arvestan orienteeruvalt 10 eurot söögikorrale. Kui on tegemist väiksema asulaga, kus kohalikud ise väljas ei söö, siis on hinnad isegi kallimad. Mindelos ja Praias saab tööpäeva lõunatel hakkama ka 2-3 euroga. Samuti on tänu konkurentsile odavamad õhtusöögid jne.Poes on osa asju sama hinnaga nagu meil ja sissetoodud lihad, juustud jms oluliselt kallim.Eskuudod on seotud eurodega. Seega on mõtet kaasa võtta eurosid. Ametlik kurss on 1 € = 110 eskuudot. Pea sama kursiga saab pangas raha vahetada. Automaadist võttes lisandub Eesti pankade tasudele vist 200 eskuudot teenustasu. Kui tahad eurodes maksta, siis arvestatakse kursiks 100 eskuudot euro eest.. Turistidele mõeldud restoranides pole eurodega probleeme, nänniga samuti, suuremad poed võtavad ka vahel eurosid. Kindlasti ei taha nad 50 eurosid jne, kui summa just 42 eurot vms ei ole.Auto on kindlasti abiks. Samas hinnad on kallid võrreldes näiteks Löuna-Euroopaga ja saadavus kehv või olematu. Kindlasti tasub autot otsima hakata vähemalt nädal, soovitavalt vähemalt kuu varem. Ja otsimine tähendab paljudel saartel seda, et otsid kusagilt telefoninumbrit ja hakkad helistama. Vähene portugali keel tuleb kasuks. Meilidele enamasti keegi ei vasta ja need kes vastavad, neil pole enam vabu autosid jne. Praias saab tõenäoliselt isegi lennujaama saabudes veel mingi kallima auto kätte. Väiksematel saartel ma sellele ei loodaks. Alternatiiviks on takso. Saartel on üsna standard hinnad erinevate sõitude jaoks. Osadel on need isegi lennujaamas ja mujal kirjas. Saad hinna ka terveks päevaks sobivaks marsruudiks kokku leppida jne. Hind tuleb kokku päeva eest kallim, kui väiksema rendiautoga. Ise kasutasin seda varianti vaid korra Santo Antaol. Väikebuss võttis ametliku ühistranspordi hinna 10 kordselt. Kui poleks pühapäeva hommik olnud, siis oleks tunni jooksul 10 kohalikku koos minuga pileti ostnud ja sõita saanud. Hind oli kokku ikkagi mõistlik (ühistranspordi hinnad on head) arvestades piiramatut peatuste arvu ja kõrvalepõiget.

1
0

Tänan. Lend on Salile ja aega enam ette tellida midagi ei ole. Saime soodsa pakkumise tjäreburist, eile ostsin lennu ja minek nädala pärast, oli hetke otsus. Saan aru, et 5 ja 10 eurosid vaja varuda. Kuna infot selle maa kohta vähe siis eriti ei kujuta ette kui suured vahemaad, ilmselt on võimalik mingi laevukesega teisele saarele saada.

1
0

Sali elu kohta ei tea midagi.Teistele saartele saab sealt ainult lennukiga ja piletid tasub osta võimalikult varakult, sest lende on piiratud arvul. Binter on ainus vedaja saarte vahel ja piletid saab osta internetist.

1
0

Küsin veel, kas on snorkeldamiseks vajalik  kaasa võtta lestad, mask?

0
0

Tere, ise hetkel Boa Vistas. Kohaliku võõrustaja andmetel ei toimu laevareise saarte vahel ûldse, ainult lennuk. Kaasa tasuks jah võtta asju, kuna hinnad on siin kohati kõrgemad kui Eestis. Ja kindladasti päevituskreem, uv ideks on päeval 9 kandis, samal ajal tuul jahutab ja kraade 23-24 ainult, ehk ei saa arugi kui kõrbed. 

1
0

Käidud paar aastat tagasi Salil. Majutus sai vôetud Bookingu kaudu linna ääres suur apartment, nädal oli ca 200. Lennujaama tuldi vastu, elamine ok. Hinnaklass oli suht sarnane Eestile, kohalik kangem kraam ja ôlled kûll suht odavad.  Jutt ôige - peale kala ja juurikate kôik muu suht kallis. Poode (hiinakad) annab otsida, need peatänavast eemal ja ega seal hinnad avalikud pole, paar korda ikka prooviti näiteks ôllele erinevat hinda kûsida. Auto rendid olid täitsa olemas, kuid sel pole Salil kyll mingit môtet - saar nii väike ja ega seal miskit vaadata pole. Ise vôtsime jalgrattad ja kaheks päevaks olid sedagi liiga palju - sai saar läbi sôidetud. Keskpäeval tuleb kindlasti muulile minna ja sinna toodavat kala vähemalt vaadata, kui ise osta ei taha. Meie ostsime ca 8kilose tuunikala, mille kohalikud kohe sealsamas ära puhastasid ja söime seda mitu päeva. Hind oli 7 euri kilo!, Soomes olen odavaimat näinud ca 40 euri kilo! Santa Mariast veidi eemal siis Aafrika poole ehk näoga mere poole olles vasakule liikudes on Kite Surf Beach, seal käib kôva surfamine. Korralikku kohalikku toitu ei saanud meie kuskilt, enamus siis itaallaste kohad. Nädalaks paras minna, sest saar on suures osas nn igav liiv ja tûhi väli ja kui päev otsa hotellis vôi rannas passida ei taha, saab kôik veidigi huvitav kiirelt nähtud. Tuul oli kôva ja meie ajal ka suht pilves, tibas vihmagi. Kuskil olen ka veidi pikemalt oma käigust kirjutanud. Eurod vahetamiseks ja kaartki toimis. Head reisi!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased