Rongiga Tšehhi.

Kas äkki on keegi kes oskab öelda, kas rongiga Tšehhi saab kuidagi ja kui keeruline see on? Mis rongipiletid maksta võivad? Ei suutnud ise internetist yles leida vajalikku infot.

Tänud.

Teoreetiliselt saab ikka. Mitmed ümberistumised ja suur ajakulu.
TLN->Tartu->Valga/Valka->Riia
Riga->Karsava
Karsava->Vilnius
Vilnius->Sestokai
Sestokai->Warszawa Wschodnia
Warszawa Wschodnia-> Praha

Rohkem infot:
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en

Kui palju selline rongireis umbes maksma läheks?

See oleneb palju igasugustest sooduspakkumisest. Deutsche Bahn´il on neid kõvasti, kuigi antud marsruut otseselt Deutsche Bahn´i ei hõlma. Ise sõitsin 2009. aasta suvel Berliinist Prahasse MAV (Ungari Raudtee) rongiga umbes 30 € eest. Üldiselt eks see rongiga läbi Baltimaade reisimine üks tüütus ole, juba Tln-Valga on rongide aegluse ja graafikute mittesobitumise tõttu paras peavalu. Kui on lihtsalt soov Prahasse jõuda, siis saab praegu Ryanair´iga üle Skavsta Tallinnast Berliini edasi-tagasi pileti 50 euroga. Edasi saab rongi või Student Agency ülimugavate bussidega umbes 30 € eest nelja tunniga.

Bussiga Eurolines Tallinn- Riia- Varssavi peaks olema kuskil 750 eek, edasi rongiga. Nii on vist mõttekam. Või lennukivariandid.

Kui natuke täpsem olla, siis bussipiletite hinnad Tallinnast Varssavi algavad http://ticket.eurolines.ee andmetel siiski juba 454 kroonist. 564 krooni eest saad Tallinnast Riiga sõita Lux Expressiga, millel natuke suurem istmevahe ja iga istmepaari juures 220V pistikupesad, 664 krooni eest saad Tallinnast Riiga sõita lounge-klassis - mugavad nahkistmed, lauad, ajalehed, video, vesi, pähklisegu ja kuumad joogid hinnas. Riiast Varssavi on nii ehk teisiti ühesugune hinnaklass.

Ecolines tuleks ehk veel paar eurot odavam, aga see selleks.

ühesõnaga mingi 2000 kuni 3000 tuleb arvestada. Mõttekam oleks juba häälega minna.

Kui kohalejõudmiseks kuluv aeg, mugavused ja turvalisus midagi ei maksa, siis on hääletamine loomulikult kõige odavam reisimisviis. Ümbrust näed niimoodi ka pisut rohkem.

Aga mingisuguse reisimisviisi mõttekuse või mõttetuse kohta oleks sul küll targem siin mitte sõna võtta.

Ma vabandan. Turvalisus ennekõike.

Kahjuks plaanis suvel minna. siis vaheaeg.ˇmuidu tuleks küll.

Aga Jõuluvaheajal on Viinis nii palju couchsurfing.com pidusi.