Rong versus lennuk Tais

Plaanis minna Pattayast Samuile. Kas keegi oskab soovitada, kas minna siselennuga otse, või hoopis rongiga (Pattaya- Chumphon ja siis paadiga Ko Taole)? Rongiga reisides näeks vist rohkem. Kas rongid Tais on mugavad ja kas on ka midgeid selliseid ronge, kus saab magada? Plaanis on ka nädal aega lihtsalt puhata, siis missuguse saare peal nendest: Ko Tao, Ko Phangan või Ko Samui? Või äkki soovitab keegi midagi veel muud?

Koh Tao on kõige tillukesem ja rahulikum neist. Ühel küljel lärmakad turistikülad, teises küljes 10 miljoni dollari vaatega tillukesed bungalowd. Saarel lülitatakse päeval elekter välja ja bungalowdes muid mugavusi peale ventilaatori ja dušši pole. Turistipesas on loomulikult erinevaid hotelle. Snorgeldada ja sukelduda saab, saar on väike ja ilus, kuid väga järskude tõusudega, palavuses jalgsi matkata on päris kurnav. Kui tahad ööelu, pidusid ja lärmi, siis mine pigem Samuile või Phanganile. Uuri võimalust sõita nt ööbussiga või siis sõidad päeval bussiga ja öösel loksud laevaga. Tais on väga popp nn ühispilet - st sama piletiga sõidad nii bussis kui laevaga, ajad klapivad, ei pea passima ja raha läheb vähem. http://www.lomprayah.com/ Lennuk sõidab vist tund aega Samuile. http://www.bangkokair.com/en/index.php

Kuna ei tea Sinust rohkem, kui Su nime, soovi saada Pattayast Samuile (või mujale) ja nädala puhata, siis väga raske on anda soovitusi. Hea oleks teada, mida loodad Taimaal näha, teha, kogeda, millised on võimalused, kaua üldse kohal viibid, kas reisid üksi jne. Lihtsaim variant Sulle on otsingumootorisse sisse trükkida kohanimed, kuhu minna kavatsed, lugeda siinseid juba tehtud postitusi ja edasi teha omad valikud, kui midagi arusaamatut-alati peaks abistajaid leiduma siit foorumist. Siselennuga odavaim ja ilmselt ka kiireim variant Pattayast-kuhuiganes Taimaale on minna läbi Bangkoki. Lennureis ise peaks kestma 1-1,5 h. Päeval rongiga reisides näedki ilmselt rohkem, iseasi kas pilt on meeldiv või mitte ja rongireis alati ajaliselt pikem. Magamisrongid täiesti olemas(erinevad luksusastmed) ja enamus öövagunitest meenutavad nõukogudeaja platskaartvaguneid. Väljapakutud 3 saart kõik väga erinevad-kõik sõltub Sinu eelistustest, mis on Sinu jaoks "lihtsalt puhkama".

Kõigepealt tänan teid vastamise eest. Reisisihist siis nii palju: Tahaks sellel reisil hoiduda Bankokist lõuna poole (Põhja läheks teine kord, muidu läheb liiga rapsimiseks). Oleme 33 aastane paar, kes on käinud väga ekstreemsetel matkadel ja otsustasime minna nüüd ühele rahulikule puhkusele. Tahaks näha siidiusse, kasvavat riisi, ananassi põlde, kohalikke elu. Ma ei tea kuidas see teostatav oleks. Samuile mineku soov tuli lihtsalt kergema tee valimisel. Eelpool kirjutatu põhjal tundub Ko Tao olevat suhteliselt mõistlik valik puhkamiseks ja siis sealt Ko Phanganile ja Ko Samuile ja... (1 nädal koos ekskursioonidega nende saarte ümber)Kui keegi oskaks öelda paar asja, mida kindlasti peaks nägema ja tegema, siis oleksin väga tänulik.(Nimelt jääb veel üks nädal, mille käigus võiks mandril ringi seigelda) Ärge palun mulle templeid soovitage.

Võin küll täiega puusse panna, aga siidiussid ja riisikasvatus peaksid jääma rohkem põhjapoolsesse Tai ossa. Ananassipõldudega tutvumas käisin Pattayast idapoole asuvates kohtades(sõites Pattayast Ko Sametile) Teeääres peatudes saime näha viljade korjamist ja kohalikega kaupa tehes ostsime ka 5 ananassi 5 bahti eest(imelik oli maksta sellist hinda, aga täpselt niipalju nad ise küsisid-kauplema :) ei hakanud seekord). Kohalike elu eriti rannaäärsetes piirkondades enamuses mingitpidi seotud turistidega. Ise käisin vaatamas, kuidas korjatakse kautšukit ja kasvatatakse tehistiikides kala. Valitud kolmele saarele lisaks käiksin (järgneva nädala jooksul) ka Krabi piirkonnas ära. Mida kindlasti tegema-nägema, ei oskakski midagi erilist välja tuua, ehk siis et Taimaale minnes ei piirdutaks ainult Pattaya või Phuketiga. Mis mulle endale meeldis on minu eelnevates postitustes enamuses ära öeldud. Ilusat reisi.

läksin rongiga bkk-st samuile(surat thani). mittemidagi ei näe rohkem, sest kell seitse õhtul on täitsa pime ja kohale jõudsime varahommikul pimedas, siis veel pikk konutamine, millal buss viib sadamasse, ülesõit. konkreetselt mul läks ca 20 tundi. lennukiga on hulga meeldivam, aint suur hinnavahe.

Hea meel on saada nii asjalikke soovitusi. Ma arvan, et sul on täiesti õigus selle riisi ja siidiussi koha pealt. Kus kohas sa käisid vaatamas kautsuki korjamist ja kalade kasvatamist. Kas ananassi kasvatamine oli kaugel Bankokist? Ja millega sa läksid Pattayast Sametile? Kuidas emotsioonid olid selle reisi kestvuse kohta?

Tuli üks hea ütlemine lo..ide kiitmise kohta meelde :) aga ok see selleks. Kõik need vaatamised-nägemised on tegelikult toimunud läbi õnnelike juhuste. Kalade kasvatamise tiike panin tähele lennukist vahetult enne maandumist, hiljem nende tiikide kohta pärides kohalikelt juhtus olema vastajaks üks meesterahvas, kes mingitpidi oli seotud nendega. Viis mind kohale näitas süsteeme - kasvatus üldjoontes sama, mis meilgi, ainult kalad teised. Kautšuki korjamisega sai tutvust tehtud Krabist kanuumatkale siirdudes, kus ühe matkaselli palvel tehti metsapeatus. Koht sattus olema just sellise kummipuu metsa ääres, puid uurima minnes osutus üks matka giididest väga pädevaks olema sellel alal ja nii saigi selgitusi kogu bussisõidu kanuumatka alguskohta (Tai pidavat olema suurim lateksikoguja maailmas ja suurim kogumispiirkond olevat Krabi naaber Trangi rajoon jne.) Pattayast Sametile sõitsin minivaniga(pea igast turismiputkas müüakse pileteid neile 250B.)Kuna sattusime olema ainsad reisijad ajasime sohvriga juttu, küsisime elu-olu kohta jne. Teeääres olid umbes poolel teel ananassipõllud, nende kohta küsides peatas vani juht bussi kinni, ilmselt küsis põllumeestelt luba ja nii me siis vaatasime, kuidas ananassid kasvavad, kuidas korjatakse ja lõpus ostsime ka bussijuhi eeskujul ja soovitusel endalegi mõned. Viimasest küsimusest emotsioonide kohta ei saa hästi aru, kas mõtled kogu reisi...või siis Pattayast-Ban Phesse. Tai on ikka koht, kuhu tagasi tahan :). PS. Kui juhtub aega olema, siis Touresti messil Taimaa boksis rääkisin härra Santi-ga, kes Koh Samuilt pärit...juttule saades võid ka sealt soovitusi oma reisile saada.