Rongid Tansaanias

Olen huvitatud kuidas on rongi yhendus Tansaanias. Arvan et kiirem ja mugavam, kui buss. Kas keegi on kasutanud ronge seal ja mis on hinnad.

Kui Maroko ja Egiptus välja jätta, siis ülejäänud aafrikas on rongi kasutamine soovitatav vist ainult seikluste mõttes. Ise sõitsin mõni aasta tagasi Kigomast Taborasse. Infot rongi mineku kohta oli eelnevalt peaaegu võimatu saada. Raudteejaama töötajad soovitasid hommikul vara kohale tulla ja ootama jääda. Mingi ~300km sõitis vist mingi 10-12 tundi. Vahepeal seisis rong suvalise kohapeal paar tundi.

Hindade kohta täpselt ei mäleta, aga vist oli odav. Pileteid oli mitmesse erinevasse klassi.

1
0

Kas Darʼist üles Mwanzaʼsse (Victoria järve juures) täna saab, ei tea, eelmine aasta ei saanud, liini operaator oli pankrotis. Sambia (Lusaka) poole peaks saama, Tazara liin.

0
0

Suur tanu !

0
0

Kuigi hilja, aga vastan, äkki on järgmistele abiks.

Sõitsin Tansaanias 2012. aasta kevadel läbi nii liini Kigoma Dodoma (läänest itta) kui ka Kapiri Moshist Zambiast Dar Es Salaami Tansaaniasse.

Kigoma-Dodoma. Päev varem läksime Kigomas raudteejaamast piletit ostma. Meile vaatas vastu meeletu järjekord (sajad inimesed) ja see järjekord liikus üsna aeglaselt. Esimese/teise klassi piletite järjekord oli eraldi, läskime sinna. Kahjuks polnud enam pileteid. Võtsime siis kolmanda klassi pileti (kuskil 6 euri maksis). Järgmisel hommikul läks rong täpselt välja, kasulik on veidi varem kohal olla igaks juhuks. Meil olid piletil märgitud ära istekohad ning terve reisi ajal oli kõigil oma istekoht, kuid istuti kolmekaupa pinkidel, kaks pinki vastastikku (sarnaselt Eesti rongidele). Sõit kestis 26 tundi, kohale jõudsime järgmise päeva hommikul. Rong peatus pidevalt suuremates kohtades ja kõik oli "nagu filmis" - kauplejad jooksid akende juurde ja peaaegu olematu raha eest sai osta palju söödavat. Peatustes tulid rongi ka mõned suvalised inimesed, kes otsival pilgul ringi jalutasid. Kohalikud teadsid öelda, et need on vargad. Vaated olid väga ilusad ja rongi aknast oli Tansaania kindlasti nauditavam kui bussiaknast. Kui pimenes, siis tõmmati aknad kahekordse võrega kinni ja kästi mitte mingil juhul lahti teha. Põhjus selgus varsti - rongi katusel olid vargad, kes läbi akna püüdsid kotte varastada. Kui aken kinni oli, polnud probleemi. Selline ekstreemsus siis. Teine ekstreemus seisis rongis olevas WC-s, mis oli auk põrandas (uks käis siiski õnneks kinni). Muidu olid aga kaasreisijad ülisõbralikud ja kaitsevad nii meie kui meie asjade suhtes ning kogu rongis ja peatustes toimuv on üks mu eredamaid mäletusi Aafrikast. Dodomas oli raudteejaamas vastas palju busse, mis erinevates suunades inimesi ära viisid.

Zambiast Dar Es Salaami

Ostsime Lusakas (Zambia pealinn) ära nädal varem esimese klassi piletid, et mitte riskida nendest ka seekord ilmajäämisega. Pilet 2,5-päevaseks reisiks 4 inimese kupees maksis veidi üle 30 euro inimese kohta. Meid oli kolm ning kuna muidu pannakse naised ja mehed eraldi kupeesse, siis ostsime ära oma kupees ka neljanda voodi, et saaksime ikka kõik koos olla - 10 eurot inimese kohta polnud just suur summa selle luksuse eest. Kupees reisimine oli väga hea puhkus pärast üle kuuajast reisi Ida-Aafrikas. Magasime, kirjutasime, nautisime vaadet ja söögiaegadel tuli teenindaja küsima, mida menüüst soovime, maksime summa ja toit toodi varsti kupeesse.

Kindlasti soovitan rongisõitu läbi Tansaania, võimalusel siiski 1-klassi kupees, kuid ka kolmas klass on tehtav, lihtsalt seikluslikum :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased