Rongiliiklus Norras.

Hei! :)

Kuna on plaanis paari nädala pärast väikene külastus Norra linna nimega Bø, siis oleks vaja natukene informatsiooni Norra rongide kohta. Olen netis ringi uurinud ja piisavalt infot saanud, kuid sooviks ka teie kogemusi. Kas keegi on kasutanud Airport Express Train-i(Flytoget) Oslo S raudteejaama jõudmiseks? Probleemi tekitab pileti ostmine antud rongile... Kodulehelt lugesin välja, et pileti saab Oslo Gardermoen-i lennujaamas/rongijaamas asuvatest piletimasinatest, kuid kas need on keerulised? Järsku mul oleks mõtekam hoopis kasutada Oslo S raudteejaama jõudmiseks Gardermoenist bussi või taksot(kuigi nagu aru saan on taksode hinnad üsna kirved)?

Ja kas Oslo S raudteejaam on niivõrd keeruline (minule, kes ma külastan Oslot esimest korda), et rongide vahetamine 12 minutiga on praktiliselt võimatu?

Olen supertänulik igasuguse informatsiooni eest juba ette! :)

Peale Airport Express Traini sõidavad ka kohalikud rongid lennujaama liinil.Odavamad ka.Oslo S jaamas on umbes paarkümmend perrooni,nii et 12 minutit esmakordselt on napikas.Pole neid tabloosid igal pool,et vaatad milliselt perroonilt rong läheb.Ja pileti võid osta rongist ka.

Vaata www.nsb.no. Hea õnne korral võid saada pileti lennujaamast kuhu iganes Norras vaid 200 nok eest. Üldjuhul peab pileti nädalaid varem ära ostma. Aga igaks juhuks võid proovida ka praegu, kui reisini vaid 2 nädalat. Kui hakkad maksma, siis saad valida pileti kättesaamise kohaks ka rongi. Rongis ütled oma broneeringunumbri ja saad pileti. Oslos siis lihtsalt vahetad rongi. NSB lehelt broneerides ei lubata kasutada Ameerikas välja antud krediitkaarte, Eesti omadega vast peaks hakkama saama. Lykke til!

Piletimasinad pole üldsegi keerulised, kuid kahjuks on paljudel inimestel olnud probleeme nendest pilet seotada, kuna nad on väga pirtsakad pangakaartide suhtes. Tavalist Eesti maestro kaarti on sinna kohe alguses suht mõtetu toppida, Aparaat võtav vastu ainuld kiibiga kaarte, ja neidki valikuliselt. Pileti saab osta ka kassast, mis asub piletimasinast ca 7 meetrit eemal. Fly togeti piletit rongist minuteada osta ei saa. Seal on selline süsteem, et enne kui peroonile pääsed pead läbima nn tõkkepuu. Topid pileti sisse, ja värav avaneb. Kassasid on lennujaamas vist kaks tükki ühel Flytogeti ja teisel kohaliku rongikompanii NSB logo. Asuvad nad ühes nö R kioski tüüpi putkas. Ja ega see Oslo rongijaam eriti suur pole...kuigi eks esmakordsel külastusel võib 12 minutist ka puudu jääda. Hilsen H.

NSB-ga on hästi iisi. Eesti krediitkaarte aktsepteerivad ka. Minul eelmine suvi vähemasti sai piletit veebi kaudu ostes kätte ainult n-ö automaadist (ei olnud variantigi valida, et rongist). Kui bronni välja trükid, võid lasta NSB putkas otse lennujaamas see välja printida, või - kui hull kiire ja kohe rongile jooksed - tee hädaline nägu rongis pähe, näita oma bronni ja saad pileti kätte.

Flytorget on märksa kallim ja kui edasisõit Oslost plaanis niikuinii, on NSB märksa mugavam, eeldusel, et piletid ka hea hinnaga tulevad. NSB rongid ise on mõnusalt mugavad, hea jalaruumiga jne.

Ma usun, et 12 minutiga läheb ehk keeruliseks, samas on Oslo raudteejaam hästi loogilise ülesehitusega, tablood igal pool, nii et kui eelmine rong hiljaks ei jää, peaks jõudma. Mina siiski igaks juhuks planeeriks pikema vahe sisse.

Kui mõlemad rongid on NSB omad, siis kindlasti ei tasu planeerida pikemat vahet, kui süsteem osta lubab. Kui NSB lennujaama rong hilineb, siis saad sama piletiga ilma probleemita järgmisele BO rongile Oslo raudteejaamast. Hilinemise eest vastutab sel juhul NSB.

Ostsin just tæna tulevaks esmaspæevaks piletid ja sain veel 199 nokiga. Seda hinda void ka 2 pæeva enne rongi væljumist saada. Igale liinile on igaks pæevaks teatud arv pileteid (seda olen mina kuulnud). Nii et paar kuud ette ei pea mitte ostma, juhus voib sulle naeratada ka lyhema ajaga. Arvesta ka sellega, et Bø'sid on Norras rohkem kui 1 :) Telemargi oma ja yks on pohjapool, Nordlandis, ja siis veel yks peaks olema kusagil Lillehammeri-Hamari kandis. NSB'st piletit ostes kasutan Eesti krediitkaarti ja væga edukalt. Kiibiga, MC. Kui ostad pileti netist ja aparaadist piletit miskipærast kætte ei saa, siis roni rahulikult rongi. Piletimyyja trykib sulle pileti ise vælja kui sul ref.numbrid jms olemas. Head reisi!

Suur tänu informatsiooni eest! :)

Ostsin piletid NSB rongile internetist ära ja sain Minipris hinnaga soodsalt. Kuna NSB'st piletit ostes oli valikutes ainult üks Bø kuhu ma pileti ostsin, siis loodan südamest, et ma kuskile Nordlandi või Lillehammeri kanti otsapidi keset ööd välja ei jõua (rong peaks jõudma kell 1 öösel Bø-sse).

Nüüd veel vaja Flytogeti süsteemist läbi murda, kuna pean jõudma Gardermoen'ist Oslo S'i, et sealt Bø rongi peale istuda.

Ostate putkast pileti ja istute rongi. Flytoget sõidab Oslo S poole tööpäeviti iga 10 minuti järel. Väga kiire ja mugav rong. Hilsen H.

Violet - sa saanuks ju NSB-ga kohe lennujaamast ka pileti osta otse Bøsse. Ja sama minipris-hinnaga. :) Tagantjärele tarkus...

NSB kodulehel on muide transpordikaart ka, saad uurida, kas jõuad ikka õigesse kohta. :p

Jah, kaalusin ja uurisin seda varianti.. Ja kui ma oleks ostnud NSB rongile otse lennujaamast pileti, olekski see jätnud mulle aega täpselt 12 minutit rongi vahetada Oslo S raudteejaamas. See ei sobi kohe üldse.

Ma usun, et on ikka õige Bø :)