Rygge lennujaam Norras

Tere. Oskab ehk keegi öelda, kas selles lennujaamas saaks kuskil nurgas ka ööd veeta või aetakse õhtul ukse taha? Asi selles, et lendude vahe on 18 tundi, aga hotelli hindu uurides hakkas küll rahast kahju. Tänud ette!

Oslo - Rygge lennujaam

Tere! Kas keegi teab, kas Rygge lennujaam on oositi ka lahti, selles mottes , et kas saab seal jargmise lennuni olla, hommikuni ? Aitah !

Kas Rygges on saabuvad ja lahkuvad reisijad eraldatud või on nagu Tallinnas ja Riias, et tuled lennukilt samasse tsooni, kus uued reisijad oma lendu ootamas on? Leidsin ühe hästi haakuva Ryanairi kombinatsiooni üle Rygge, kuid lendude vahe on väga väike. Kui teaks, kuidas seal Rygges asjad on, julgeks edasi mõelda.

Mul on sama mure, ümber istumiseks oleks tund ja 10 minutit, ei tea, kas julgeb.

Isegi, kui tuleks välja minna ja uuesti turvakontroll läbida, tundub 1 tund ja 10 minutit realistlik. Mul olid mõttes lausa 40 minutise vahega lennud. Kui oleks nagu Tallinnas või Riias, julgeks üritada. Tegu on Ryanairi lendudega. Oletan, et sama lennuk, mis tuleb Tallinnast läheb edasi Beauvais otsa tegema. Seega lennuki hilinemise risk on väike, pigem kardan takerduda uue turvakontrolli sabas.

Kas keegi, kes Ryggest lennanud, võiks siiski rääkida, kuidas seal asjad korraldatud on?

Tõenäoliselt üks normaalsemaid Ryanairi lennujaamasid Euroopas. Pole küll sage reisija sealtkaudu, aga ligi 10 korda olen seda lennujaama viimase paari aasta jooksul kasutanud. Turvakontroll ei ole kunagi rohkem kui 5 min võtnud. Mina julgeks riskida, kui check inn tehtud ja vaid käsipagas kaasas.

Tänud fjord info eest, et tegu on hästi ja efektiivselt toimiva lennujaamaga. Kuigi Rygge kodulehel terminali skeemi pole, lugesin sealt, et on 2 tax-free poodi - departures ja arrivals poolel. Järelikult on seal eraldi tsoonid ja tuleb läbida turvakontroll. Kas peale Tallinna ja Riia on üldse teisi lennujaamu, kus saaks väravast otse ilma turvakontrolli läbimata minna teises väravas ootavale lennukile? Teab ehk keegi mõnda?

Mul on kahjuks väljaspoolt Schengenit saabuv lend, nii et kontrollist vist ei pääse niikuinii. Aga kui see tõesti 5 minutit (või ka 15) võtab, siis riskiks küll. Need boardingu ajad ei ole niikuinii kunagi päris lõplikud.