Roller

Kas on mõistlik oma roller kaasa vedada, et paigapeal jalavaeva kergendada? Kas kohalik seadus nõuab kiivri olemasolu (alla 50 kuupi mootoriga) rollerisõidul?

Roller on üks paganama hea asi Krimmis liikumiseks Ja ka seal,kus tahad päev või kaks kohapeal olla. Olen näinud Krimmis sadu rollerisõitjaid. Võib olla kümnel neist olid ka kiivrid. Ma muidugi ei kujuta ette,kui tõenäoline on,et mõnes kohas rollerist eemaldudes,tagasitulles see veel alles on. Teine asi,mis viguritega sa ta Ukrainasse üle tood. Seda riista pead kindlasti derklareerima hakkama,muidugi ,kui sellega ise üle piiri ei tule. Teisalt jälle,rolleril pole ju ARK-i tehnilist passi. Aga igaljuhul igavesti hea mõte,kui pikemalt kohapeal olla.

Rollu käib nagu velo bussile taha raamile. Alla 50 kuupi sõiduk peaks olema nagu jalgratas ja eeldan, et rollerile laieneb sama seadus, kui mujal normaalsetes riikides. Paberid on talle olemas. Lootsin, et kellelgi on kogemusi. Kui osatakse midagi rolleri teemale lisada, siis ette tänulik.

"Ei me ette tea,mis..." seal Ukr. piiril elukatele pähe lööb ja mis asjanduseks nad seda sõiduriista peavad. Sa tahad vist läbi Valgevene minna,nii,et seletamist topelt. Kui kohtan sel teemal oma sõpradelt-tuttavatelt või mujalt infot,edastan ka sulle.

Sai uuritud saatkonnast, mis on vaja rolleri kaasa vedamiseks. Saatkonna vastus oli, et kui mina väidan, et arenenud riigid võrdsustavad alla 50 kuupi mopeedi jalgrattaga, siis kindlasti on samad nõudmised ka Ukrainas. Piiridel olevat eeskujulik ja viisakas teenindamine, raha ei pressita välja, liikluskorraldus pidi olema vastavalt seadusele ja kohalik politsei ei võta teepeal raha. Piiritöötajad pidid olema koolitatud ja tegema kõik, et piiriületaja ei peaks asjata ootama. Saatkonna väitel olevat Ukraina euroopalik ja usaldusväärse õigussüsteemiga riik.

Siiski võiks teada anda võimalikult viimaseid kogemusi Ukrainast. Soovitused ja õpetused igast mastaist alati oodatud.

Ma ei viitsi sulle oma kogemustest pajatada, aga võta seda konsuulaarinfot väikse muigega e. kõik pole kuld, mis läigib.

Pane see konsulaarinfo kirja ja loe piiri peal korduval üle ja võrdle tegeliku olukorraga! Ära karda -aega selleks jääb hulka tunde:-)

Loodan, et minu reisiga ühineb veel automatkamehi kellega koos piirinaudinguid hankida. Olen selleks reisiks aega varunud omaarust piisavalt, seega suht kama tegelikult, mis toimub. Peaasi, et käidud saaks ja võimalikult palju näha selle riigi elu. Võidujooksu ajaga ei tahaks teha.

Kui sa enne pole käinud, siis ära muretse. Ppiiriületusest saad pärast stoorisid rääkida. Kui tihedalt käia, siis tüütab ära lihtsalt. Esimene kord oli omal ka huvitav.Kümmekond tundi juba passitud ja ilmselgelt aru saada, et tahetakse raha, aga keegi ei julge küsida ka. Ja ise ei tea, kellele pakkuda ka. Tegelikult on elu lihtne. Anna kelle kätte tahes, kõik jõuab ühisesse potti. Ja muidugi eri piiripunktides on käitumine erinev ja kõike võib juhtuda!

Oskab äkki keegi rääkida, kuidas on piiriületusega lood Poola-Slovakkia ja Slovakkia-Ukraina, kas on samasugune kaos, või pääseb kergemini, kui Poola-Ukraina.

Poola Slovakkia vahel on ainult see vaev, et vaatavad julmalt imestunud näoga passi, et sellist maad nagunii pole olemas jne ja siis vaatavad kataloogist järgi ja ongi kõik.Probleeme pole.Järjekordi pole.

Ukraina ja Slovakkia vahel on sama lugu, nagu Ukraina ja Poola vahel. Kütuse ja joogipoolise ja suitsude hinnavahe on suur ja seega 99% on kaubareisijad. Mis tähendab siis suuri piirijärjekordasid ja raha küsimist.

Aga minna on tunduvalt ilusam läbi Slovakkia - Tatrad ja Karpaadid ikkagi. Ja muidugi 1 suur pluss on läbi Ushgorodi minekul, et saab kohe vabasse vette. St. ei ehmata ennast koledate teedega krampi kohe vaid saab kiirteele enamvähem kohe. Ja siis andke pikalt minna sisemaale-seal on vähem ülbeid miilitsaid.

Sihtkoht ongi Ushgorodi lähedal, siis näeb ka natuke Slovakkiat.

on sama nagu Eesti_Läti. Võib juhtuda, et keegi igavusest tülitab, aga üldjuhul pole kedagi tülitamas ka.

Kas mulle näib või ongi see nii, et Ukrainast rääkides kõlab kuidagi negatiivne joon jutus? Siin rääkijad võiks otse välja ütelda, kui kogemused näitavad Ukrainat riigina kuhu parem minek katki jätta. Ilus oleks lisada argumente just sellest negatiivsest, et reisiplaanija teaks karta ja hoiduda. Kuna kavatsen rollerit kaasa vedada ja palju ringi liikuda, siis oleks see inf huvitav, millest hoiduda.

Kuigi võib nii tunduda küll. Mina räägin asju, mida olen ise läbi elanud, aga samas olen ma suht penskar ka juba ja mulle teevad need asjad nagu nalja ja aitavad meenutada, kuidas näiteks 25 aastat tagasi meil oli ja Venemaal ja Lätis. Isegi kui terve päev läheb selleks, et miilitsaga mööda linna ringi sõita, sest nad tahavad raha, aga otse küsida ei julga ja ise pakkuda ei taha jne, see võib mõnda inimest ehmatada. Mulle on see naljakas. Aga samas kui arvad, et see on hull jama, siis arvesta, et nii paraku juhtub 75% tõenäosusega. Mine kindlasti. Ise käin seal ka lihtsalt ekstreemi nautimas. Paraku noorematele tundub see hull seadusetus, mis vanematele tundub nostalgia. Arvestage, et isegi rahaküsimine ja andmine käib sõbralikult. See lihtsalt on komme. Aga Ukraina on tohutu ilus maa ja üldjoontes lahkete ja sõbralike inimestega. Kindlasti tasub minna! Ette väga vabandan juba modede ees, et panen siinkohal oma Ukraina reisust mõned pildid, mis mul on netis-ärge palun enne mu postitust ära kustutage kui inimesed on saanud pildid ära vaadata-aadress siis: http://upunkt.ee/uus/loe/24

No ega ma minemata ikka ei tahaks jätta. Hetkel pole veel keegi suutnud mind veenda, et minna mujale. Läikivaid maju saan siin ka vaadata, aga omapära?! Vene on liiga laiali valguv ja keskaasia risti-põiki käidud.

Urx kui minek on siis anna teada. Ma olen selline viimasel hetkel mineja alati, nii et kes teab, võib-olla tulen tripitan ka veidi. Polegi juba ammu käinud.

Hetkel on plaan startida, kas jaanipäevast või 6 juuli. Kindlasti läbi Valgevene. Vasta taevast lennanud tuumajaama külastus, siis Kiev ja nii mööda vaatamist väärt kohtade Krimmi ja sealt ei tea veel kuhu suunda edasi, kui sõita viitsitakse. Kodus vaja tagasi olla 20 august.

  1. juuli oleks isegi reaalne võib-olla!