trip-krainetrip-ukraine-dark
Ruska

Tere! Ega kellelgi ole plaanis omal käel Soome-Lapimaa ruskaaega nautima minna? Seda septembrikuu viimasel nädalal või oktoobri alguses? Kahjuks on selleks ajaks reisibüroode reisid tehtud ning tegelikult eelistan omal käel seal kolamist rohkem :) Ehk leidub idee-kaaslasi?

Olen minemas, aga minust pole ilmselt suuremat abi, sest stardin juba sel reedel. Rongiga Rovaniemi, sealt autoga Rukale, kuus päeva metsas ja tagasi. Kui huvi on, võin pärast raporteerida, kas lehed juba piisavalt punased-kollased :)

Okt algus võib juba hiliseks jääda, sõltub muidugi kui kaugele põhja on plaanis minna. Ilmateadet peaks kogu aeg jälgima, kuidas lood on. Ise olen sept keskel Kekkose rahuvspargis esimeses lumetormis oma samme seadnud. Käsivarsilt septembri lõpus tulles olid tuuleiilid küll juba väga külmad ja valusad, märgi lehti keerutas ka tihedalt.

Meie väike seltskond kolmekümnendates aastates on minemas 22.09- 28.09 Lapimaale (sh Saamimaa, Utsjoki ja Põhja- Jäämere äärde). Klassikalist metsaruskat ei saa lubada (eelmisel aastal olla ruskat jagunud vaid nädalaks ja jäime napilt hiljaks :), aga nn maa- ruskat jagub kindlasti (samblikud, taimed, kivid oma värvide rohkuses on samuti tore vaatepilt) ning muidugi rohket kõndimist tundrutes. Öömaja saame peamiselt nii Utsjoki kui Inari ümbruses, ilma elektrita majakestes. Bussi mahub 8 kodanikku, hetkel mahuks veel 2. Kel kibedal tööajal mahti, võib kaasa tulla. Täpsemat infot- veikese ülevaate kilometraažist, eelarvest, reisikaaslastest ehk vastused küsimustele saab: jaanika_26@hotmail.com

Tean, et okt.algus suht hilja juba. Kahjuks varem ei pääse minema...aga nii tahan tagasi sinna(viimati olin veebruaris seal). Ja enne suurt lund tahaks piirkonda näha - veel nägemata :)

Ma septembrikuu lumes nii optimistlik ei oleks...väike kirme ehk võimalik. Kuigi ilmateade näitab sealkandis juba täna +10C :) Tali pole enam mägede taga.

Jaanika, panin sulle e-maili! :)

Tänud Raimond, olin selle pakkumisega eelnevalt kursis, kuid kuupäevad ei sobi. Kahjuks ei anna midagi ka ümber tõsta :( Kuid suur tõenäosus on, et saan Jaanika-seltskonnaga liituda :)

Lapi-fännidele teadmiseks, et praegu on ruska tipphetk. Tänu kylmale ja vesisele suvele Lapi värvikirevus on kesine vörreldes eelmiste aastatega.

Tänud Porilane, muidu mul on nagu sipelgad püksis, kuskilt ei leia rahu. Tahaks minna, aga samas enda elu ei lase. Nüüd vähemalt lohutus.

Hei

Kuhu tasub teha esimene ruska-retk? Ruka kant on kõige lähem, kas põhja pool oleks midagi oluliselt teistmoodi?

Aitäh! Jüri

Sõltub transpordist ja kui kauaks ja kui pikk jalgsimatk plaanis on. Üldiselt ega vahet ei ole. Loodus on igalpool võimas.